Partie polityczne 2013r.

Status
Zamknięty.

anulka1177

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
PL
Witam mam wielką prośbę do kogoś kto się cokolwiek orientuje co sie dzieje w Polskiej polityce. Jestem studentką i potrzebuję swierzych informacjii na temat polskich partii politycznych ktore obecnie są przy władzy, przedstawicieli, jakie są główne cele, jakieś cechy charakterystyczne dla danej partii czy wydarzenia ważne. Taki spis tych najważniejszych był by mi szczególnie potrzebny gdyż łatwiej byłoby szukać jakis informacjii na temat każdej z nich. Nie interesowalam się do tej pory polityką wiec nie mam żadnej wiedzy na ten temat a muszę umieć cokolwiek żeby zaliczyc przedmiot ;/ jeśli ktoś chociażby wie gdzie szukać takich informacjii to bardzo proszę o pomoc ;)
 

Egocentryczka

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
103
Punkty reakcji
4
gwiazdeczko, czyzbyś studiowała politologię i również z braku laku poszła na nia, mimo ze przedtem całkowicie cię nie interesowały podane tematy ? jak tak, to witaj w klubie... mimo to chyba to nie jakieś ciężkie zadanie, by wpisać w google "partie polityczne Polski" i zrobić z tego notatkę?
 

anulka1177

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
PL
Nie nie, studiuje pedagogikę i potrzebuje tych informacjii do zaliczenia socjologii, szukałam owszem ale nie wiem na ile te informacje które znalazłam są świerze. Kilka Partii kojarze z Tv ale nie zagłębiałam się nigdy w szczegóły bo nie było mi to potrzebne. Chociaż niech ktoś pomoże znaleźć wiarygodne źródło takich informacjii , byłabym wdzięczna ;)
 
B

Blancos

Guest
polskich partii politycznych ktore obecnie są przy władzy, przedstawicieli,
http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/kluby.xsp

Tu masz spis rządzących partii razem z przedstawicielami .

Tu z kolei będziesz miała cele rządu i jego aktualny skład (klikając na każdego polityka znajdziesz dodatkowe dane):
http://www.kprm.gov.pl/

jakie są główne cele, jakieś cechy charakterystyczne dla danej partii
Tu polecałbym po prostu popatrzeć na strony partii - powinny być tam informacje na temat tego, jakie mają poglądy/cele/etc. Możesz także poszukać artykułów różnych politologów. Dodatkowo, na stronach partii masz często podawane aktualności - możesz przejrzeć, co tam podają to masz też ważne wydarzenia.

Podane strony są oficjalnymi stronami rządowymi/partyjnymi, także powinny być całkiem aktualne. Poza tym - wikipedia też z reguły jest w miarę aktualizowana, zwłaszcza artykuły ogólne i bardziej chodliwe.
 

anulka1177

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
PL
Dzięki za pomoc Blancos, właśnie tego potrzebowałam, teraz już sobie na pewno poradze ;)
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Odnoszę wrażenie, iż świeŻo wymyśliłaś te staudia pedagogiczne.
Polecam gogle.
Świerzopa z Ciebie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w celach edukacyjnych, dla osób chcących coś wiedzieć o ciekawych partiach w Polsce w 2013r

Ona - Ilona Klejnowska – z Prawa i Sprawiedliwości. - Aniołek Kaczyńskiego. Piękna, mądra i podobno przebiegła. On - Mariusz Łuszczek. Młody chłopak, do 8 lutego pracownik Solidarnej Polski. Zwolniony za szpiegostwo - czytamy we "Wprost".
Tygodnik dostał informacje, że Klejnowska miała omotać pracownika SP, by za jego pośrednictwem otrzymywać tajne informacje z konkurencyjnej dla PiS partii.
Jak było naprawdę?
To jest historia o tym, jak politycy Solidarnej Polski postanowili napisać scenariusz filmu kryminalnego z pikantnymi wątkami, nutą erotyki i zwrotami akcji rozgrywającej się na salonach Parlamentu. Ot, taka oskarowa
opowieść w rodzaju "Wszyscy ludzie prezydenta". Wszystko oczywiście na faktach. Takich najprawdziwszych. Wyszedł z tego niestety skrypt klasy, a niech będzie, C, choć mogłabym spokojnie użyć dalszej litery alfabetu. Jednak i tak warto o nim opowiedzieć. Ze względów politycznych. Nie estetycznych
- pisze dziennikarka "Wprost".
Na jej biurku wylądowała koperta z plikami kartek, gdzie na pierwszej wielkimi literami było napisane Mata Hari Kaczyńskiego. Do tego krótki opis sprawy. Podano także nazwiska z podziałem na role.
Mariusz Łuszczek - agent Kaczyńskiego w SP
Ilona Klejnowska - aniołek Kaczyńskiego, wicedyrektor biura prasowego PiS, zwerbowała Łuszczka
Mariusz Antoni Kamiński - poseł PiS. To właśnie jemu Ilona Klejnowska miała przekazywać informacje wydobyte od Łuszczka

Pojawił się także zapis z internetowego czatu pomiędzy Klejnowską a Łuszczkiem.
pan Mariusz: powinniśmy się spotkać
pani Ilona: a w jakiej sprawie? :)
pan Mariusz: mam kilka materiałów
pani Ilona: woo :) about?
pan Mariusz: o działaniach sp

Czy sobie coś przekazywali? Z innych rozmów wynika, że tak, że on jej drukował jakieś materiały, które przekazywał w Sejmie "przy Marszałkach", np. dotyczące e-podręczników albo tego, który z posłów zamierza opuścić szeregi Solidarnej Polski - pisze tygodnik "Wprost".

W celu wyjaśnienia poseł PIS Kamiński właśnie rozwodzi się z żoną, ale dla takiej piękności można mieć instytucję rodziny w d. Zakochał się w końcu, niczym premier rządu PIS P. Marcinkowski.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
W zasadzie temat do przeniesienia z tego działu i nie radzę takich na przyszłość zakładać. Są działy do pomocy w studiach itp.. Ale jako że autorka otrzymała potrzebne informacje, temat po prostu zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry