"Paragraf 22", "Zapiski Oficera Armii Czerwonej"

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Parę lat temu przeczytałem "Paragraf 22", który bardzo mi się spodobał. Dziś zamierzam się zabrać za "Zapiski oficera Armii Czerwonej" Piaseckiego.

Czy znacie może książki w podobnym stylu? Dobrze by było, żeby tematyka dotyczyła satyrycznego przedstawienia II WŚ (choć nie jest to konieczne). Możecie coś polecić?
 

burzliwa

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2007
Posty
335
Punkty reakcji
0
Miasto
Grudziądz
Właśnie chciałam wypożyczyć Paragraf 22 ,możesz mi trochę więcej opowiedzieć o tej książce? - była vym na prawdę wdzięczna :)!
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Warto, to na pewno. Jedna z moich ulubionych książek.
Opowiada o służbie amerykańskich pilotów bombowców (głównym bohaterem jest niejaki Yossarian ) podczas II WŚ. Wszystko w krzywym zwierciadle.
Takie inteligentne poczucie humoru, więc nie wszystkim pasuje. :D
Warto ją przeczytać między innymi ze względu na narracje, choć na początku zapowiada się ospale.


POLECAM!
 

burzliwa

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2007
Posty
335
Punkty reakcji
0
Miasto
Grudziądz
W zasadzie przeczytałam gdzieś ,że czarny i chciałam zabłysnąć ; D . Ojeju ^^,no ale powiedzmy ,że jak przeczytam to wtedy będę mogła powiedzieć : )

dziękuję,że mi pomogłeś ; F
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
"Paragraf 22" to jedna z moich ulubionych książek. uwielbiam czarny humor. no a mistrzem czarnego humoru jest Kurt Vonnegut, więc jeśli szukacie podobnych książek, to polecam bardzo! też są to książki antywojenne, które też mogą potrząść twoim kręgosłupem moralnym.
 
Do góry