Panslawizm

Panslawizm

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Juz jeden chcial kiedys budowac "wielkie Niemcy". Nie wiem czym idea "wielkiej Rosji" mialby sie roznic od tamtej.

Bycie pod wpplywami wielkiego slowianskiego brata ze wschodu, tez niezbyt dobrze w historii Nam sluzylo.

Perwersyjna idea...
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 455
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
a czy pamiętasz mój przyjacielu jak nasz polityk w ostatnich latach przed I wojną światową ochoczo udzielał się w tym rosyjskim ruchu panslawizmu - był to przecież Roman Dmowski, dziś taki bohater a wtedy był przez Polaków mocno krytykowany na tą współpracę z zaborcą
Roman myślał realnie bo zrozumiał że powstania nie mają sensu . Każde powstanie oprócz Listopadowego nie miało szans powodzenia i każde powstanie popierało niewielka część społeczeństwa a skutki ponosiło całe społeczeństwo bo Rosja niszczyła i zabierała majątki i jeśli nie zabrała majątków to całe społeczeństwo płaciło karny podatek za powstania . Akcję terrorystyczne i okradanie pociągów też sprowadzało zemstę Rosjan . Jedynie współpraca i prowadzenie do Dumy reprezentacji pozwoli zyskać autonomie gospodarczą . Tak zrobiła Finlandia i tym kraju nie było powstań i dzięki temu mieli wolność gospodarczą . Dzięki temu skupiali się na budowie firm i nauce . Przyszła Polska miała by gospodarkę i własne firmy i specjalistów .
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
pan k napisał:
a czy pamiętasz mój przyjacielu jak nasz polityk w ostatnich latach przed I wojną światową ochoczo udzielał się w tym rosyjskim ruchu panslawizmu - był to przecież Roman Dmowski, dziś taki bohater a wtedy był przez Polaków mocno krytykowany na tą współpracę z zaborcą
Roman myślał realnie bo zrozumiał że powstania nie mają sensu . Każde powstanie oprócz Listopadowego nie miało szans powodzenia i każde powstanie popierało niewielka część społeczeństwa a skutki ponosiło całe społeczeństwo bo Rosja niszczyła i zabierała majątki i jeśli nie zabrała majątków to całe społeczeństwo płaciło karny podatek za powstania . Akcję terrorystyczne i okradanie pociągów też sprowadzało zemstę Rosjan . Jedynie współpraca i prowadzenie do Dumy reprezentacji pozwoli zyskać autonomie gospodarczą . Tak zrobiła Finlandia i tym kraju nie było powstań i dzięki temu mieli wolność gospodarczą . Dzięki temu skupiali się na budowie firm i nauce . Przyszła Polska miała by gospodarkę i własne firmy i specjalistów .
Ale polacy maja swoj honor i swoja walecznosc, rzucac sie z motyka na slonce umieli najlepiej. A co z tego mielismy ?
NIC. Historia Polski to historia glupoty...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nigdy nie pojmę zakrętów argumentacji Pana k, Rosja zła czy dobra ?
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Herbatniczek napisał:
nigdy nie pojmę zakrętów argumentacji Pana k, Rosja zła czy dobra ?
dla Polski raczej nigdy dobra nie byla :)

Jest jednak takie powiedzenie " jak nie mozna pokonac wroga to trzeba sie z nim zaprzyjaznic " ...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jasne, pisałem tylko o meandrach rozumowania naszego współforumowicza, jego rozwlekłe wpisy są tak mało syntetyczne i planowe że strasznie trudno ogarnąć sens
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
iwanow napisał:
Panslawizm to przede wszystkim idea jedności Słowian, która ma na uwadze utrzymanie kulturalnych, mownych i innych właściwości Słowian. Panslawizm to idea, która teraz, na pewno, jest jedyną ideą, zdolną przeciwstawiać słowiańską kulturę demoliberalnemu zachodowi . Głównym celem panslawizmu jest stworzenie pod zwierzchnictwem Rosji wielkiego Imperium Słowiańskiego - żywotnego, prawdziwego słowiańskiego supermocarstwa , a nie tylko papierowego, do której wejdą wszystkie słowiańskie państwa.

Ja popieram tą Idee. A wy co o niej sądzicie ?

Na facebook powstała nawet strona na ten temat.

http://www.facebook.com/WielkaRosja
Ale po co "przeciwstawiać słowiańską kulturę demoliberalnemu zachodowi"? Jakaś wojna idzie? Ja własnie chcę, stać się człowkiem zachodu, a Polacy społeczeństwem zachodnim! Ja chcę być precyzyjny jak Niemiec, kreatywny jak Francuz, pragmatyczny jak Anglik, sprytny jak Holender , zorganizowany jak Szwed i... energiczny jak Polak! A kultura nie zniknie, bo sami ją tworzymy, a własnie kultura zachodu uczy tolerancji i dba o to aby własnie nasze obyczaje trwały, były kultywowane i nie zniknęły.

Kultura Rosji uczy, niszczmy wszystko co obce i nie tolerujmy.

Herbatniczek napisał:
nigdy nie pojmę zakrętów argumentacji Pana k, Rosja zła czy dobra ?
Ja już dawno odpuściłem. Ten człowiek myśli, że jak zaleje każdego morzem tekstu nafaszerowanego jego ideologią i będzie tak robił w kółko to kogoś przekona.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Po co w ogóle takie zabawy - zamiast być poddanym jakiekolwiek ideologii, czy religii nie możemy żyć po prostu po swojemu?

Co innego, że fajnie byłoby poznać korzenie i zainteresować się np. kulturą słowiańską, zwyczajami wierzeniami. Sama jednak ciekawość nie musi przeradzać się od razu w budowanie ołtarza Wełesowi, Swarogowi i innym, Mamy 2014 rok.
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
Mrówa85 napisał:
Po co w ogóle takie zabawy - zamiast być poddanym jakiekolwiek ideologii, czy religii nie możemy żyć po prostu po swojemu?

Co innego, że fajnie byłoby poznać korzenie i zainteresować się np. kulturą słowiańską, zwyczajami wierzeniami. Sama jednak ciekawość nie musi przeradzać się od razu w budowanie ołtarza Wełesowi, Swarogowi i innym, Mamy 2014 rok.
Dokładnie tak
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Idea JEDNOŚCI Słowian brzmi tak niejasno, że ze zwykłej ostrożności trzeba być jej przeciwnikiem.
Weź, Iwanow, poprawkę i skręć na przymierze (ale nie sojuz) słowiańskich narodów, zamieszkujących własne państwa (każdy naród s w o j e państwo), a może znajdziesz wtedy więcej chętnych do ustalania warunków przymierza...
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 455
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Wszystkie ideologie które mają pozytywny stosunek do Rosji są sterowane i sponsorowane przez Rosję. Osoby które im ulegają wyznają antypolonizm.
Zdjęcie z Putinem w tle – jak Rosjanie edukują polską młodzież

Read more: http://www.pch24.pl/zdjecie-z-putinem-w-tle---jak-rosjanie-edukuja-polska-mlodziez,32639,i.html#ixzz3MAMUMkPS
[SIZE=small]Gimnazjaliści kształceni byli przez RONiK także na płaszczyźnie historycznej. Chodzi np. o uczestnictwo w imprezach poświęconych obchodom Dnia Zwycięstwa. „Pracownicy RONiK, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaźni Polska-Rosja, przedstawiciele władz miejskich, kierownicy i uczniowie studia chóralnego (…) złożyli wieńce na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich, poległych w czasie Drugiej Wojny Światowej, a następnie w liceum ogólnokształcącym im. Marie Skłodowskiej-Curie odbył się koncert, poświęcony temu wielkiemu świętu” – można przeczytać w opisie uroczystości.Ten sposób uczniowie mają wielbić komunizm i Stalina. Mają wielbić morderce i gwałciciela z Armii Czerwonej którego kreuje się na wyzwoliciela. Uczniowie nie dowiedzą się o mordach i gwałtach Czerwonej Armii. Zbrodnia Katyńska też zostanie ukryta. Ten skrót oznacza [/SIZE]Rosyjski ośrodek Nauki i Kultury ta organizacja zajmuje się kreowaniem zachwytu nad Rosją i zaprasza uczniów do ambasady i tam kreuje się uwielbienie do Putina. Organizują też Chór czerwonej Armii która powinna mieć zakaz na organizowanie koncertów naszym kraju. . Panslawizm jest dotowany i wspierany przez Rosję. Zachwyt nad Rosją propagują Fakty i Mity , NIE. Oprócz wielbienia Rosji zajmują się też nienawiściom do Chrześcijaństwa i propagowaniem komunizmu. Organizacje wielbiące Rosję powinny zostać zakazane a media Rosyjskie też zakazane. Na YouTube Polska powinna blokować dostęp do telewizji Rosyjskie i zagłuszać tą telewizję. Wszyscy dziennikarze Rosyjscy wyrzuceni z Polski. Wielbienie Rosji sprowadza na Polskę zagładę i jest symbolem zdrady. Szlachta sposób fanatyczny wielbiła Rosję i doprowadziła do rozbiorów. Pod zaborami byli kolaborantami i dzięki wielbieniu Rosji mieli stanowiska i majątki. 2 RP Komuniści wielbili Rosję.Rosja wyznaje fanatyczne uwielbienie dla komunizmu i Stalina. Polska nie ma nic wspólnego z Rosją.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
W sumie to ten panslawizm nie byłby taki zły, gdyby nie to rosyjskie przywództwo. Jeżeli słowianie mają się jednoczyć to powinni to robić pod przywództwem Czechów. Porządny ateistyczny naród i całkiem niezłe świeckie państwo to o wiele lepsze przywództwo niż przeżarta korupcją Rosja, która w niedalekiej przyszłości stanie się wasalem Chin.
 
M

MacaN

Guest
To jest zły pomysł bez względu na to, pod czyim przywództwem się złączymy. Tak swoją drogą, jakby Czesi byli tacy zaradni, to mieliby fajną gospodarkę, a jej nie mają. Mieszkam blisko tego kraju i owszem, w okolicach atrakcji turystycznych jest ładnie, czysto, zadbanie. Jak pojedziesz trochę dalej, to widzisz biedę. Polska w porównaniu do Czech to bardzo bogaty kraj, mimo, iż słupki pokazywane w różnych statystykach temu przeczą.

No a już nawet nie wspominam o tym, że Rosja nigdy by się nie zgodziła na dominację jakiegoś tam państewka, chyba, że najpierw wprowadziłaby tam na szczeble władzy swoich agentów.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
MacaN napisał:
. Jak pojedziesz trochę dalej, to widzisz biedę. Polska w porównaniu do Czech to bardzo bogaty kraj, mimo, iż słupki pokazywane w różnych statystykach temu przeczą.
Bez wątpienia to co Ty sobie uwidzisz znaczy o wiele więcej niż dane ekonomiczne.

A nawet jeżeli Czesi byliby biedni to przynajmniej mają normalne państwo, które nie przeszkadza swoim obywatelom tylko dlatego, że tak sobie życzą darmozjady w sutannach.
 
M

MacaN

Guest
Nie wiem jak na Ciecie, ale na mnie kapłani nie mają żadnego wpływu. ;)

To co sobie uwidzę ? Często bywasz w Czechach ? Widziałeś, jaka bieda jest tam w miastach, jakimi jeżdżą samochodami i jak wyglądają ich domy ?
 

Neverdie

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2014
Posty
68
Punkty reakcji
3
Miasto
Nsa
W Czechach jest bieda? No raczej nie .. po prostu Czesi mają całkowicie inne podejście do życia. Nie lubią jakiegoś przepychu, cwaniakowania pieniędzmi i innych takich dziwnych rzeczy. Na drogach widać, że jeśli jeśli jest 50 to tyle Czesi jada, jeśli 70 to 70, a u nas w kraju trzeba zapie*dalac bo przecież polak jest wkurwio*ny, bo się spieszy, bo to, bo tamto...
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
MacaN napisał:
Nie wiem jak na Ciecie, ale na mnie kapłani nie mają żadnego wpływu. ;)
Oczywiście każdy człowiek, który umie czytać ze zrozumieniem bez wątpienia stwierdzi, że "państwo przeszkadza swoim obywatelom, bo tak sobie życzą darmozjady" znaczy "kapłani mają na mnie jakiś wpływ"... Jak chcesz ze mną dyskutować to odpowiadaj na to co napisałem, bo ja w rzucanie przypadkowymi zdaniami nie mam ochoty się bawić.


MacaN napisał:
To co sobie uwidzę ?
Dokładnie.

Bez względu na to kim jest pojedyncza osoba, jej prywatne obserwacje zawsze będę mocno ograniczone i nigdy nie będą podstawą, aby przeczyć twardym danym ekonomicznym. Możesz sobie pisać, że Ty widzisz w Czechach biedę, bo mamy wolność słowa. Natomiast jeżeli sam przyznajesz, że tej biedy nie widać w danych ekonomicznych to znaczy, że ja mogę sobie tę rzekomą biedę najzwyczajniej w świecie zignorować.

Nie muszę, ani nie odczuwam potrzeby, aby dyskutować z Tobą na temat tego co Ty zobaczyłeś. A gdybym nawet miał taką ochotę to nie powinien tego robić, bo dyskusja na temat bogactwa Czech tylko by rozmyła ten temat.

A wracając do idei panslawizmu to proszę mi wyjaśnić czemu katolicka Polska miałaby być pod przywództwem prawosławnej Rosji? Oczywiście wiadomo, z historii że tak jak długo jak majątek Kościoła Katolickiego byłby niezagrożony to darmozjady w sutannach nie będę mieć oporów przed mówieniem Polakom, że mają być posłuszni carowi czy jak tam się będzie tytułować władca Rosji, no ale czy po XX wieku, gdzie nasz wschodni sąsiad nie był zbyt przyjazny interesom KK da się łatwo przestawić polskich katolików z powrotem na tryb prorosyjski?

A patrząc na ekonomię to czemu mielibyśmy być pod przywództwem zacofanej ekonomii, który jest próbuje udawać potęgę tylko dlatego, że siedzi na surowcach?

A patrząc na ludność to czemu mielibyśmy szukać sojuszu z Rosją, podczas Polacy emigrują głównie na zachód?
 
M

MacaN

Guest
Wg danych statystycznych przeciętny Polak zarabia ponad 4 tysiące zł. Ja się pytam, gdzie Ci przeciętni Polacy.

Ja nie widzę żadnego powodu, dla którego Polska miałaby być pod przywództwem jakiegokolwiek kraju na tym świecie. Rosja natomiast jest potężnym krajem i nie ma tutaj czego kwestionować, zaś jeśli już zakładamy ideę panslawizmu, to jako Polak głosuję za przywództwem Polski. To zdroworozsądkowe podejście.
 

Bronsky

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2013
Posty
58
Punkty reakcji
8
Jednoczenie się Słowian pod przywództwem Czechów? Przy całej sympatii do tego narodu, nie mają jakichkolwiek warunków by sprostać takiej pozycji.

Porządny ateistyczny naród
Ateizm to żaden plus i w sumie żaden minus. To indywidualna decyzja danego społeczeństwa. Swoją drogą - większość Słowian to jednak teiści, więc bez rozwiązań totalitarnych w tej sprawie raczej by się nie obeszło. Totalitarnych w sensie, że mniejszość odgórnie narzuci coś większości. Zmiany światopoglądowe itp. to jednak oddolnie. Odgórne zmiany przerabialiśmy już w historii i nic z tego nie wyszło, oprócz narastającej nienawiści do władz.

Według mnie idea Panslawizmu jest nie do przyjęcia. Nie po to walczyliśmy o niepodległość, by teraz dobrowolnie łączyć się z kimś i tracić swoją suwerenność.
 
Do góry