owoce

onna22

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej:) pewno ten temat był już tutaj poruszany, ale chciałabym się dowiedzieć jakie owoce wolno jeść na diecie a jakie są zakazane. Każdy myśli,że owoce to samo zdrowie, ale zawierają cukry, więc jak to z nimi jest?

z góry dziekuję za pomoc:) i zycze wszystkim powodzenia, którzy są na dietach:)
 

K@mil@

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2008
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
31
ja to widzę tak: podobno owoce najlepiej jeść rano ( mają fruktozę- cukier), ale jak Cię weźmie na wieczorne podjadanie to 100razy lepiej zjeść jabłko a nie chipsy :D
przy dietach zawsze piszą że mozna jeść 2 porcje dziennie...( np 1 jabłko i szklanka malin)
no i niby powinno się unikać bananów bo jeden ma 90 kalorii i coś tam jeszcze ma :D nie pamiętam co :D ale według mnie to głupota bo ma masę składików odżywczych jak np potas.
a i jeszcze awokado - też odradzają bo ma dużo tłuszczu;p
no i zapomniała bym- winogron też powinno się unikać)

najlepsze są grejpfruty ( szczególnie czerwone ), jabłka , melon i arbuz ----są najmniej kaloryczne
arbuz dlatego chyba że się głównie z wody składa :D
i to tyle;p a jak Cię weźmie ochota na coś zimnego ( patrz lód) to polecam sorbety z owoców :D pyszne i mniej kaloryczne od normalnych;)
 

Anjali

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2008
Posty
82
Punkty reakcji
0
Nie ma owoców zakazanych bo wszystkie są bardzo wartościowe :) Trzeba natomiast uważać i zachować umiar np. z gruszkami,czereśniami,winogronami,śliwkami,owocami suszonymi.
 

karla1722

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
57
Punkty reakcji
0
na diecie to chyba przedewszystkim te kwasne np jablko lepiej wybrac to mniej slodkie a o arbuzie slyszalam ze na dicie lepiej odpuscic bo zawiera duzo cukrow ale napewno lepiej arbuzika lapnac niz batonika :)
 

K@mil@

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2008
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
31
na diecie to chyba przedewszystkim te kwasne np jablko lepiej wybrac to mniej slodkie a o arbuzie slyszalam ze na dicie lepiej odpuscic bo zawiera duzo cukrow ale napewno lepiej arbuzika lapnac niz batonika :)
arbuz z 90% składa się z wody, więc wedug mnie przy diecie jak najbardziej;) słyszałam jeszcze że podczas diety mozna jeść ananasy ( ale nie z puszki )...na coś tam pomagają xD
a suszonych wogóle lepiej unikać ( albo góra 10 dziennie) ( to samo orzechy )
 
Do góry