Oszustwo

Fnotic

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, zostałem oszukany na 110 zł. Bez żadnej umowy, allegro czy innych rzeczy. Nie mam jego żadnych danych oprócz nazwiska. Czy mogę coś z tym zrobić i czy się opłaca?
 

green92

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Przykro mi... ewentualnie możesz zgłosić to policji, może uzyskają adres IP, a to natomiast doprowadzi ich do właściciela konta. Moja siostra zamówiła niedawno telefon komórkowy,zapłaciła z góry i nic. Miesiąc minął i nadal cicho ;) A i również danych kontaktowych brak... płatność z góry bywa niebezpieczna.
 

marfi

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
A propos oszustw, proszę o pomoc w rozgłaszaniu ostrzeżenia przed pracą przez internet. To są cwaniaczki, co każą rozprzestrzeniać po forach spamy, a potem ich działalność się kończy. Nie wierzyć czemuś takiemu! Sprawdziłam sama, od początku było to dość dziwne, ale spróbowałam. Nie napracowałam się może bardzo, ale jakoś nie byłam przekonana co do słuszności rozpowszechniania testu na datę śmierci, bo sama uważam to za głupie. Sądzę, że warto byłby uskutecznić kampanię "anty-praco-internetową"
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie napracowałam się może bardzo, ale jakoś nie byłam przekonana co do słuszności rozpowszechniania testu na datę śmierci, bo sama uważam to za głupie. Sądzę, że warto byłby uskutecznić kampanię "anty-praco-internetową"
To nie przejdzie. Zbyt wielu ludzi pójdzie na pomysł łatwego, acz w praktyce wątpliwego zarobku. Były nawet głosy, że można dostać parę złotych za obrażanie określonych środowisk politycznych w komentarzach na serwisach typu onet :bag: . W kwestii akcji z datą śmierci, to inicjator rozsyła linki do najpopularniejszych stron/for zlecając tam spamowanie. Z resztą, to nie jest precedens, wiele osób prowadzi tego typu ,,działalność" przy czym jest prowadzona na kocią łapę i nigdy nie wiadomo czy pieniądze się dostanie (a i napsuje krwi ludziom po tym sprzątającym).
Autorze, opisz jakieś konkrety, choć jeśli masz tylko nazwisko to na 90% będzie cienko.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Samo nazwisko nic nie da, chyba że masz jakieś wpisy odnośnie tej transakcji na gadu-gadu, fb, czy telefonie. Jeśli nie to możesz coś takiego sprowokować, żeby człowiek przyznał się do winy, oczywiście wszystko musisz zarejestrować.
 

patrycjan

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja mając zapis rozmów na gg i adres IP gościa doprowadziłem do ukarania go, dostał wyrok w zawieszeniu. Więc się da, tylko trzeba wszystko ładnie zebrać i iść na policję, a oni coś z tym zrobią, jak się im zachce xD
 
R

RozmowyPrawne

Guest
Witam, zostałem oszukany na 110 zł. Bez żadnej umowy, allegro czy innych rzeczy. Nie mam jego żadnych danych oprócz nazwiska. Czy mogę coś z tym zrobić i czy się opłaca?

Założenie sprawy cywilnej koszt 350 zł

Zatrudnienie prawnika który poprowadzi cię w sprawie koszt od 100 zł (zależność od sprawy)


Plusy

-Udowodnienie = wyrok = zadość uczynienie (odszkodowanie) umorzenie kosztów sądowych.

Minusy

-Tracisz wszystko oraz mnóstwo czasu i pieniędzy

Moje zdanie jest takie!

Warto próbować nawet dla zasady!
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Telefony komórkowe zamawia się w okolicznym komisie z możliwością odbioru osobistego. Ewentualnie przez Allegro i to z jakiegoś sklepu/komisu (nie od osoby prywatnej) można zaryzykować przedpłatę.

W tym wypadku samo imie i nazwisko to nic. Musisz mieć jakieś dowody. Na nazwisko to sobie każdego tak możesz oskarżyć, ale musisz do jeszcze udowodnić. Ewentualnie jeżeli z osobnikiem były jakieś formy kontaktu internetowego/telefonicznego, które pozwoliłyby policji go namierzyć, to już będzie coś.
 

aliyah33

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Dlaczego nie napiszecie do rzecznika praw konsumenta? :) Wbrew pozorom, wcale nie płaci się za poradę a od tego tak naprawdę są - aby radzić, co w tej kwestii :) Linka podrzucam Wam tutaj.
 

dorota-s2

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Na Golden line ,forum Praca dodatkowa jest wątek (90 dolarów dziennie).
Udowodniono że firmy które rzekomo zlecają oglądanie reklam i ich ocenę to oszustwo.
Mechanizm jest taki że na koncie osoby pracującej cały czas pojawiają się rosnące kwoty za wykonaną pracę.
W chwili kiedy ktoś osiaga minimum do wypłaty i chce zrobić przelew okazuje się że nie ma ani grosza i nigdy żadne pieniądze nie wpłynęły.
Po raz kolejny widzimy że oferty gdzie łatwo i szybko sie zarabia ,bez wykonywania pracy to oszustwa,takie jednak oferty nadal znajdują najwięcej osób zainteresowanych
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Założenie sprawy cywilnej koszt 350 zł

Zatrudnienie prawnika który poprowadzi cię w sprawie koszt od 100 zł (zależność od sprawy)


Plusy

-Udowodnienie = wyrok = zadość uczynienie (odszkodowanie) umorzenie kosztów sądowych.

Minusy

-Tracisz wszystko oraz mnóstwo czasu i pieniędzy

Moje zdanie jest takie!

Warto próbować nawet dla zasady!

Z reguły kosztami sądowymi obciążana jest osoba oskarżona.
 

reha220790

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Tak jak parę postów wyżej, nie zrobisz już nic z tym nie wiedząc NIC o oszuście. To, że masz nazwisko to jak byś nic nie miał, to nie np. numer pesel. Jedynie to możesz zgłosić policji ale są 2 kwestie. Może mieć zmienne IP więc nic z tego, policji nie będzie się chciało kogoś szukać po Polsce za taką małą kwotę. Dopiero powyżej 250 zł to przestępstwo, poniżej to wykroczenie. Pozdrawiam
 

Andrzej Baczko

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
123
Punkty reakcji
0
A propos oszustw, proszę o pomoc w rozgłaszaniu ostrzeżenia przed pracą przez internet. To są cwaniaczki, co każą rozprzestrzeniać po forach spamy, a potem ich działalność się kończy. Nie wierzyć czemuś takiemu! Sprawdziłam sama, od początku było to dość dziwne, ale spróbowałam. Nie napracowałam się może bardzo, ale jakoś nie byłam przekonana co do słuszności rozpowszechniania testu na datę śmierci, bo sama uważam to za głupie. Sądzę, że warto byłby uskutecznić kampanię "anty-praco-internetową"

Nie każde praca przez internet jest oszustwem.
Ta akurat była, nabijają ludzi w butelkę zwabiając szybkim i dużym zarobkiem.
To że Ty się nabrałaś na jakiś badziew nie znaczy że wszystko jest złe.
A szybko się nieda, trzeba mieć o tym pojęcie.

Jest dużo uczćiwych a własny biznes internetowy jest bardzo opłacalny.


A co do tematu postu to idź na policję zgłoś sprawę. A na początek spróbuj się skontaktować ze sprzedawcą.
Zobacz jakie ma komentarze.
 
Do góry