Ostatnie szczepienie

drimkast

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dolny Śląsk
Witam, z tego co wiem wszyscy moi znajomi otrzymali zaraz po ukończeniu 18 lat lub trochę później wezwanie na szczepienie przeciwko tężcowi (z tego co pamiętam), ja jednak takiego wezwania nigdy nie dostałem mimo że mam już 19,5 lat. Miałem ostatnio ciężki okres (matury) i dopiero teraz sobie o tym przypomniałem. Skąd ogólnie przychodzi to wezwanie i czy jest szansa, że jeszcze je dostane czy już za późno? Powinienem się dowiadywać o to czy raczej nic mi się stanie jeśli z tego szczepienia nie skorzystam?

Dziękuję z góry za pomoc!
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Myślę, że powinieneś zadzwonić/spytać się w przychodni. Ja też dostałam wezwanie na szczepienie i poszłam jakoś zaraz po maturze. Mogę się nie znać, ale wydaje mi się, że takie szczepienia są obowiązkowe i dlatego wysyłają wezwania. Możliwe, że do Ciebie też wysłali, ale poczta nawaliła.
 

drimkast

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dolny Śląsk
Myślę, że powinieneś zadzwonić/spytać się w przychodni. Ja też dostałam wezwanie na szczepienie i poszłam jakoś zaraz po maturze. Mogę się nie znać, ale wydaje mi się, że takie szczepienia są obowiązkowe i dlatego wysyłają wezwania. Możliwe, że do Ciebie też wysłali, ale poczta nawaliła.

Tak, niby są obowiązkowe. A ile miałaś lat gdy dostałaś wezwanie tzn. jeszcze 19 rok życia czy już 19 skończone?
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Powiem szczerze, że nie pamiętam. Wydaje mi się, że zanim skończyłam 19 lat.
 

drimkast

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dolny Śląsk
Powiem szczerze, że nie pamiętam. Wydaje mi się, że zanim skończyłam 19 lat.

Napisałaś , że dostałaś przed maturą więc nie pamiętasz kiedy się urodziłaś? :D Żartuję ofc..

Pytam, bo czytałem na internecie, że na to szczepienie idzie się albo w 19 roku życia albo w ostatniej klasie szkoły średniej (czyli w praktyce w 20. roku życia jeśli jest się w technikum). Ja już szkołę skończyłem, rozpocząłem pół roku temu 20. rok życia (w profilu mam źle datę wpisaną) a wezwania nie dostałem. Czy może mieć jakieś znaczenie to, że moja przychodnia jest prywatna? Czy wtedy trzeba samemu o to zadbać? Skąd w ogóle oni mają mieć informację do jakiej szkoły chodzę skoro nie byłem tam kilka lat? :D Dopytuję się tak, bo chciałbym zrobić to szczepienie ale wolałbym w innym miejscu bo do tamtego mam obecnie trochę daleko, wygodniej by mi było gdzieś indziej, może być nawet odpłatnie, nie przeszkadza mi to. Boję się tylko, że zrobię teraz to szczepienie gdzie indziej a później przyjdzie mi zawiadomienie, że mam się zgłosić na obowiązkowe szczepienie, chociaż wydaje mi się, że jakby miało przyjść to już by przyszło...
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Nie wiem dokładnie, czy to było przed maturą ani też nie pamiętam, kiedy byłam na tym szczepieniu, bo nawet nie mogę znaleźć żadnego papieru ani wpisu gdziekolwiek, że miałam takie szczepienie. Po prostu tak coś kojarzę, że to było po maturze.
Nie wiem, czy to, że przychodnia jest prywatna, ma jakieś znaczenie, bo się na tym nie znam. Możliwe, że tak, a nie przysłali żadnego zawiadomienia, bo na przykład chcą kasę za to szczepienie. Najlepiej, żebyś po prostu tam zadzwonił lub wybrał się osobiście. Możesz się spytać w innej przychodni, czy powinieneś zrobić to szczepienie i czy można akurat tutaj. Co do informacji o szkole, to chyba to nie jest potrzebne, bo zawiadomienia przychodzą do domu. Nie wiem, skąd oni to mogą mieć.
 
Do góry