Opinie w internecie

Asia Swiader

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2016
Posty
41
Punkty reakcji
0
Ja lubie opinie po czytać wtedy wiadomo co jest dobre, jeśli sporo opini jest dobrych lub zlych to mamy pewnosc co kupujemy i, ze nie koniecznie produkt moze byc dobry, lub jest dobry.
 

Klara80

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2016
Posty
24
Punkty reakcji
0
asiaa2222 napisał:
Ja lubie opinie po czytać wtedy wiadomo co jest dobre, jeśli sporo opini jest dobrych lub zlych to mamy pewnosc co kupujemy i, ze nie koniecznie produkt moze byc dobry, lub jest dobry.
To że sporo opinii jest dobrych to jeszcze o niczym nie świadczy ;-)
 
S

Shanea

Guest
opinie mogą nam troszkę pomóc, ale wiadomo zdrowy rozsądek trzeba zachować.
 

Odrzutowiec

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Większość opinii powinna być prawdziwa...chociaż zależy od produktu, niektóre mogą być bardziej narażone na płatne opinie i wtedy nic po takiej.
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Bardzo często opieram się na takich opiniach właśnie na forach, uważam że są wiarygodne. Ludzie jak coś im spasuje to polecają, jak do czegoś się zrażą to też piszą bez ogródek co i jak.
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Nie ufam opiniom forowym na temat produktów - zawsze czytam recenzje (najlepiej kilka, dla porównania). Jeśli chodzi o wszystkie inne aspekty życia, których czyjaś opinia mogłaby dotyczyć, również podchodzę sceptycznie. Nigdy nie wiadomo jakimi pobudkami kierowała się osoba pisząca.
 

hajki86

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
65
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
Kraków / Warszawa
W Internecie możemy ukrywać swoją tożsamość (oczywiście na pewnym poziomie). Dlatego trudno powiedzieć czy za daną opinią stoi zadowolony klient, czy pan z działu marketingowego :)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Niby nie opieram się na opiniach, bo wiem, że coś, co dla kogoś jest super hiper, dla mnie może być słabe. Ale i tak je czytam i jednak, chcąc nie chcąc, sugeruję się nimi. Szczególnie w przypadku kosmetyków.
Na przykład nowy podkład,a zwłaszcza ten drogi jest "powaznym" zakupem i chcę, żeby się sprawdzał w swoim zadaniu. I tym sposobem wydałam jakiś czas temu około stówki na coś, co leży i kiśnie bo jedyne, do czego się nadaje to zniknięcie z rynku :crazy:
I chyba nie ma w takich przypadkach różnicy, czy opinię wydał bot, czy człowiek, któremu zapłacili za wychwalanie produktu, czy zadowolony lub niezadowolony klient.

Z opiniami takimi internetowymi trochę jak z reklamami. One swoje, a rzeczywistość swoje. Reklama ma zachęcić, opinia ma zachęcić (najczęściej, przecież nikt nie chce mieć o swoim produkcie złych opinii). A każdy z nas ma inny gust i inne potrzeby.
 

thirtyfashion

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2016
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
To wszystko zależy, czasami od razu na pierwszy rzut oka widać, że opinia jest dodana przez ludzi producenta. Dlatego czytam na wielu forach opinie, ale nie tylko na nich opieram swoją decyzję. Pytam dodatkowo znajomych i najbliższych.
 

nniedzielski

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2016
Posty
25
Punkty reakcji
3
Ja często się podpieram opiniami, warto poznać cudzy pogląd na daną rzecz, zwłaszcza sprzęt elektroniczny i oprogramowanie. Nie piszę, żeby ślepo za nimi podążać, ale często ujawniają kwestie, o których nie pisze producent, albo otwierają oczy na nowe możliwości zastosowania.
Faktycznie, spamu jest dużo, ale jesteśmy dorośli i potrafimy raczej rozróżnić co jest reklamą, a co wynikiem doświadczenia? Przecież to od razu widać. Nawet jeżeli nie, i teoretycznie damy się "nabrać" na coś - skoro to działa i spełnia nasze oczekiwania, co w tym takiego okropnego?
 

kasia8907

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2016
Posty
25
Punkty reakcji
2
Zanim zamówię jakiś produkt przez internet lubię poszukać o nim informacji własnie na forach. Wiadomo, że trzeba mieć wbudowane takie sitko wewnętrzne by wyłapywać reklamy. Nie jest to bardzo trudne. :)

Ja również wypowiadając się na temat konkretnej marki, produktu wolę wrzucić link, by było jasne o co mi chodzi.
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Czytam wiele opinii, ale wolę sugerować się doświadczeniami znajomych. Co do tych zamieszczanych w internecie to od razu widać, co jest prawdą, a co pisane szablonem, albo na siłę.
 

kondziu123

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Zawsze sprawdzam opinie, ale na różnych forach bo wtedy mogę też wyrobić swoją opinie i czegoś się dowiedzieć o danym produkcie. Wtedy tylko potwierdzam na stronie producenta czy to co forumowicze piszą, np. o specyfikacji jest zgodne z prawdą
 

Anecia

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2016
Posty
7
Punkty reakcji
1
trudno o opinię na temat jakiegoś miejsca, firmy, czy strony bez podania źródła, lub choćby nazwy.
Osobiście decydując się na zakup jakiegoś sprzętu lubię poczytać opinie zarówno o produkcie, jak i sklepie (jeśli kupuję w internecie).
Bardzo ułatwia mi to strona ceneo. Później mogę udać się nawet po zakup wybranego już cacuszka do sklepu stacjonarnego :).
 

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
Mój scenariusz szukania:

wchodzę na Google, wpisuje co chce i jeśli widzę iż jakiś produkt ma same pozytywy to rezygnuje z szukania bo strata czasu to. Wiadomo że albo sami pseudonabywcy (opłaceni ludzie którzy nie posiadają produktu), albo jakiś KUTAS kasuje negatywne opinie
 

mroz_ek

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
developer napisał:
Mój scenariusz szukania:

wchodzę na Google, wpisuje co chce i jeśli widzę iż jakiś produkt ma same pozytywy to rezygnuje z szukania bo strata czasu to. Wiadomo że albo sami pseudonabywcy (opłaceni ludzie którzy nie posiadają produktu), albo jakiś KUTAS kasuje negatywne opinie
Po co od razu tak ostro?

Przy czytaniu opinii po prostu trzeba być bardzo uważnym i przesiewać je przez gęste sito. Jak są niedbałe, nie wchodzące w szczegóły, bardzo krytyczne lub baaaardzo pozytywne, to takie na ogół pomijam. Niestety takie prawa biznesu w necie :p
 

grabka

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2016
Posty
27
Punkty reakcji
4
Cenię sobie opinie innych zarówno na temat produktów, jak i "porad życiowych", jednak często ludzie napiszą coś po złości, czy za pieniądze i to już nie do końca mi się podoba. Na szczęście jeszcze nie zdarzyło mi się kupić "bubla" przez same pozytywne opinie produktu więc albo produkty były rzeczywiście dobre albo użytkownicy piszący opinie prawdziwi ;-) Niemniej jednak wyznaję zasadę, że jak sama czegoś nie wypróbuję, to się nie dowiem czy to dobre, czy nie :)
 

Zdecydovany

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
28
oczywiście tak jest do póki nie przeprobisz czegoś na własnej skórze to się nie dowiesz, ale oczywiście zawsze sprawdzam opinie i recenzje i jeszcze się nie zawiodłem :)
 

Py Ra

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
30
Punkty reakcji
2
To właśnie jest dziwne, że ludzie wyzywają od spamerów. Czasami widać nachalność spamu, ale jak go widać to nie ma sensu w to klikać. Uważam, że link jest bardzo ważny dla ilustrowania naszej wypowiedzi. Na przykład jak mam powiedzieć, że ciekawe krzesło widziałem tutaj - no jak mam to powiedzieć bez podawania linku do tego krzesła?
 
Do góry