Opinie o Cilest.

Julia19

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja biorę Cilest od ponad pół roku. Myśłałam, że przytyję albo coś w tym stylu bo byłam taki sobie mały "klopsik":)ale ku mojemu zdziwieniu schudłam ok 8 kg i jestem zadowolona ale niestety mój chłopczyk stwierdził, że bardziej podobało mu się jak byłam pulchniejsza:) ja sądzę że dlatego że wraz z utratą wagi utraciłam też na wielkości piersi. Także u mnie ten mit że przy tabletkach powiększają się piersi sie niestety nie sprawdził:)ale ogólnie czuję się po nich ok. W każdym cyklu zawsze nimel tego samego dnia miewam zły humor i wszystko mnie doprowadza do płaczu-tylko to mnie niepokoi a tak poza tym ok,pozdrawiam:)
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Ja schudłam tez po tabletkach, ale nie po cilest tylko po yasmin, narazie 5 kilo i mam nadzieje, ze wiecej już nie więc jem duzo :D Ale pomimo utraty wagi cycki sa nawet większe :D
Każdy tam inaczej zareaguje, moja jedna koleżanka pamiętam kiedyś odstawiła cilest bo przytyła przy nich 6 kilo, a druga koleżanka schudła. Niektóre osoby poprostu puchną po tabsach i to sie potem ogólnie nazywa tyciem, a to poprostu zatrzymanie wody w organizmie, a inne rzeczywiście tyją bo im tabletki powiększają apetyt.
Ja zauważyłam, że przy yasmin to sie poce za trzech, a teraz jeszcze takie upały, no ale duzo wody pije :0
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
eee... wiecie co zapomialam wziac tabletke o stalej porze... zamiast o 21 wzielam po 23... powiedzcie mi co teraz? juz nie bedzie zabezpieczenia czy bedzie ale mniejsze? z reszta czym ja sie martwie kurcze ;) ale nie no dobrze wiedziec jakie to pociagnie konsekwencje... po tym incydencie dalej biore tak jak bralam.. o 21... czekam na wasze odp...
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Wszystko jest w ulotce czarno na białym ale Ty jej dzieki życzliwości pani z apteki nei masz czyli pociesze Ci i powiem, ze nic sie nie stało :) jestes nadal zabezpieczona tak samo, problem by był jakbyś się spóźniła ponad 12 godzin, więc spoko, wszystko gra ;)
 

wazup

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Ja biore te tabletki juz pół roku.. na poczatku mialalam lekkie zawroty glowy ale to ponoć jest normalne.. gdyż dawki hormonów nas osłabiaja dlatego najlepiej jest brac @ w porze wieczornej przed pojsciem spac.. gdyz wtedy mozemy przestpać wszystkie dolegliwosci zwiazane z antykoncepcja.. Skutkow ubocznych jakowych nie zauwazylam.. wiec jak najbardzij polecam ;)
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
a ja mam pytanie.. czy ktoras z was, niewazne czy bierzecie cilest czy cokolwiek innego, zauwazyla ze jedna piers ma pelniejsza od drugiej? co wyglada dosc "zabawnie"... bo ja tak ostatnio zauwazylam. .ze na jednej stanik lezy idealnie a na drugiej odstaje:/ a miseczki rowne byly bo sprawdzalam nawet!! no i to tak glupio wyglada.. szczegolnie przez ubranie kiedy to potem okazuje sie ze ta potencjalnie "mniejsza" i mniej okragla pod bluzka wyglada na wieksza od tej drugiejj!! kurde co ja mam zrobic teraz?! ała.... :/
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
a ja mam pytanie.. czy ktoras z was, niewazne czy bierzecie cilest czy cokolwiek innego, zauwazyla ze jedna piers ma pelniejsza od drugiej? co wyglada dosc "zabawnie"... bo ja tak ostatnio zauwazylam. .ze na jednej stanik lezy idealnie a na drugiej odstaje:/ a miseczki rowne byly bo sprawdzalam nawet!! no i to tak glupio wyglada.. szczegolnie przez ubranie kiedy to potem okazuje sie ze ta potencjalnie "mniejsza" i mniej okragla pod bluzka wyglada na wieksza od tej drugiejj!! kurde co ja mam zrobic teraz?! ała.... :/

myślę, ze wiele kobiet ma nierówne piersi, ja zresztą też (z tym że nie zauważam tego, kiedy zakładam stanik - moze nie ma tu aż tak duzej różnicy) Zdaję sobie natomiast sprawę, ze jedna pierś mam pełniejszą i ona jest łądniejsza od tej drugiej :p
Wydaje mi się, że na nierównosć piersi nie maja wpływu pigułki.
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Pierwszy raz słysze o takim skutku tabletek szczerze mówiąc... każda kobieta ma nierówne piersi, każdy człowiek ma dwie rózne polowy ciałą, zawsze jedna noga jest grubsza od drugiej,przynajmniej ja tak mam w udzie, nie widac tego, ale czuje jak mam spodnie obcisłe ubrane :) piersi tez nie mam idealnie równych, moze róznica nie jest taka duza jak u Ciebie, a moze tego poprostu nie zauważam.

Jedyne co mi przychodzi na myśl, choć nie wiem czy to ma sens co napisze :p po tabletkach piersi często troche zwiększaja objętość i może jedna pierś Ci rośnie szybciej i dlatego tak sie stało, a może poprostu wybierz sie do lekarza i zbadaj piersi i zapytaj co o tym sądzi. Mnie nic bardziej logicznego nei przychodzi do głowy :)
 

elcia18

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2005
Posty
301
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
Ja boire tabletki Regulon i tez mam taki praoblem z piersiami. Nie dość że mi urosły to jedną pierś mam większą od drugiej. I jak pójdę do ginekologa to muszę sie koniecznie zapytać czy jest to normalne. Bo zaczyna mnie to niepokoić. :(
 

agnessj

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Hehehe... ile pytań, ale ciężko na nie odpowiedzieć, bo każdy reaguje inaczej, ja na początku brania tabletek miałam tylko bóle brzucha, które przeszły po drugim opakowaniu i to tyle :)
Odkąd biore tabletki (yasmin) schudłam 5 kilo bez żadnych diet, nie wiem czy to wynik tabsów...
Koleżanka bierze cilest i nei przytyła po nich, czuje sie dobrze, a jak Ty zareagujesz to sie dowiesz jak weźmiesz :p
hej!! mama małe pytanko ja własnie tez dostałam od lekarza te tabletki jeszcze n ie zaczełam ich brac ale to juz kwestia kilku dni!chodzi o to ze ja sie boje czy po nich przytyje jestem raczej normalnej buydowy nie chuda ale mam tendencje do tycia !piszesz ze nawet schudłas z tymi tabletkami jak to ??pisze na nich ze mozna przytyc troszke !!kurcze boje sie ich troszke zazywac chodz to najlepsze zabezpieczenie jak dla mnie no i zmiejsza bolesci miesiaczkowe ;) a aa mam jeszcze jedno pytanko te tabletki bierze sie 21 i potem 7 dni przerwy to nastepne opakowanie zaczac tego 7 dnia czy 8 ?? bo nie wiem i czy to od razu działą po pierwszej tabletce? <_< bo nie wiem hihi pozdrawiam
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Trudno powiedzieć czy przytyjesz czy nie, w sumie jeżeli chodzi o tycie przy tabletkach to nie tyjesz od samych tabletek tylko Ci sie apetyt zwiększa i duzo jesz i dalej wiadomo...
Yasmin maja to do siebie, ze nie zatrzymują wody w organizmie tak jak inne tabletki anty.
Więc utrata wagi też może być związana z utrata wody. Ty możesz inaczej zareagować, bo ciężko stwierdzic jak to u ciebie bedzie wyglądac.

Bierzesz przez 21 dni potem przez 7 dni nie bierzesz i osmego dnia przerwy zazywasz pierwsza tabletke z kolejnego opakowania. Jeżeli weźmiesz pierwszego dnia miesiączki tabletke to zabezpieczona jestes od pierwszej tabletki.
 

agnessj

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Trudno powiedzieć czy przytyjesz czy nie, w sumie jeżeli chodzi o tycie przy tabletkach to nie tyjesz od samych tabletek tylko Ci sie apetyt zwiększa i duzo jesz i dalej wiadomo...
Yasmin maja to do siebie, ze nie zatrzymują wody w organizmie tak jak inne tabletki anty.
Więc utrata wagi też może być związana z utrata wody. Ty możesz inaczej zareagować, bo ciężko stwierdzic jak to u ciebie bedzie wyglądac.

Bierzesz przez 21 dni potem przez 7 dni nie bierzesz i osmego dnia przerwy zazywasz pierwsza tabletke z kolejnego opakowania. Jeżeli weźmiesz pierwszego dnia miesiączki tabletke to zabezpieczona jestes od pierwszej tabletki.

dzieki slicznie !! własnie dzis weme pierwsza tabletke !! troszke sie boje !! ale co tam !! pozniej sie okaze czy przytyje sporo czy jednak moze schudne !! jeszcze raz dzieki sliczne pozdrawiam ;))
 

*Kacha*

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
484
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
Warszawa
Ja brałam cilest przez 2 lata i jedynym skutkiem ubocznym (ale jakże istotnym) był brak ochoty na sex po dłuzszym braniu i wszystkie moje kumpele miały to samo po cileście. A on wcale nie jest taką nowoczesna tabletką ani tym bardziej delikatna (jak to gdzieś wcześniej ktoś pisał) bo zawiera sporą dawkę hormonów i szczególnie młode dziewczyny nie powinny go brać. A do ginekologa, który nie zaleca badań na krzepliwość krwii i na poziom hormonów przed zapisaniem tabletek to ja bym juz nie poszła.
Tak z plusów to wcześniej miałam nieregularny okres i straszne bóle brzucha a przy tabletkach to mogłam prawie co do godziny przwidzieć kiedy mi sie zacznie miesiaczka i zadnego bólu, mogłam cały dzień normalnie funkcjonować.
Ja nie schudłam ani nie przytyłam od samych tabletek, za to odchudzałam sie w trakcie (dieta kopenhaska) i schudłam 4 kg i jakoś efektu tabletki nie straciły bo dzieci nadal nie mam. Za to po odstawieniu troche przytyłam ale nieznacznie, około 2 kg.
 

atheneum

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jeżeli weźmiesz pierwszego dnia miesiączki tabletke to zabezpieczona jestes od pierwszej tabletki.
Mi dzisiaj lekarz przepisał tabletki i powiedział, że dopiero mniej - więcej od połowy opakowania będą one miały działanie antykoncepcyjne. Więc jak?

Cilest - dostałam te tabletki, ale dokładniejszych badań nie miałam. Pobrano próbki do cytologi i takie badanie wziernikiem i dłonią. Wszystko.
Dostałam tylko jedno opakowanie. Tak na próbę... Czuje sie jak królik doświadczalny sam dla siebie :p
Ktoś wyżej wspominał badania. Wiem, że żołądek, jelita mam zdrowe, krew mi badano jak wybierałam się na staż i wszystko ok. Sądzę wiec, że wszystko będzie ok, że nie utyję :p Ja będzie inaczej to poproszę o inne. Po jakich chudłyście (przydałoby się troszkę) lub zachowywałyście swoją wagę?
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Hej dziewczynki :D
Cilest - biore od ponad tygodnia. Przez pierwszych kilka dni miałam wrażnie,że mi piesi napuchły <_< ale to chyba minie. Zmieniło sie to,że czuje sie taka...nieobecna / nieprzytomna... Nie wiem dlaczemu ?
Znikł mi totalnie apetyt na jedzenie...prawie nic nie jem...I jak narazie nie przytyłam a wręcz schudłam ponad pół kilograma :D no mało ale pewnie naszczęście schudne od tych tabletek.
 

utada

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2008
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
z kapusty ;)
ja brałam cilest dłuuuugiiiii czas. na początku było bosko :D potem zaczęły sie problemy :/ bóle głowy i przed okresem zbieranie wody. w ciągu nocy z wystającego brzucha stawał mi się omalże wklęsły :D
mojej koleżance też urósł biust ;)
w każdym razie życzę powodzenia z tymi niebieskimi tabletkami :D
 

white_lady88

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2007
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Hej dziewczynki :D
Cilest - biore od ponad tygodnia. Przez pierwszych kilka dni miałam wrażnie,że mi piesi napuchły <_< ale to chyba minie. Zmieniło sie to,że czuje sie taka...nieobecna / nieprzytomna... Nie wiem dlaczemu ?
Znikł mi totalnie apetyt na jedzenie...prawie nic nie jem...I jak narazie nie przytyłam a wręcz schudłam ponad pół kilograma :D no mało ale pewnie naszczęście schudne od tych tabletek.

Ja biorę Cilest od ponad pół roku. Lekarz nie zlecił żadnych badań przed przepisaniem ich. Nie zauważyłam specjalnie uciążliwych skutków ubocznych. Urosły mi piersi, są bardziej jędrne :) Przez pierwszy miesiąc też czułam się taka nieobecna, miałam zawroty głowy, później to minęło. Do teraz mam mniejszy apetyt. Znacznie schudłam, ale może nie tyle co od tabletek tylko od seksu, bo teraz to się już nie boję ciąży :)
Pojawia się jedynie plamienie jakieś dwa-trzy dni przed okresem, okres trwa trzy dni(tyle samo co przed Cilestem) ale brzuch jest bardziej nadęty, nie mam już bólów itp Zmian nastroju nie miałam i nie mam. Ogólnie to wszystko jest dobrze. Dla mnie są ok
 

mada445

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Kraków
Cilest- brałam bardzo długo i powiem tak, chyba najlepsze tabletki antykoncepcyjne jakie znam!!!!!
 
Do góry