Opinie na temat nowego systemu MS Windows Vista

B

Black_Knight

Guest
Nie wiem po co wyprodukowali Vistę ?? Po pierwsze duużo kosztuje, po drugie dużo wymaga, a po trzecie strata miejsca na twardzielu. Ja mam iXPeka i jest OKej. Jeżeli ktoś chce zobaczyć Vistę ale bez żadnych formalności jest program Vista Transformation Pack. Wyczytałem to w KŚ i jakoś widziałem i czytałem, że to jest fajne.
Poprostu Vista jest dla najlepszych kompów. Większość programów nie działa w tym systemie. Dno :eek:
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Nie wiem po co wyprodukowali Vistę ??
Bo świat idzie do przodu ?
po drugie dużo wymaga, a po trzecie strata miejsca na twardzielu
Bez przesady. Jak na XXI wiek wymagania nie są zbyt duże. Na zachodzie (i w innych krajach) to standard. To już nie nie jest wina Billa, że polska to biedny kraj i nie stać nas na lepszy sprzęt. Poza tym wymagania są błędne - mi na 512 MB kosce chodzi płynnie :)
Po pierwsze duużo kosztuje
Podobnie jak XP
Jeżeli ktoś chce zobaczyć Vistę ale bez żadnych formalności jest program Vista Transformation Pack.
Vista Transformation Pack zmienia tylko wygląd, ale nie optymalizuje kodu i nie wszystko zmienia.

Heh zabezpieczenia antypirackie miały być nie do przejścia, a jednak okazało się, że jest inaczej:
http://img85.imageshack.us/my.php?image=111am8.jpg

filmik: http://www.youtube.com/watch?v=S92884pwNLs

;P
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Nie wiem po co wyprodukowali Vistę
a po co sie aktualizuje oprogramowanie ?

Po pierwsze duużo kosztuje

tańszy od xp

po drugie dużo wymaga
XP jak wchodził też wymagał sporo, z tym że to co vista oferuje pod względem graficznym to fakt duże wymagania, w linux-ie wystarczy 400mhz/64ramu/16mb karta grafiki i działa z dużo większą ilością efektów i ładniejsze są.

a po trzecie strata miejsca na twardzielu

to fakt 7gb to ciut za dużo jak na sam system.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Vista to nic innego jak zlepek dobrych pomyslow z linuxa i z Maca. Bill nie wiedzial co zrobic zeby zaspokoic uzytkownikow wiec pokopiowal to co najlepsze od konkurentow a nastepnie zlepil to w jedno aby powstal idealny system operacyjny...........a powstal taki wuj nie idealny system,tysiace problemow z instalacja sterownikow i takich tam. Nalezy takze nadmienic ze nowego windowsa shackowala polka :)....wiec
 

zegars

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
321
Punkty reakcji
0
Miasto
wawa
hehehe a mi się vista podoba, mam upgrage z xp, bo jak kupowalem laptopa to mogłem to zrobić (bo xp oryginalny:p) i wszystko działa jak ta lala:) dla pewnosci dokupiłem sobie 1 GB RAMu i mam 1536mb :) wszystko jest super, stabilnie, kolorowo i prosto:) zastanawiam się też nad office 2007 basic bo tylko excela worda i outlooka potrzebuję:) musze się pouśmiechać do rodzicow to może sprawią:)

aha, co do ram to kolega ma 512 i działa spoko, nie wiesza się:) polecam!
 

dadziuk

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2006
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wczoraj zainstalowałem polską Viste ;D no i jak na razie nie mam problemów, wszystko chodzi jak trzeba ;)
 

zegars

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
321
Punkty reakcji
0
Miasto
wawa
i tak ma byc:) jak Ci się podoba Vista? dla mnie jest super, aero-przeźroczystość jest bardzo miła. jest stabilniejszy niż xp, ładniejszy, bardziej kolorowy, user friendly:) była wczoraj u mnie moja kobietka to z kilkanaście minut sama przy nim siedziała bo tak jej się spodobał - widac że microsoft wykonał dobra prace mająca na celu przyciągnięcie i kobietek do kompa:) tak ma być;)

pozdrawiam i czekam na wrażenia:)
 

Dollomino

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z drugiej strony kabla
Nie wiem po co wyprodukowali Vistę ??
Dla KASY wiesz ilu fanatykow i szpanerow zaraz pobieglo i sobie go kupilo a to sa pieniazki duuuze pieniazki. A ci od szpanu to beda mieli problem jak sie okaze ze ten cud techniki jest zle i niedokladnie przetestowany wypuszczony za szybko i zrobiony w pospiechu nie ma co sie spieszyc, a XP przeciez tez jest fajny nie?
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Oczywiście że dla kasy. Wchodzi nowy system - Vista, dla starszych kończy się support (dla XP jeszcze parę lat będzie, dla Win98 już chyba nie ma), wobec czego, jak ktoś chce być na bieżąco z bezpieczeństwem będzie musiał kupić nowy system i pobierać nowe aktualizacje. Potem wejdzie Vienna i parę lat później Vista też pozostanie bez aktualizacji i wsparcia technicznego.
 

zegars

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
321
Punkty reakcji
0
Miasto
wawa
witam ponownie;) a ma ktos z Was skonfigurowanego office'a 2007 pod Vistę? ja mam wersję basic office 2007 z 3 podstawowymi, najbardziej potrzebnymi programami - word, excel i outlook:) u mnie sprawyje sie bardzo dobrze, ładnie się prezentuje, bez zadnych zawieszek jak to nieraz zdarzało się przy office 2003, kilka fajnych nowych funkcji-jak dla mnie super:)
 

Satay

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2006
Posty
104
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Sosnowiec
Jak dla mnie to ten system wyszedł duuuużo za wcześnie...
niezliczone ilość dziur, brak kompatybilność z częścią nowego i większością starego sprzętu, niesamowicie wysokie wymagania (system można spokojnie odpalić, ale uruchomić jakieś dodatkowe aplikacje to inna bajka ;) ) ...

Ale przecież podobnie było wcześniej z XP... za jakiś rok, może dwa pewnie wyprze XP, ale póki co nie ma co sobie nim zawracać głowy.
 

Satay

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2006
Posty
104
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Sosnowiec
taaaaaa

microsoft powinien najpierw wydać 3 service pack'i a dopiero potem wypuścić Vistę ;)
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
System Vista jest ładny, nawet bardzo ładny, ale szkoda że ma tak wysokie wymagania :/ .
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Używam Visty home premium. Całkiem mnie miło zaskoczyła. Żadnych problemów ze sterownikami, minimalne problemy z kodekami (kilka avi nie działa), prawie wszystkie programy z XP mi działają. Najbardziej denerwuje mnie to, że FlashGet nie daje rady i zostałem zmuszony do używania GetRighta. Po tygodniu użytkowania nie zarejestrowałem żadnego problemu z czymkolwiek(oprócz kwestii przyzwyczajeń). Oprawa graficzna jest po prostu przyjemna, fajerwerkami to bym tego nie nazwał, ale może chodziło im o zwyczajną fajność.
Co do wymagań sprzętowych to nie mam pojęcia czemu mówicie, że są wysokie. 1GB ramu (albo nawet 512) to co to teraz jest? Teraz to trzeba już myśleć o 2GB. 800 procka? Żart na kółkach. 15GB dysku? Ja już w laptopie za <3000 mam 120 GB HDD, grafika? Też żart bo teraz każda nowa gra wymaga o wiele więcej i jakoś nikt nie płacze. Ja mam GF GO 6150 z 64mb i nie widzę żadnych problemów w graficznym działaniu Visty.
I jeszcze jedno: wszelkie wieści o jakiś zabezpieczeniach antypirackich to BAJKI. Pewnie rozpowszechniane przez Linuxowców zazdrośników ;)
Dla KASY wiesz ilu fanatykow i szpanerow zaraz pobieglo i sobie go kupilo
Tak dla informacji to w USA (gdzie kupiłem laptop) już się XP raczej nie dostanie. Tam Vista to już standard. No chyba, że całe stany to sami szpanerzy.
 

Satay

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2006
Posty
104
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Sosnowiec
Tak dla informacji to w USA (gdzie kupiłem laptop) już się XP raczej nie dostanie. Tam Vista to już standard. No chyba, że całe stany to sami szpanerzy.

HAHAHA ... nooo akurat taki przykład nie jest zbyt dobry ;)

całe USA to jedno wielkie "pimp my life"

i nie piszę tu ze względu na zazdrość, więc proszę bez insynuacji :)

Vista na pewno będzie systemem, który wprowadzi nowe rodzaje zabezpieczeń, nowszy sposób interakcji z komputerem itp itd... ale póki co... tylko "szpanerzy" i ludzie chcący przetestować/ używać nowych opcji Visty kupują ten system. Reszta wie, że system ma jeszcze zbyt dużo dziur, a dodatkowa funkcjonalność systemu nie jest im na razie potrzebna.
 
Do góry