Operacja zaćmy

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Przyznano ostrzeżenie: Marketing szeptany. Usunięto link.
Hej, mam pytanie. Czy ktoś z Was miał kiedyś operację zaćmy? Moja babcia ma niedługo przejść przez to i jestem trochę zaniepokojona. Czy mogę się dowiedzieć, jak wyglądał proces leczenia?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Mój ojciec ma początki zaćmy podobno nieoperacyjnej. Większy problem w tym, że nie daje się namówić na konsultację u innego lekarza, bo mu ,,pani profesor z długoletnim stażem powiedziała'' i koniec tematu.
Ojciec do tego jest zapalonym grzybiarzem, byłym harcerzem i uwielbia przebywać w lesie. W związku z tym nabawił się poważnej boreliozy. Ta również może osłabiać wzrok.
Już teraz ma okulary grube jak Woody Allen i nie trafiają do niego argumenty, że jak straci wzrok nie będzie mógł realizować swoich licznych pasji. A lubi zwiedzać, robić filmy, interesuje się historią, dawnym polskim filmem.
Niestety od zawsze boi się białego fartucha i u lekarza nawet nie wie jak się odezwać, jeśli mama z nim nie pójdzie. Dobrze, że chociaż przyjmuje leki hamujące tą zaćmę.
Sama chciałabym wiedzieć, czy nie ma możliwości by się poddał operacji, ale nie wiem jak go do tego nakłonić, by poszedł gdzie indziej.
 
Do góry