oooooo zgrrrozzzzoooooooo !

dies_irae

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
FarAway:)
pisze posta w ramach ostrzezenia.....
ale zacznijmy od poczatku....

dawno..dawno temu:DDD
...w malowniczej krainie zwanej gornym slaskiem:DDD ok do sedna bo bajdurzyc mozna do rana;)
kilka lat temu zamowilam pewien towar przez net , "firma kurierska ups" , czas oczekiwania o dziwo jak na kuriera kilka dni, co sie okazalo towar "przyszedl"uszkodzony, przez nastepny tydzien Panowie dowozili protokol reklamacyjny bo skonczyly im sie druki:/ , reklamacja spisana , kontakt tel. tragedia, brak konretnych informacji, zniechecanie klienta, przeciaganie, odsylanie od 1 do 2 konsultanta, rozpatrywanie trwalo miesiacami.....rezultat...stwierdzili ,ze to nie ich wina bo przedmiot opakowany byl w sam karton , a do jasnej cholery nie bylo to szklo(!)

pare miesiecy pozniej firma od ktorej kupowalam pewien sprzet wyslala paczke kurierem..zgadnijcie jakim?:D

ups, ok moze tym razem bedzie lepiej... czekalam na przesylke jakis tydzien,od 10 -18 zawsze ktos czekal na odbior, paczki nie ma , telefony do firmy, przesylka niby w drodze, pewnego dnia dostalam od nich pisemne zawiadomienie ,ze byli u mnie juz 3 razy i przesylka zostanie zwrocona do nadawcy , nie powiem jaka wiazanka ,mi sie wtedy nasunela na mysl , szczegolnie ,ze codziennie ktos specjalnie siedzial u mnie przez kilka godzin czekajac na paczke,

historia powtorzyla sie jeszcze raz + dzisiejsza , w tym ostatnim przypadku zgubili droge i przesylka zostanie dostarczona za kilka dni...zobaczymy w jakim stanie:/

brak slow.... ogolnie wyjatkowo nie polecam szczegolnie majac doswiadczenia z wieloma innymi firmami , ktore wywiazuja sie profesjonalnie z obowiazkow kuriera.

ps. nie chce nikogo urazic ta trescia po prostu dziele sie swoimi doswiadczeniami
ps. ostrzezenie dotyczy rejonow: woj.zach-pom, i slaskie z pozostalymi jeszcze nie mialam stycznosci:D
pozdrawiam:)
 

Huee

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2008
Posty
104
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Polska
Hmm no to z lekka sobie w kulki lecą ale neostrada też nie jest lepsza heh ...
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
kilka lat temu
I akurat teraz o tym sobie przypomniałeś?

Korzystałem z usług tej firmy kurierskiej nie raz, firma, w której pracuje moja siostra też korzysta z usług tego kuriera.
I paczki dochodzą bardzo szybko, bardzo miło, nie ma problemu przeniesienie na inny dzień, jeśli nas nie ma w domu, czy pomoc przy wypakowaniu, jeśli to coś dużego.
 

dies_irae

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
FarAway:)
Leone, wcale nie twierdze ,ze tak jest w calej polsce, dlatego znaznaczylam o jakie rejony chodzi i podkreslalam ,ze sa to moje doswiadczenia, poza tym cofnelam sie do przeszlosci ( w sumie niedalekiej chodzi o jakies 2, 3 lata)zeby pokazac caloksztalt moich kontaktow z nimi , praktycznie z kazda paczka bylo cos nie tak , a dzisiaj kiedy uslyszalam o tej pomylce w trasie ostatniej przesylki , ktora w sumie jeszcze nie dotarla ,szlag mnie trafil. i tyle...:)

z checia wyslucham jakie Wy macie opinie na temat tej firmy:)
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
To ja mogę powiedzieć, że w województwach: mazowieckim, łódzkim i pomorskim, na przestrzeni ostatnich 4 lat nie ma UPS problemów ;)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Ja także nie mam problemów z firmą UPS (woj. Mazowieckie)
 

dies_irae

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
FarAway:)
o wlasnie ...dhl do odbierania jak na razie sie sprawdzil, a moze ktos z Was sporo wysyla przez kuriera? chodzi mi o poleconego i w miare taniego dostarczyciela.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Co do UPS na Śląsku, a dokładniej - co do ich siedziby w Katowicach - Brynowie.
Nie korzystam z firm kurierskich, więc nie wiem kto i jak szybko coś dostarcza, ale nie o tym będę mówić.

Wiadomo, że do firmy kurierskiej potrzeba różnych ludzi:
- kurierów, którzy będą dostarczać paczki do klienta
- kierowców wielkich ciężarówek, którzy będą dowozić paczki do firmy
- pracowników hali, którzy dzielą się na tych rozładowującyh TIRy i tych, którzy "skanują" paczki itd.
- poza tym jest jeszcze administracja, dział obsługi klienta itd.

Kilku moich znajomych pracuje w katowickiej placówce.
Jeden w dziale obsługi klienta, a drugi właśnie przy rozładowywaniu tirów.
Co do tego drugiego:
Do tej pracy władze UPSu zatrudniają emerytów, którzy chcą sobie dorobić do swojej marnej pensji bądź też młodych (studentów zaocznych itd).
Wy zamawiając np. aprat fotograficzny dostajecie małe kartonowe pudełeczko ważące ok. 5kg. Osoba odpowiedzialna za rozładowywanie tirów widzi przed sobą wielkie jak szafa kartonowe pudło, które często SAM musi wyładować. Zasada jest prosta - nie ma, że boli. Chcesz kase? To rozładuj tira...

Nie usłyszałem jeszcze nigdy, a raczej moi znajomi nie usłyszeli nigdy od swojego szefa żeby rozładowywali paczki delikatnie... Liczy się ilość, a nie jakość. Nikt nie przejmuje się tym, że karton dupnie z pół metra na podłogę, nikt się nie przejmuje, że szkło się potłucze, a płyn wypłynie - wtedy składa się jakiś tam raport i robi się dalej swoje.

O dziwo - będąc kiedyś w jednym ze sklepów Neo-Netu wraz ze znajomym nawiązała się luźna rozmowa między znajomym (pracującym w UPSie) a panią sprzedawczynią. Temat zszedł na firmę kurierską, która dostarcza im zaopatrzenie (jak wiadomo NeoNet sprzedaje sprzęt RTV, AGD i nie tylko - a są to produkty wymagające deliktności...) no i pani powiedziała, że jeszcze nigdy nie mieli przypadku, aby sprzęt przyjechał uszkodzony...

Jednak moi znajomi nie polecają wysyłania czegokolwiek przez tą firmę, aczkolwiek nie jest znowu też tak żeby przy rozładowywaniu paczek celowo się je rozwalało...
 
Do góry