olympus czy nikon

TakiZwyczajny

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2007
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Polska
Która marka jest lepsza? olympus czy nikon (chodzi mi o aparaty) <_<

pozdro.



;)
 

omickal

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
605
Punkty reakcji
4
Obie do niczego.
Najlepszy Canon. :D

Tak poważnie, to wyraźnie zauważalna jest wyższość Nikona nad Olympusem.
 

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
No wiadomo że Canon najlepszy :p
Ale z tych dwóch olbrzymią przewagę ma Nikon.
:]
 

phunk

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2007
Posty
80
Punkty reakcji
0
... wszystko zależy od modelu aparatu. Ale jeżeli chodzi o najnowsze modele lustrzanek cyfrowych to skłaniałbym się jednak w stronę Olympus-a...
 

opiolica

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2007
Posty
241
Punkty reakcji
0
je jednak z dwojga wole nikon ale pstrykam canonem:p
 

phunk

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2007
Posty
80
Punkty reakcji
0
...ja aktualnie używam nikona i jestem zadowolony jednak gdybym dzisiaj miał kupować lustrzankę cyfrową to wybrałbym sprzęt olympusa ... ogólnie canon i nikon poza renomą i dużym wyborem szkieł w ostatnich latach coraz bardziej odstają przy sprzęcie wprowadzanym przez olympusa czy sony ... co do canon-a to dyskwalifikuje go brak uszczelnianego body w większości modeli (chyba że ktoś pracuje tylko w studiu/sprzyjających warunkach atmosferycznych) ...
 

omickal

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
605
Punkty reakcji
4
"ogólnie canon i nikon (...) w ostatnich latach coraz bardziej odstają przy sprzęcie wprowadzanym przez olympusa czy sony"
Co takiego? W czym tak "odstają"?
co do canon-a to dyskwalifikuje go brak uszczelnianego body w większości modeli
Na Saharze chcesz pracować i burze piaskowe fotografować? Canon dla fotoreporterów - zawodowców ma w ofercie taki sprzęt.
 

phunk

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2007
Posty
80
Punkty reakcji
0
Co takiego? W czym tak "odstają"?

... zgodnie z tendencją rozwojową firmy wprowadzają z roku na rok różne usprawnienia do oferowanego sprzętu. raz jest to system czyszczenia matrycy, innym razem podgląd obrazu na żywo na lcd, itp itd. można polemizować które z tych rzeczy są bardziej przydatne a które nie jednak finalnie wszytkie firmy wprowadzają swoje hybrydy wspomnianych technologii do swojego sprzętu. łatwo zauważyć że w ostatnich latach to właśnie tacy potentaci jak nikon czy canon stanowią przysłowiowy "ogon" w tej kwestii.... już dzisiaj mozna przypuszczać co pojawi się w najbliższej przyszłości w nowych modelach C. i N. patrząc na to co mają już w tym momencie "alphy" czy jakieś nowe modele olympusa....

Na Saharze chcesz pracować i burze piaskowe fotografować? Canon dla fotoreporterów - zawodowców ma w ofercie taki sprzęt.

... uwierz mi że nie trzeba burzy piaskowej żeby załatwić canona. brak uszczelnionej obudowy (do niedawna domena większości modeli tej firmy poniżej 10tys) potrafi dać się we znaki już w strefach o zwiększonej wilgotności powietrza. byłem świadkiem takich sytuacji kiedy po kilku godzinach w "lekko - tropikalnych" warunkach body canon-a potrafiło się "zawiesić" na amen. pozostawało tylko kontynuować zdjęcia zapasowym kompaktem. a nie muszę chyba wspominać jakie wkur$#%# trafia jak ma się przygotowany cały plecak sprzętu i nagle tracisz podstawę całego zestawu... wiadomo że takie coś może się przytrafić każdej marce jednak ja widziałem taką akcję dwukrotnie (w wykonaniu dwóch róznych modeli canona) i szczerze mówiąc nie zamierzam stosować się do zasady "do trzech razy sztuka" więc canon u mnie jest na czarnej liście.... wspomnę jeszcze że w tych samych warunkach olympus raz "zwiesił się" na kilka minut i ponownie wróćił do standardowej pracy. natomiast wspomnianego wyżej canona nie udało się już "odpalić" i po powrocie do kraju trafił bezpośrednio do serwisu....
 
Do góry