odżywki do włosów

kalllina33

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Mi się nigdy nie chciało bawić w domowe specyfiki. Odżywkę stosuję po każdym myciu. Do jakich włosów jest ta timotei o której mówicie? Można ją stosować po każdym myciu? Trzeba spłukiwać?
 
M

magiczna

Guest
kalllina33 napisał:
Mi się nigdy nie chciało bawić w domowe specyfiki. Odżywkę stosuję po każdym myciu. Do jakich włosów jest ta timotei o której mówicie? Można ją stosować po każdym myciu? Trzeba spłukiwać?
Praktycznie do każdych - tzn są różne, do suchych, farbowanych, puszących się, blond i innych, trzeba tylko odpowiednio dobrać pod siebie. I tak, spłukuje się.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
samba_mamba napisał:
Różne są, zwiększająca objętość, do włosów farbowanych, do włosów rozjaśnianych, normalnych itp. Zależy czego potrzeba, fajne są te nowe z różą z Jerycha.
 
M

magiczna

Guest
pateczka15 napisał:
Różne są, zwiększająca objętość, do włosów farbowanych, do włosów rozjaśnianych, normalnych itp. Zależy czego potrzeba, fajne są te nowe z różą z Jerycha.
A jakiej Ty używasz? Ja do włosów suchych, fajnie nawilża i ułatwia rozczesywanie.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Dobra jest odżywka Jantar, z bursztynem. Włosy dłużej są świeże i ładnie wyglądają. Moja siostra stosuje i jest bardzo zadowolona.
 

IzUnIa22

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Lublin
Hailie napisał:
Dobra jest odżywka Jantar, z bursztynem. Włosy dłużej są świeże i ładnie wyglądają. Moja siostra stosuje i jest bardzo zadowolona.
dokładnie, z tej serii oprócz odzywki dobra jest jeszcze wcierka do włosów :)
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Co to są te wcierki? Jakiś rodzaj odżywki?


magiczna napisał:
A jakiej Ty używasz? Ja do włosów suchych, fajnie nawilża i ułatwia rozczesywanie.
Te szampony z ekstraktami z oleju sezamowego, orzechowego czy kokosowego nawilżają suche włosy.
 

kalllina33

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Kiedyś ktoś mi polecił żeby na suche włosy nakładać olej rzepakowy, ale jakoś u mnie się to nie sprawdziło, zdecydowanie wolę szampony i odżywki, ładnie pachną i nie trzeba się z tym bawić. Kiedyś używałam timotei'a orzechowego z tej starej serii, był bardzo dobry, więc myślę, że te też są.
 
M

magiczna

Guest
Mi olejowanie też jakoś nie podchodzi, wolę dobre kosmetyki które fajnie nawilżają włosy.
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
magiczna napisał:
Mi olejowanie też jakoś nie podchodzi, wolę dobre kosmetyki które fajnie nawilżają włosy.
Olejowanie jest trochę pracochłonne i nie każdy ma na to czas. Dobra, odżywcza maska 2 razy w tygodniu plus odżywka bez spłukiwania by ujarzmić włosy (np. Biovax quick keratyna+jedwab), a na końce włosów zabezpieczajace serum i włosy będą w dobrej kondycji. Jeśli olejowanie to najelpszy efekt uzyskuje się gdy olej nałożymy na całą noc.
 

kalllina33

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Ten jeden dzień można poświęcić, żeby trochę zregenerować włosy. Mi się teraz strasznie elektryzują. Do tego rano jest mgła, więc zanim dojadę do pracy to wyglądam, jakbym się nie czesała. Ten szampon orzechowy i odżywka timotei ładnie wygładza włosy i nie są takie spuszone.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Włos jak złapie wilgoci to klapa, zawsze się pokręci albo fryzura ochlapnie. Wyciągi z oleju orzechowego nawilżają i wygładzają włosy, ale też dobrze wpływają na skórę głowy, zmniejszając tworzenie się łoju.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Niestety nie ma jak w reklamach, że psikniesz lakierem i fryzura trzyma się do wieczoru. Poza tym lakiery i pianki też osłabiają włos i lepiej używać takich bez żadnych parabenów, dla podkreślenia fryzury.
 
M

magiczna

Guest
pateczka15 napisał:
Niestety nie ma jak w reklamach, że psikniesz lakierem i fryzura trzyma się do wieczoru. Poza tym lakiery i pianki też osłabiają włos i lepiej używać takich bez żadnych parabenów, dla podkreślenia fryzury.
Im mniej chemii w kosmetykach tym lepiej, a parabeny to nic fajnego.
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
magiczna napisał:
Niestety nie ma jak w reklamach, że psikniesz lakierem i fryzura trzyma się do wieczoru. Poza tym lakiery i pianki też osłabiają włos i lepiej używać takich bez żadnych parabenów, dla podkreślenia fryzury.
Im mniej chemii w kosmetykach tym lepiej, a parabeny to nic fajnego.
Dokładnie. Produkty do stylizacji też niszczą włosy. Ja unikam ich, staram się też wybierać kosmetyki bez parabenów, SLS, SLES, czy glikolu propylenowego. Odkąd zmieniłam pielęgnację moje włosy bardzo się zmieniły. Jestem wierna biovaxowi, ale także olejowaniu, które naprawdę warto wypróbować.
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Mangolia napisał:
Niestety nie ma jak w reklamach, że psikniesz lakierem i fryzura trzyma się do wieczoru. Poza tym lakiery i pianki też osłabiają włos i lepiej używać takich bez żadnych parabenów, dla podkreślenia fryzury.
Im mniej chemii w kosmetykach tym lepiej, a parabeny to nic fajnego.
Dokładnie. Produkty do stylizacji też niszczą włosy. Ja unikam ich, staram się też wybierać kosmetyki bez parabenów, SLS, SLES, czy glikolu propylenowego. Odkąd zmieniłam pielęgnację moje włosy bardzo się zmieniły. Jestem wierna biovaxowi, ale także olejowaniu, które naprawdę warto wypróbować.

Na pewno należy wybrać szampon i odżywkę dostosowaną bezpośrednio do rodzaju naszych włosów. Jeśli mamy np. przetłuszczające się- wybierzmy kosmetyki do włosów przetłuszczających. Odżywki do spłukiwania nie obciążą włosów, a sprawią, że będą bardziej miękkie, nawilżone i łatwiej się będą układać.Najlepiej więc stosować je zawsze w duecie szampon+ odżywka.
 

Sklepowiczka

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
Częstochowa
Ja polecam odżywkę do włosów z avonu, jest pielęgnująca odżywka z olejkiem arganowym. Dzięki tej odżwyce moje włosy są bardziej błyszczącem nie puszą się i idealnie się układają :)
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
notserious napisał:
jak do przetłuszczających włosów to polecam odżywki 2w1 z szamponem, żeby ich dodatkowo nie obciążać.
a jeśli musisz używać odżywek to wybieraj te które się spłukuje.
ponadto nie myj włosów gorącą wodą, tylko letnią, nawet lekko zimną.

co do marki to moze np vichy, loreal? musisz popróbować, ale odradzam tanie szampony. może przejść się do apteki :)
Odżywki 2w1 wlaśnie najbardziej obciążają włosy! Co do produktów to sprawdzaj składy, wybieraj te produkty, które mają najkrótszy o najprostszy skład.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Ja właśnie wolę te szampony z odżywką 2w1, bo jak spłukuję, to odżywka tak nie obciąża. Samych odżywek też używam głównie do spłukiwania.
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
gratkana29 napisał:
Ja właśnie wolę te szampony z odżywką 2w1, bo jak spłukuję, to odżywka tak nie obciąża. Samych odżywek też używam głównie do spłukiwania.
moja przyjaciółka też jest zwolenniczką produktów 2w1 bo dobrze się u niej sprawdzają. Ja jednak zawsze wybieram szampon i odżywkę z tej samej serii. Raz na jakiś czas myję też włosy odżywką na długości, a tuż przy skórze głowy używam tylko szamponu.
 
Do góry