Odzyskiwanie podatków za pracę w Anglii

Koksinell

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2007
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
From the dark side of the moon
" No właśnie nie wiem jak to do końca jest. Przeglądałam oferty różnych firm i w żadnej nie było, że trzeba z góry coś płacić. Zabierają tylko % od tego co odzyskają. Tak więc albo Koksinell się pomyliła, albo są jakieś ukryte koszta (w co wątpię - nic takiego nie widziałam) "

O tych dodatkowych kosztach wiem stąd, gdyż znajoma też wyjeżdzała z Anglii jakiś czas temu i chciała to załatwić przez firmę. Znalazła jakieś oferty firm zajmujących się tego typu sprawami na internecie i wybrała jedną z nich. Nie było tam napisane nic o dodatkowych kosztach poza prowizją. O kosztach dowiedziała się dopiero po zadzwonieniu i podaniu konkretnych informacji. Więc po tym sobie odpuściła. Być może ona akurat trafiła na firmę, która w taki sposób załatwia sprawę. Chciałam tylko ostrzec, żebyś najpierw się dowiedziała wszystkiego zanim im to zlecisz, żebyś nie miała później nie miłej niespodzianki. Nie odradzam... tylko przestrzegam.
 

castaway123

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
We wcześniejszych postach przewija się nazwa Euro-Tax. Słyszałem od znajomych ze to dobra firma i mozna im zaufać. Przynajmniej nie potrzeba się samemu tym zajmować. Ja nawet nie wiedziałbym jak się do tego zabrać :):):)
 

Mazur02

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
A dwa... o zwrot podatku będąc nawet w Anglii trzeba się trochę postarać, wykazać wszystkie dokumenty typu Home Office, National insurance number, wszystkie payslip`y i wypełnić trochę papierków. Jeżeli nie masz tych dokumentów to po sprawie.
Kto ci takich głupot naopowiadał??? :lol:
Sa dwie opcje albo reprezetujesz jakąs firmę zajmującą się odzyskiwaniem podatku i wciskasz ciemnoty, aby zniechęcić towarzystwo do samotnego odzyskiwania. Albo naprawdę nie znasz się na rzeczy???
WRS , bo pwenie ci o to chodzi to sprawy administrcyjne, a nie podatkowe! NIN nie musisz go wcale posiadać możesz to zrobić na podstwie tymczasowego, który mogą używać wszyscy. Payslipy - jesli masz P45 lub P60 to nie potrzbujesz ich wcale! jesli ich nie masz to potrzebujesz tylko ostatni Pay!!
Co do papierów to wystarczy wypełnić 1 formularz i wysłać z odbitkami P45 lub P60.
Poparte doświadczeniem
 

kamil1983

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
To może być głupie pytanie, ale skąd mam wiedzieć czy mogę odzyskać podatek za pracę w Anglii?


witam wszystkich !!!

zapraszam was na bardzo fajny portal poswiecona grze z serii fifa,

strona jest pod adresem http://www.fifaarena.pl



polecam takze portal http://www.gotowka-online.pl

jesli zalozysz sobie DARMOWE konto ING direct w banku slaskim, zakladaj konto KOMFORT, otrzymasz 100 zl w prezencie,( POTRAFIE TO UDOWODNIC )

jesli chcesz dowodow, pisz do mnie mail na allefajny@o2.pl a ja rozwieje twoje watpliwosci, KONTO JEST DARMOWE


zajrzyj prosze na http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c80addf004d146f.html
 

skleponline.co.uk

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Wielka Brytania
Kalkulator podatkowy, zestawienie ofert 20 firm rozliczających podatki z UK i ponad 100 opinii ich klientów znajdziecie pod adresem

http://www.zwroty-podatku.info/zwrot_podatku_uk.php

Jeśli macie jakieś doświadczenie z wymienionymi tam firmami to dodajcie swoje opinie.


Ja mieszkam w UK od ponad 4 lat i powiem szczerze ze trzymal bym sie z daleka od firm pseudo podatkowych nie majacych uprawnien do dzialania w tym kraju.

Ja mam ksiegowego i za niewielkie pieniadze robi mi wszystko .

Niedlugo przygotuje tutaj dokladna instrukcje krok po kroku jak to zrobic samemu .
 

DarekKryst

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2011
Posty
13
Punkty reakcji
1
Ja mieszkam w UK od ponad 4 lat i powiem szczerze ze trzymal bym sie z daleka od firm pseudo podatkowych nie majacych uprawnien do dzialania w tym kraju.

Ja mam ksiegowego i za niewielkie pieniadze robi mi wszystko .

Niedlugo przygotuje tutaj dokladna instrukcje krok po kroku jak to zrobic samemu .


Ja korzystałem już dwukrotnie z www.cuf.com.pl/ i byłem zadowolony, są raczej rzetelni i nie naliczają, aż tak wysokich prowizji.
 

fistofnation

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio korzystałem z usług firmy, MaxTax, i jestem bardzo zadowolony, wszystko szybko, sprawnie i bezproblemowo. Bardzo polecam!
Sprawdźcie sami:www.maxtax.eu
 

fistofnation

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja korzystam z usług firmy MaxTax, szybko, bezstresowo i profesionalnie, bardzo polecam!
Sprawdźcie: www.maxtax.eu
 
D

doradca_euro-tax

Guest
Witajcie,
Jestem doradcą online firmy Euro-Tax.pl, zajmującej się doradztwem w zakresie zwrotu podatku płaconego za granicą.
Chciałbym poznać Wasze opinie na temat naszej firmy, świadczonych przez nią usług, a także procedur zwrotu podatku, czy problemów z nim związanych.

Jestem tu także po to żeby służyć moją wiedzą i pomocą
w kłopotliwych dla Państwa zagadnieniach związanych ze zwrotem podatku zza granicy.

Zapraszam do dyskusji w tym temacie.
Jestem do Waszej dyspozycji.
 

Fiacik

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja zdecydowanie polecam rozliczenie się przez firmę. Internet jest pełen ofert. Tylko nie kieruj się krzykliwymi sloganami, a dobrze przeczytaj umowę, żebyś się później nie zdziwił, gdzie się ulotniła twoja kasa.
 

xmateox

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Ja zdecydowanie polecam rozliczenie się przez firmę. Internet jest pełen ofert. Tylko nie kieruj się krzykliwymi sloganami, a dobrze przeczytaj umowę, żebyś się później nie zdziwił, gdzie się ulotniła twoja kasa.

Ha ! dokładnie. Jeden z moich znajomych naciął się na tego typu firmę, a kiedy okazało się, ile biorą prowizji dla siebie (lepiej nie będę mówił o jaką firmę chodzi :D), to aż mu oczy wyszły (o.0) :) Ja sprawdziłem chyba wszystkie firmy na rynku i najbardziej stabilna i rzetelna okazała się tax-pol ( http://www.tax-pol.pl ) Z tego co pamiętam, są na rynku od 10 lat, nie biorą żadnych porąbanych opłat na początku jak u niektórych, no i to co najważniejsze, pobierają najniższą prowizję jak chyba jest możliwa, bo 7% netto (to jest ok 8,5% brutto), którą płacimy dopiero po zwrocie.

Na zwrot trzeba trochę poczekać (średnio tak 2 miesiące, ale to zależy), nie ma nic od razu, ale to jak u każdej firmy. Ważne, że kasa ląduje bezpiecznie na koncie. I proszę was, nie sugerujcie się jakimiś bzdurami na niektórych forach. Każdy szuka idealnej firmy, ale takiej nie ma. Zawsze znajdzie się kilku, którym coś się nie spodoba i skrytykują, jak wszędzie z resztą xD
 
D

doradca_euro-tax

Guest
Witam,
w przypadku większości krajów z jakich Euro-tax.pl rozlicza zwrot podatku opłata za usługę pobierana jest dopiero od kwoty rzeczywistego zwrotu podatku, dopiero po jego przekazaniu przez zagraniczny urząd. (wyjątek stanowi rozliczenie podatku z Norwegii i USA).

Pozdrawiam,

Akcja promocyjna "Ustrzel zestaw kibica"


Z okazji EURO 2012 dla naszych klientów Euro-tax.pl przygotował niespodziankę!

Podpisz z nami umowę i odbierz zestaw kibica! W jego skład wchodzą różne gadżety piłkarskie.




Akcja kierowana jest do osób fizycznych, posiadających pełną zdolność do czynności prawnych, zamieszkałych na terenie Polski, które pracowały za granicą w krajach: Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Holandia, Austria, Belgia, USA, Norwegia, przysługuje im zwrot podatku za pracę za granicą i podpiszą umowę na realizację usługi zwrotu podatku z firmą Euro-Tax.pl .

Aby wziąć udział w Akcji należy wypełnić formularz z danymi osobowymi na dedykowanej Akcji stronie oraz zadeklarować chęć wzięcia udziału w akcji promocyjnej wpisując w formularzu hasło promocji KIBIC.

Regulamin Akcji dostępny jest na stronie: http://www.euro-tax.pl/aktualnosci/akcja-promocyjna-ustrzel-zestaw-kibica,161.html
 
D

doradca_euro-tax

Guest
Rozlicz się samodzielnie z podatku w 10 minut !!


Wydaje Ci się, że ostatnie zeznanie podatkowe złożyłeś ledwie wczoraj a znów trzeba się rozliczyć z dochodów w urzędzie? Odkładasz tą niezbyt przyjemną czynność wciąż na później?
A to wszystko dlatego że nie znasz się na podatkach lub nie znasz odpowiednio dobrze języka, uważasz to za zbyt czasochłonne i skomplikowane?

Rozliczenie podatku z urzędem skarbowym można przecież zrobić sprawnie i bezboleśnie, a przede wszystkim samodzielnie – czyli bez płacenia wygórowanych prowizji doradcy podatkowemu.

Wystarczy skorzystać z absolutnej nowości na rynku – aplikacji Multi-Tax, która błyskawicznie przeprowadzi się przez cały proces wypełniania kwestionariusza, aż do wysłania wniosku drogą elektroniczną do brytyjskiego lub holenderskiego urzędu. Po wykonaniu kilku klików przestaniesz negatywnie myśleć o podatkach i pozostanie Ci czekać aż zwrot podatku trafi na Twoje konto.
Aplikacja Multi-Tax to bardzo wygodny sposób na wypełnienie zobowiązań podatkowych, wypełniając formularz za jej pomocą zaoszczędzisz sporo czasu i załatwisz swoje sprawy podatkowe nie wychodząc nawet z domu. Wypełnienie kwestionariusza jest bardzo proste. Automatyczny kreator krok po kroku przeprowadzi Cię przez każdy punkt procesu.

Z aplikacji Multi-Tax może skorzystać każda osoba, która w latach 2010-2011 lub 2011-2012 pracowała w Wielkiej Brytanii jako osoba samozatrudniona (self assessment) lub zarejestrowana w programie CIS w branży budowlanej (self employment).
Do wypełnienia formularza przydatne będą dokumenty od pracodawcy, takie jak P45, P60, invoice'y czy payslipy - na tych dokumentach znajdują się dane dotyczące zarobku i podatku. Równie pomocne mogą być pisma otrzymane z urzędu - na nich widoczne są numery identyfikacyjne, takie jak UTR czy National Insurance Number. Warto przygotować też rachunki za zakupione do pracy narzędzia czy materiały, a także bilety wykorzystane przy dojazdach do pracy oraz rachunki za paliwo.
Mając tego typu dokumenty pod ręką należy zarezerwować sobie 10 minut czasu, wejść na stronę www.multi-tax.com/uk i rozpocząć korzystanie z aplikacji.

Z aplikacji Multi-Tax może skorzystać także każda osoba, 2007-2011 pracowała w Holandii i otrzymała od swojego pracodawcy dokumenty z podsumowaniem zarobku oraz odprowadzonymi składkami ubezpieczeniowymi do urzędów holenderskich (Jaaropgaaf).
Mając tego typu dokumenty pod ręką należy zarezerwować sobie 10 minut czasu, wejść na stronę www.multi-tax.com/nl i rozpocząć korzystanie z aplikacji.


Pozdrawiamy,
Zespół Euro-Tax.pl

Prosimy o wzięcie udziału w Narodowym Badaniu Emigrantów

Zmierzamy ku lepszemu. Euro-Tax.pl się zmienia - dla naszych klientów.

Zmiany, nad którymi pracujemy mają być przede wszystkim usprawnieniem dla naszych obecnych oraz przyszłych klientów. Dlatego prosimy wszystkich, mających jakiekolwiek doświadczenie w migracji zarobkowej, aby przyczynili się do tych zmian, pomogli nam poprzez wypełnienie krótkiej ankiety. Nie zajmie to Państwu więcej jak 3 minuty.

Zapraszamy do ankiety pod tym linkiem:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEI3UFAzSWoyeDBSWW5WanA1UzkyeWc6MQ


Pozdrawiamy,
Zespół Euro-Tax.pl
 
D

doradca_euro-tax

Guest
Ważne - samozatrudnienie w Wielkiej Brytanii - zmiana naliczania kar za nieterminowe rozliczenie !!

Witam,

Zmieniły się zasady naliczania kar dla osób pracujących na samozatrudnieniu.

Wcześniej kara wynosiła 100 funtów rocznie, teraz jest znacznie mniej pomyślnie.
Opóźnienie jednodniowe powoduje naliczenie 100 funtów kary. Dodatkowo, jeśli opóźnienie jest 3-miesięczne, oprócz wspomnianych 100 funtów, kara za każdy dzień opóźnienia wynosi 10 funtów (maksymalnie 900 funtów). Po 6 miesiącach kara wzrasta o kolejne 300 funtów lub 5% należnego podatku (wyższa z wartości). Po 12 miesiącach kolejne 300 funtów lub 5% należnego podatku. W poważnych przypadkach doliczane są kolejne kary.

Zachęcam Państwa do terminowego rozliczenia.

Papierowe rozliczenie należy złożyć do 31.10.2012, online można rozliczać się do 31.01.2013.


W przypadku naliczenia kary za nieterminowe rozliczenie euro-tax.pl, jest w stanie anulować ją w urzędzie.


W przypadku gdy klient otrzymał zawiadomienie o naliczeniu kary może się do nas zwrócić a my spróbujemy tą karę anulować. W bardzo wielu przypadkach po odpowiednim wyjaśnieniu okoliczności zaistniałego opóźnienia urząd odstępuje od kary. Euro-tax.pl posiada w tym zakresie bogate doświadczeni i wysoką skuteczność działania.

Pozdrawiam,
 
Do góry