Odchudznie fakty i mity

marika657

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Musi być droższa - samo przystosowanie ziemi pod uprawy ekologiczne trwa 3 lata, produkty muszą przejść proces certyfikacji. Płacisz więcej, ale przynajmniej nie jesz świństwa. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że Polacy w ogóle za dużo kupują jedzenia, a potem wyrzucają... Czy stać nas na wyrzucanie 9 mln ton zywności rocznie? Chyba nie, a właśnie na takim poziomie plasuje się ta liczba...Jakbyśmy kupowali mniej i rozsądniej planowali swoje zakupy i priorytetowo traktowali nasze zdrowie, to wtedy nikt by nie narzekał że ekozywność jest droga!

To prawda, chociaż nawet na temat ekologicznej żywności słyszy się wiele niepochlebnych opinii... Sama często kupuje czy to ekologiczne musli, czy ryż z przekonaniem, że jest to faktycznie lepsze, ale jakby to przeanalizować, czy faktycznie stajemy się dzięki temu zdrowsi? Chociaż może już sam fakt, że się lepiej czujemy przemawia ze tym, by tę eko żywność kupować. A co do wyrzucania jedzenia - niestety w większości rodzin zakupy robi się chyba pod wpływem emocji, albo chwilowej pokusy patrząc na produkty w sklepie, zamiast zrobić racjonalną listę zakupów w domu i kupić tylko to, co jest nam na prawdę potrzebne.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Najważniejsze jest ograniczenie węglowodanów-na mnie to zawsze działało.Nie jemy:słodyczy ,ziemniaków,chleba i makaronu.Tłuszcze wcale nie są takie grożne.Jest to związane z utrzymaniem niskiego poziomu cukru we krwi.Organizm potrzebując energii najpierw bierze to co łatwo dostaje ,czyli węglowodany z wymienionych produktów,stale ich dostarczając nie chudniemy.Gdy je ograniczamy musi nasz organizm zacząc brać z zapasów tłuszczu i wtedy chudniemy.
 
Z

Zaneta19

Guest
Sama borykałam się z problemem nadwagi. Jednak znalazłam w walce z zbędnymi kilogramami prawdziwego "sojusznika". NOPALIN firmy CaliVita to preparat zawierający nopal - roślinę , która zawiera duże ilości witamin, składników mineralnych oraz błonnika. A jak wiadomo błonnik odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego. "Zabija" on uczucie głodu, a przy czym jest zdrowy. Dlatego też jest on podstawowym składnikiem każdej diety. Po zastosowaniu "Nopalinu" miałam mniejszy apetyt, częściej również chodziłam do łazienki (zwiększa on bowiem wypróżnienie), dzięki czemu pozbywałam się trujących toksyn. A co najważniejsze nie byłam ani zmęczona czy senna. Czułam się tak jak zwykle, a kilogramy uciekały. Czyli w sumie czułam się lepiej
Opakowanie zawiera aż 200 tabletek, co pozwala na długotrwałą kurację, a co za tym idzie jest ona skuteczniejsza. "Nopalin" w przeciwieństwie do innych produktów jest zdrowy dla naszego organizmu, nie wyniszcza go. Ba, on dostarcza mu jeszcze dodatkowych witamin i niezbędnych składników. Także myślę, że już wiecie jak radzić sobie z nadwagą.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Jakoś tak średnio wierzę w cudotwórcze substancyje, choć z całą pewnością opis skopiowałaś bardzo ładnie :) Jeśli już mam chudnąć to jednak zawsze zdecydowanie pod opieką specjalisty, który dokładnie mi wyjaśni co i z czym się je. Osobiście najbardziej jednak pozostaję przekonana do Cambridge (wspominałam o niej już wcześniej), po której nie nadrobiłam kilogramów i po którą sięgam w sytuacjach kryzysowych, czyli jak mam ochotę zajeść smutek batonikami. Akurat te z Cambridge nadają się do tego celu bardzo dobrze :)
 

high_heels

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
102
Punkty reakcji
0
jak dla mnie mitem do obalenia jest, że suplementy diet nie skutkują, bo sumie połowie to racja, gdyż większość suplementów nie pomaga nam w diecie, ale naturalne ziołowe suplementy jak najbardziej, np na naturala.pl są spoko propozycje
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Hmmm..... faktem jest, że jeśli będziemy sami dbali o swoją dietę, zdrowo się odżywiali,nie objadali ,nie przejadali ,uprawiali sport i nie jadali na 2 minuty przed snem - utrzymamy swoją figurę w stanie z przed lat. Mitem natomiast są każde suplementy diety, tabletki,specyfiki których pełno jest w każdej aptece.;)
 
M

mmamba88

Guest
MIT: Na diecie nie można chodzić do restauracji.
Jak się ma pod nosem taką restaurację jak ja (mieszkam w Serocku) to grzech by było nie wpaść i czegoś nie zjeść. W Żuravinie, mają genialne jedzenie, jak tam kiedyś będziecie w mojej rodzinnej miejscowości to koniecznie spróbujcie jedynego w swoim rodzaju, przepysznego steka z kangura.
 

kamiliusz

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
42
Punkty reakcji
1
Podstawy odchudzania to odpowiednia dieta i ćwiczenia, w skrócie żeby spalac tłuszcz trzeba więcej spalać kalorii niż się przyjmuje ;)
 
L

libelule

Guest
sewanna napisał:
Najważniejsze jest ograniczenie węglowodanów-na mnie to zawsze działało.Nie jemy:słodyczy ,ziemniaków,chleba i makaronu.Tłuszcze wcale nie są takie grożne.Jest to związane z utrzymaniem niskiego poziomu cukru we krwi.Organizm potrzebując energii najpierw bierze to co łatwo dostaje ,czyli węglowodany z wymienionych produktów,stale ich dostarczając nie chudniemy.Gdy je ograniczamy musi nasz organizm zacząc brać z zapasów tłuszczu i wtedy chudniemy.
Ograniczenie weglowodanów jest jednym z kluczowych elementów niemal każdej kuracji odchudzającej, problem jednak w tym, że wiekszość osób ma ogromny apetyt na słodycze, przez co dieta jest dla nich katorgą. W wielu przypadkach powodem apetytu na słodycze jest niedobór chromu w organiźmie. Naturalna suplementacja tym pierwiastkiem może zdecydowanie ograniczyć cheć na podjadanie słodyczy, dzieki czemu dieta bedzie dużo łatwiejsza.

Nie pisze, że suplementy diety zdziałają cuda - bo nie zdziałają, w odchudzaniu (jak we wszystkim w życiu) nie ma złotego środka (chyba że chcemy schudnąć szybko i równie szybko przytyć - efekt jojo ;) ). Trzeba stosować zdrową diete, uprawiać jakiś sport lub chociażby dużo spacerować (mamy w koncu wiosne!), ale istnieją naturalne sposoby na zwiekszenie efektywności diet odchudzających.
 

GoskaFracka

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
27
Punkty reakcji
0
jak dobrze w końcu czytać, że jednak istnieje świadomość, że bez ruchu nie da się schudnąć i że żadna dieta, bez wsparcia sportem nie przyniesie oczekiwanych efektów. NARESZCIE! ćwiczenia to podstawa! bez ruchu nie ma efektów, albo jest, jeden - jojo
 

efkagg

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Cześć, mnie ostatnio zainteresował temat proszku zasadowego więc odgrzeję trochę wątek. W sumie to zawsze miałam problemy z wagą, zawszę trochę za dużo. Oczywiście wiecie jak jest z dietą, po paru dniach motywacja znika i jest po zabawie. Na ćwiczenia też zawsze brakowało mi czasu, w dodatku nie lubię się pocić:) O innych cudownych środkach szkoda nawet gadać. Ale już któryś dzień piję proszek zasadowy i przynajmniej mam wrażenie że mój brzuch jest mniej pełny i szybciej trawię jedzenie. Zastanawiam się jakie będą efekty po kilku tygodniach, i czy na prawdę można schudnąć tylko pijąć proszek zasadowy??
 

IgorKacz

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mnie moja kobieta zmusiła do picia. Na początku się wzbraniałem jak tylko mogłem ale w końcu miałem dość jej nudzenia. Teraz muszę przyznać że jestem jej naprawdę wdzięczny bo po pierwsze spadł mi brzuch a po drugie zgaga ustąpiła.
 

majka1234

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ludzie!Przede wszystkim więcej ruchu!Bieganie,pływalnia jazda na rowerze to wszystko pomoże wam w utrzymaniu zdrowej sylwetki!4-5 razy w tygodniu po 30 minut to wcale nie taki wielki wysiłek!Żadnych diet cud!Poczytajcie trochę o zdrowym odżywianiu,nie trzeba się wcale katować aby dobrze wyglądać.Ja np.całkowicie odstawiłam pieczywo i dzięki temu w przeciągu miesiąca schudłam ok.4 kg.Jeżeli chcecie już koniecznie jakąś diete stosować,poszukajcie diety z 4-5 dobrze zbilansowanymi posiłkami dziennie a nie głodówki która ma w sobie 600 kalorii bo się "zajedziecie".Warto także na początku sprawdzić swoje BMI,np.tutaj->wskaznikbmi.pl/ .aby dowiedzieć się jak wygląda wasz wskaźnik masy ciała.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu jest głównym grzechem!
Nie trzeba żreć, bo się upasie! A cofanie się - utrata "mięśni" fałdzisto-okrężnych jest tak samo "łatwe" jak chodzenie tyłem.
 
Do góry