O co byś zapytał gdybyś miał tylko jedno pytanie?

youngperson

feel sleepy
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
665
Punkty reakcji
14
Miasto
warmińsko - mazurskie
Wracamy do tematu. Teraz nasunęło mi się pytanie, które możliwe, że chciałabym zadać: Czy sprawy, których teraz nie rozumiem, nie doceniam, nie wierzę w ich sens, w przyszłości tego sensu nabiorą?
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
Ludzie nie wybierają zła. Po prostu problemem jest odróżnić dobro od zła, wybrać mniejsze zło...
ślepe patrzenie na świat, ślepa wiara też jest zła..

jak to? wytłumacz bardziej, bo Twoje słowa jakoś nie nie przekonują....



' Czy sprawy, których teraz nie rozumiem, nie doceniam, nie wierzę w ich sens, w przyszłości tego sensu nabiorą?' - możliwe, zawsze coś wydarza się po coś, dopiero po jakimś czasie widzimy, że to co było miało jakiś sens......
 

tooxx

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
jak to? wytłumacz bardziej, bo Twoje słowa jakoś nie nie przekonują....

Nie ma tu za bardzo co tłumaczyć ;). może na przykładzie:
-Dochodzi do takiej sytuacji, że możesz dokonać wyboru:
a. Zabijasz jedno bezbronne dziecko i leczysz cały świat z wszelkich chorób i zaraz.
b. Zabijasz napastnika i ratujesz życie bezbronnej ofiary, czy pozwolisz żyć bandycie - a on,.. no wiadomo.
Są to takie extremalne przykłady, jednak to Ty dokonujesz wyboru -mniejsze bądź większe zło.
To tyczy się wszystkiego...

ale odbiegamy od tematu...

zapytałbym: ...
już sam nie wiem.. ;p
 
B

Bad Boy

Guest
Kod:
Bogu? 
Zapytałbym go, dlaczego to jest tak, że czasami nie grzmi, nie interweniuje, nie robi nic dla naszego dobra, tylko zostawia nas samych sobie, pozwala nam doświadczać tragedii, krzywdzić się, itp. skoro niby tak bardzo nas sobie umiłował?
To uczy.

Kod:
Takie o naturę wszechświata?
Hm. Chciałbym wiedzieć, czy są gdzieś jakieś inne formy życia, inne płaszczyzny rzeczywistości, czy podróże w czasie i inne takie fantastyki są możliwe.
Formy życia tak, płaszczyzny rzeczywistości tak, podróże w czasie nie (dla ludzi), ale w przestrzeni owszem.

Chcialbym sie dowiedziec czy sa inne cywilizacje we wrzechswiecie :)
Całe mnóstwo.


Jak zrozumieć kobiety?
Nie staraj się ich zrozumieć, po prostu je kochaj :)


Zapytałabym, czy nie jest jeszcze za późno, żeby wszystko naprawić...?
Nie ma świętego bez przeszłości, nie ma grzesznika bez przyszłości.


'Co się dzieje z człowiekiem po śmierci?'
Śmierci nie ma.

jeszcze mi jedno pytanie przychodzi do głowy, ale głupie. 'Czy tęskni?'.
Ciągle JEST przy tobie, więc jak może tęsknić?

Zapytałabym,czy potrafi żyć bez muzyki.
Tak.


Cóż, gdybym pytał istotę wszechwiedzącą, to spróbowałbym dowiedzieć się, czy historia mojego dotychczasowego życia i cała sekwencja występujących w nim zdarzeń jest tylko wynikiem splotu wielu przypadków i okoliczności, czy też została "odgórnie zaprogramowana".
Nie ma przypadków. Życie twoje zostało naszkicowane przed twoimi narodzinami. Ty sam je naszkicowałeś.


Gdybym miała zadać jedno pytanie.... mmm... dlaczego jest jak jest i tak musi być?
Po prostu. Tak.


Ewolucja.


Ludzie nie wybierają zła. Po prostu problemem jest odróżnić dobro od zła, wybrać mniejsze zło...
ślepe patrzenie na świat, ślepa wiara też jest zła..
Masz problemy z odróżnieniem dobra od zła? :mruga:


Wracamy do tematu. Teraz nasunęło mi się pytanie, które możliwe, że chciałabym zadać: Czy sprawy, których teraz nie rozumiem, nie doceniam, nie wierzę w ich sens, w przyszłości tego sensu nabiorą?
Każde zdarzenie ma sens. Każde zdarzenie ma ciebie czegoś nauczyć. Czy będą miały sens, to zależy tylko od ciebie.

Nie ma tu za bardzo co tłumaczyć ;). może na przykładzie:
-Dochodzi do takiej sytuacji, że możesz dokonać wyboru:
a. Zabijasz jedno bezbronne dziecko i leczysz cały świat z wszelkich chorób i zaraz.
Zabiłbyś? :mruga:
b. Zabijasz napastnika i ratujesz życie bezbronnej ofiary, czy pozwolisz żyć bandycie - a on,.. no wiadomo.
Można przestrzelić kolanka ;) Będzie wilk syty i owca cała :)
Są to takie extremalne przykłady, jednak to Ty dokonujesz wyboru -mniejsze bądź większe zło.
To tyczy się wszystkiego...
Tak powstaje wszelkie zło na ziemi, człowiek myśli, że nie ma wyboru, lecz okłamuje tylko samego siebie.


Zapytałabym o to, co tak naprawdę dzieje się po śmierci, jak to jest.
Po co ci ta wiedza? Będzie niespodzianka :)
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi

youngperson

feel sleepy
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
665
Punkty reakcji
14
Miasto
warmińsko - mazurskie
Kod:
Teraz nasunęło mi się pytanie, które możliwe, że chciałabym zadać: Czy sprawy, których teraz nie rozumiem, nie doceniam, nie wierzę w ich sens, w przyszłości tego sensu nabiorą?

Każde zdarzenie ma sens. Każde zdarzenie ma ciebie czegoś nauczyć. Czy będą miały sens, to zależy tylko od ciebie.

Może i ode mnie, ale czasami jesteśmy zaślepieni tym, jak to bardzo nas skrzywdził los, jacy to jesteśmy wielce nieszczęśliwi wiecznie, a może to być doświadczenie, bagaż, który trzeba nieść, aby sobie coś uświadomić.

taki mały off top.

odnosząc się do jednostkowych pytań niektórych użytkowników typu ,,czy tęskni'', to uważam, że to nieistotne. Jeśli usłyszysz - tak, Twoja radość zapewne będzie wszechogromna, jednakże liczba pytań skończona.
Z drugiej strony usłyszysz - nie, to ludzka psychika z racji swojego niepohamowanego zaciekawienia iw tym wypadku notabene rozpaczy, będzie domagała się więcej 'faktów'.

przepraszam za tę małą odskocznię
 

tooxx

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
Bad Boy - nie zabiłbym, jednak to my wpływamy na przyszłość. Podałem tak, z głowy szybko przykład. Czytaj dokładniej.
Co do dobra i zła to dalej mnie nie rozumiesz.. ;)
 

agaanc

Bywalec
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
486
Punkty reakcji
94
Wiek
28
Miasto
Piła !!!!
czy Bóg istnieje ( prawdopodobie odpowiedź przecząca zniszczyła by mi życie, ale co tam..)
 

Kerri

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Zapytałabym, czy pewien chłopak mnie kocha :zakochany: :rumieniec:
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Moze to zabrzmi troche filozoficznie, ale ja bym spytala, czy wierzy ze we wszystkim, co dzieje sie w jego zyciu jest jakis sens, ciekawe jak inni ludzie na ta patrza
 
M

MacaN

Guest
zapytałbym kogoś bardzo mądrego o to, żeby opowiedział mi o wszystkim co wie ;D w ten sposób wiedziałbym tylko co ktos, kto zadaje 100000 pytań
 

Confusion

Zbanowany
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
452
Punkty reakcji
5
Jak to jest, że ludzie są szczęśliwi w niebie, skoro np. czyjaś bliska osoba jest w innym świecie i nigdy się już nie spotkają.. zapytam katechetki xd
 

oto_to

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2010
Posty
32
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Zapytałabym czy mogę zadać więcej pytań oczekując na pozytywną odpowiedź, a jeżeli bym już taką otrzymała pytałabym o tym co naprawdę ludzie myślą o mnie, co jest receptą na szczęście, miłość i takie tam różne
 

Miyoshi

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
453
Punkty reakcji
0
Ciągle JEST przy tobie, więc jak może tęsknić?
no ludzie, chodzi mi przecież o moją 'byłą miłość', a nie o człowieka, którego pytam XD
Śmierci nie ma.
a wg Ciebie co jest?

I czemu, drogi BB, ubzdurałeś sobie, że wszyscy kierują pytania do Ciebie? :D
 

Karolajn__

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Pytanie, skierowane do drugiej osoby jak pewnie i siebie samej po części, a mianowicie: Dlaczego?
 
Do góry