Nowości Anime

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Jakie nowe anime znacie i chcielibyscie polecić je innym fanom mangi&anime?
Devil May Cry- Historia półdemona Dante, syna Spardy, najpotęzniejszego z demonów a zarazem obrońcy rasy ludzkiej, oraz ludzkiej kobiety. Dante w przeciwieństwie do brata Vergila także broni ludzi przed demonami, założył w tym celu agnecję Devil May Cry, pomagać mu będzie znana z gier Lady, dziewczyna specjalizująca się w broni palnej. Polecam również mangę o tym tytule jeśli ktoś umie zdobyć oraz wszystkie części gry (ja miałem przyjemność zagrać w 3 cześc jak narazie :) )
Dla młodszych polecam anime Blue Dragon, o tym samym tytule powstała gra na Xboxa 360. Anime opowiada o Shadow Masterach, ludziach ktorzy przy pomocy swoich cieni mogą wzywać bestie. Grupka bohaterów zostaje wplątana w wojnę, zły Nene chce przejąć kontrolę nad krainą, porywajać dzieci ktore mogą zostać shadow masterami, aby je szkolić i gdy dorosną wysłać do walki. Anime raczej dla młodszych, polecam jedynie tego powodu, że Blue Dragonie maczał palce Akira Toriyama. niestety, anime nie zachowuje jego wyjątkowego stylu, kreska lóxno przypomina jego stare rysunki, humor też juz nie powala jak kiedyś, ale obejżeć można.
Swoją drogą Toriyama czesto pakuje sie w smoki, w Kajika tytułowy pohater musiał ratować smoka, Dragon Ball to każdy wie, No i w Blue Dragon głowny bohater wzywa smoka :)
 

Quopotek

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
360
Punkty reakcji
0
Z aktualnie lecących serii polecam :Kenkoo Zenrakei Suieibu Umishou, Murder Princess,Monster Princess, drugi sezon Zero no Tsukaima oraz Higurashi no Naku Koro ni Kai.
 

Kenji185

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Z Częstochowy
Ja mam kilka tytułów może nie są nowe ale warte obejrzenia :
Neon Genesis Evangelion + End Evangelion
bardzo głębokie przemyślenia polecam i wiele pytań bez odpowiedzi daje dużo do myślenia

I Hellsing unlimate opowieść o wampirach i ghulach

Ghost in the Shell zadaje bardzo ciekawe pytanie:
Gdzie jest granica między sztuczną inteligencją a prawdziwym życiem ??
a fabuła jest naprawdę niesamowita


uwaga wszystkie te seriale są od 18+ !!!
(dwa pierwsze seriale są online na stronie >>klik<<)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
kreskowka.pl
kreskowki.radyjko.de
Macie tu kreskówki z cartoon network, jakies lipne inne amerykanskie, znajdziecie maske itp, pokemony, ale takze i porzadne anime. Sa tu Blue Dragon, Devil May Cry, Slayers (szukajcie po poslku, magiczni wojownicy^^), claymor (jakby japonska wersja wiedzmina podobno), hellsing, naruto i naruto shippuden, hellsing unlimate, evangeliony, plus klasyka taka jak yattaman czy daimos... OBEJZYJCE DAIMOSA LUDZIE JESLI JESZCZE NIE WIDZELISCIE, TO KLASYKA WIELKICH ROBOTOW!!! :D
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
I tu sie myslisz, myslalem ze to oczywiste, bo na kazdej tego typu stronie jest DB, wszystkie serie, niestety nie wsyzstkie odcinki, poniewaz daja od nowa, bo serwer jakos padl im czy cos takiego bylo i stracili kiedys duzo plikow. Sa nawet kinowki DB, takze z GT znajdziecie o pra pra pra wnkuku Goku, i z Z specjalne filmy :) ale wszystkie je widzialem, teraz poszukuje filmow z Z z amerykanskiej wersji, gdzie maja metalowy soundtrack^^
Polecam takze serial Animowany Afrosamurai, nie jest top jakis amerykanski tasiemiec, to mini produkcja 5-o odcinkowa, ciekawa, naprawde warta obejzenia.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Jakie nowe anime znacie i chcielibyscie polecić je innym fanom mangi&anime?
Devil May Cry- Historia półdemona Dante, syna Spardy, najpotęzniejszego z demonów a zarazem obrońcy rasy ludzkiej, oraz ludzkiej kobiety. Dante w przeciwieństwie do brata Vergila także broni ludzi przed demonami, założył w tym celu agnecję Devil May Cry, pomagać mu będzie znana z gier Lady, dziewczyna specjalizująca się w broni palnej. Polecam również mangę o tym tytule jeśli ktoś umie zdobyć oraz wszystkie części gry (ja miałem przyjemność zagrać w 3 cześc jak narazie :) )
Bardzo podobne do Hellsinga. Szczególnie widoczne jest to przy porównaniu Dantego i Alucarda (potwór [choć Dante tylko w poŁowie] zabijający potwory, czerwony gustowny strój, dwa wielkokalibrowe pistolety [arm 454 casull miodzio] itd.) Ogólnie polecam obie produkcje, bo są świetne.

Poza tym ostatnio bardzo pochłonął mnie "Death Note"- anime po prostu genialne. Istna uczta dla fanów japońskiej kreskówki i kryminałów. Historia opowiada o Yagami Raito- uczniu japońskiego liceum, który znajduje pamiętnik. pamiętnik niezwykły gdyż po zapisaniu w nim imienia czyjeś osoby, umiera ona po 40 sekundach na zawał. Chyba że napisze się w pamiętniku inne okoliczności śmierci. Raito postanawia za pomocą pamiętnika oczyścić świat z wszystkich bandytów. Jednak na drodze staje mu L. tajemniczy dedektyw o niewiarygodnej inteligencji. Tak rozpoczyna się naprawdę pasjonująca rozgrywka między Raito a L.
Dla zaciekawienia zdradzę, że w pewnym momencie Raito przyłącza się do L i jego grupy policjantów która ściga kirę (czyli nikogo innego jak samego Raito).
Naprawdę polecam to anime
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Bardzo podobne do Hellsinga. Szczególnie widoczne jest to przy porównaniu Dantego i Alucarda (potwór [choć Dante tylko w poŁowie] zabijający potwory, czerwony gustowny strój, dwa wielkokalibrowe pistolety [arm 454 casull miodzio] itd.) Ogólnie polecam obie produkcje, bo są świetne.

Poza tym ostatnio bardzo pochłonął mnie "Death Note"- anime po prostu genialne. Istna uczta dla fanów japońskiej kreskówki i kryminałów. Historia opowiada o Yagami Raito- uczniu japońskiego liceum, który znajduje pamiętnik. pamiętnik niezwykły gdyż po zapisaniu w nim imienia czyjeś osoby, umiera ona po 40 sekundach na zawał. Chyba że napisze się w pamiętniku inne okoliczności śmierci. Raito postanawia za pomocą pamiętnika oczyścić świat z wszystkich bandytów. Jednak na drodze staje mu L. tajemniczy dedektyw o niewiarygodnej inteligencji. Tak rozpoczyna się naprawdę pasjonująca rozgrywka między Raito a L.
Dla zaciekawienia zdradzę, że w pewnym momencie Raito przyłącza się do L i jego grupy policjantów która ściga kirę (czyli nikogo innego jak samego Raito).
Naprawdę polecam to anime

Przykro mi, to nie plagiat ani wzorowanie. Anime DMC jest jakby uzupelnieniem serii gier DMC (obecnie 4 czesci, szczego wszystkie 4 trzeba przemieszac, bo 3 jest przed 1 a 4 przed 3 a moze juz po 1... a 2 to zielonego pojecia nie mam gdzie wlozyc) jesli chodzi o pistolety, to alucard z checia by sie z Dante zamienil, pistolety Dantego sa lepsze niz karabiny maszynowe ;/, niestety uzbrojenie Dantego w anime kruche jest, 2 jego pistolety Ebon&Ivory i miez Rebelion chyba... a moze ten drugi, niestety jeszcze nie jestem az takim znawca. W grze DMC3 mial lepsze uzbrojenie, bo mozna do tego dodac shotguna, , gigantyczny laser o ksztalcue wielkiej snajperki i dziwne cos strzelajace niebieskim promieniem mogocym zmieniac forme oraz bazuke nalezacy do Lady (Kalina Ann, nazwe bazuki pamietam :D) z broni białej mial potrujne lodowe nunchako o nazwie Cerberus, dwa gadajace miecze Agni i Rudra (ognisty i powietrzny, korzysta z nich jednoczesnie) pancerze na rece i nogi (stworzone stylu obronnego ;]) oraz moja ulubiona bron... gitara elektryczna :D gra takze na PC, polecam wszystko co zwiazane z Dante

Seria DMC anime posiada 12 odcinkow, wszystkie odcinki dostepne na kreskowki.radyjko.de, klikajac na obraz przenosisz sie na Veoh TV gdzie mozna pobierac pliki po uprzednim zainstalowaniu programu stworzonego przez Veoh TV :)
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
a czy ja coś napisałem o plagiacie albo wzorowaniu? Przeczytaj mój post uważnie. Stwierdziłem poprostu że te dwa anime i ich bohaterowie są podobni. A temu chyba nie zaprzeczysz? Więc nie wciskaj mi w usta nie moich słów, jeśli chcesz się popisać wiedzą
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Przepraszam, ale to tak na wszelki wypadek napisalem zeby nie bylo, no moze troche przewrazliwiony jestem na punkcie rzeczy ktore lubie :) ups... dopiero teraz zauwazylem ze dyskutuje z halfmodami... mam nadzieje ze nie bede pokarany^^
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
jeśli dyskusja jest kulturalna i nie łamany jest regulamin to to że jestem half modem nie ma żadnego znaczenia
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Nie no sorry, ja w mmorpg nauczylem sie rozmawiac tylko z tymi co moga uzyc argumentow tych co i mi sa dostepne :)

na kreskowki.radyjko.de jest moze nie nowa ale klasyk anime, Berserk polecam, o fabule nic nie powiem, kto wie nie musi czytac, kto nie wie to tylko radze uzupelnic zaleglosci :)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Mi także Death Note się spodobał tak bardzo, że że całą serie (37 epizodów) obejrzałem w ciągu 2 dni.
smilefd8.gif
Moim zdaniem anime jest kapitalne:

Grafika – 8/10
Muzyka – 9/10
Fabuła – 8/10
Postacie – 9/10
Ogólnie - 8/10

smilefd8.gif


Jedynie troszkę jestem zwiedziony końcówką:

miałem nadzieje, że Raito zwycięży i ustanowi nowy porządek, zostanie bogiem...Jak patrzyłem na znikające marzenia Rait'a aż mi było go żal. Wszystko przez jeden błąd, przez jedno potknięcie, niedopatrzenie. Szkoda, że nowy porządek nie mógł zaistnieć.

Zabrałem się teraz za DMC. Muszę przyznać, że zapowiada się smakowicie.
glodnymx7.gif
Oby tak dalej. Gra (grałem na ps2) ciekawa, ale była dla mnie za trudna.
winkhp7.gif
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
DMC stanowczo za krotkie jest.. Po porstu end i nagle czlowiek sie czuje jakby mu postawiono przed nim kurczaka pieczonego i zabrano gdy widelca dotknal XD
 

demons

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ksieżycowy las
DMC zarąbicho ! nie no nieźle ! Ale i tak zostaje że najlepsze anime to są te stare - db,saint seya itp - naruto i bleach do lochu !
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Do rycerzy zodiaku mam uraz, bo mi sie z grecja kojarzy a ja nigdy nie lubilem ich mitologii, z mitologii akceptuje tylko skandynawska :p
 

Shani

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
375
Punkty reakcji
0
Miasto
Słupsk
A widzial ktos anime "Claymore" ? Wydali jak narazie jakies 23 odcinki, naprawde warte obejrzenia, nieco powazniejsze anime ale wybitnie mi sie podoba..Spotkalam sie z opiniami ze jest zbyt brutalny, ale szczerze nie wydaje sie byc taki,nieco smutny jednak warty polecenia tytul.
Temat nieco oklepany, pol ludzie pol yomy zwalczaja zle yomy stopniowo odkrywajac rzeczy o ktorych wczesniej nie mieli pojecia, jest motyw zemsty ale sa tez calkiem orginalne elementy, przyznam ze potarfilam sie wzruszyc, ale ja przy FMA mialam lzy w oczach wiec wiecie xD
 
Do góry