NowoczesnaPL, powtórka z rozrywki?

4poryroku

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2015
Posty
42
Punkty reakcji
3
AaronH napisał:
Nie oszukujmy się, wyjechali ci co sobie nie poradzili. W Polsce jest ogromna ilość ludzi, którzy odnieśli sukces i żyją na poziomie.
Ale jeszcze większa jest ilość ludzi, którzy żyją na absolutnym minimum.

AaronH napisał:
Kilka słów prawdy o Nowoczesna.PL
Na prawdę "Podziemna.pl" to bardzo wiarygodne źródło. Krytykuje Petru za wspieranie OFE, czyli w logice popiera stanowisko Donalda Tuska. Tyle, że o Tusku mówią, że oszukał ludzi. Mnie nie oszukał. Polska wreszcie stała się rozwiniętym krajem. zupełnie inne państwo niż 10 lat temu. Brawo Donald, brawo PO. Tylko ludzie tu jacyś nie do końca kumaci
Wole takie źródło i np. Maxa Kolonko niż "wiarygodnych" Olejnik i Lisa. :lol:


Państwo częściowo utrudnia przedsiębiorcom życie, tu się zgodzę, ale w zdecydowanej większości życie utrudniają sami Polacy. Ja w moich firmach w 20% przypadków mam problem z niejasnymi przepisami a w 80% z Polakami. Pracownicy są nieuczciwi, kradną, załatwiają lewe L4, w godzinach pracy odwalają prywatę, inni przedsiębiorcy są często nieuczciwi, nie płaca na czas bo taka nasza złodziejska mentalność, lub nie płacą w ogóle. Ludzie nie szanują tego co im się powierzy, zamiast rozwijać firmy, muszę połowę czasu poświęcać na ochronę przed polskimi złodziejami, oszustami itp. To naród jest do wymiany, a nie rząd. Moi partnerzy w Niemczech, Holandii nie maja tego problemu, Tam ludzie są uczciwi i pracują a inne firmy płacą.

To pochwal się ile tym pracownikom płacisz? Oczywiście nie usprawiedliwiam ich zachowania (o ile piszesz prawdę), ale jeśli są to stawki typu 5 PLN/h, za jakie w Polsce musi pracować wielu ludzi, to nie dziwmy się,
że lud w kraju musi sobie jakoś "radzić". Smutne ale prawdziwe, taką mamy rzeczywistość.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
Orban nigdy by nie zostawił Wegier dla posadki w UE. Orban by nie pozwolil aby za jego posadkę w UE Wegry zaplaciły miliardy euro. Przeciez Francja wygrała przetarg na smiglowce dla Polskiego wojska w zamian za poparcie francuskie dla Tuska przy wyborze na to stanowisko w UE. Tusk dostał stanowisko, kilkadziesiat tysiecy euro co miesiąc i swietną emeryture w przyszlosci, Polska stracila pare miliardow euro na francuski szmelc. Lepiej by sie oplacilo dac z 10 milionow Tuskowi w kopercie i miec go z glowy, a smiglowce wziąc takie jakie potrzebujemy. Jesli w pogólne nie ma nic pilniejszego niz smiglowce za miliardy .
Wielu ludzi lekceważy układziarstwo i łapówkarstwo wśród polityków myśląc, że te posady i łapówki to nie jest aż tak dużo pieniędzy w skali kraju.
Mało kto zdaje sobie sprawę, że 100-krotność szkód dla państwa tworzą następstwa korupcji i tych układów, przez które Polska traci miliardy złotych wskutek niezgodnych z interesem państwa ustaw i kontraktów. M.in tych o których piszesz, ale sprawa Pendolino na które wydano 400 mln euro również do nich należy.
Niegospodarność prowadzi do bankructwa, ale PO znalazło sposób jak sztucznie obniżyć skalę zadłużenia: Zabrali 100 mld PLN oszczędności Polaków z OFE na ich przyszłe emerytury. Donald Tusk może być o swoją emeryturę spokojny. Cała świta lojalnych ministrów również.
Skutki tych rządów Polacy odczują nie dziś...ale po 2022 roku kiedy Polska stanie się płatnikiem netto UE.
Bez dotacji...podległa rozpadającej się UE i zniszczona gospodarczo RP będzie biedna jak mysz kościelna.
Ci ludzie, którzy do tego doprowadzili uciekną stąd....a w Europie będzie wojna - historia kołem się zatoczy.

Szkoda tylko, że takie Aaronhy mają przytłumione myślenie.
Przytłumione własną pychą i glupotą....i myśleniu o sobie. To zawsze kończy się tragedią - tylko w dalszej perspektywie czasu.
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
M.in tych o których piszesz, ale sprawa Pendolino na które wydano 400 mln euro również do nich należy.
Tak naprawde to na Pendolino wydano prawie 700 milionów euro, 400 milionow to sam koszt zakupu pociągów, dochodzą dodatkowe koszty .
Cena 20 pociągów Pendolino zakupionych przez PKP Intercity to ok. 400 mln euro. Kontrakt o łącznej wartości 665 mln euro obejmuje także budowę zaplecza technicznego w Warszawie oraz koszty utrzymania technicznego pociągów przez 17 lat

danielr9 napisał:
Zabrali 100 mld PLN oszczędności Polaków z OFE na ich przyszłe emerytury.
Akurat tym bym sie nie martwił, OFE i tak nie chciały placic emerytur tylko jakis zasiłek przez 10 lat .
OFE to najwiekszy przekret po 1989 roku. Jak go wprowadzano to tez nie pytano ludzi czy chcą tam wstępowac.

OFE na całym swiecie są rozwiązywane, w Chile gdzie je wymyslono juz nie istnieją, wlasnie z tego powodu że okazało sie ze pieniadze chcą zbierac ale wyplacac emerytur to juz nie.
 

Dariusz Bogacki

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2015
Posty
26
Punkty reakcji
0
Ostatnio sam Ryszard Petru podał informacje, że na kampanie zebrano już ponad 200 tys. zł. Dla kontrastu kampanie PO czy PISu mają kosztować 30 mln zł.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
Akurat tym bym sie nie martwił, OFE i tak nie chciały placic emerytur tylko jakis zasiłek przez 10 lat . OFE to najwiekszy przekret po 1989 roku. Jak go wprowadzano to tez nie pytano ludzi czy chcą tam wstępowac. OFE na całym swiecie są rozwiązywane, w Chile gdzie je wymyslono juz nie istnieją, wlasnie z tego powodu że okazało sie ze pieniadze chcą zbierac ale wyplacac emerytur to juz nie.
Skoro tak to dlaczego Rząd nie oddał tej kasy obywatelom? To były środki na tzw. fundusz dodatkowy....każdy miał indywidualne konto i miał prawo do dysponowania swoimi pieniędzmi.
Wydajność OFE była słaba....a była tylko dlatego, że lata 2007-2011 to spadki na światowych giełdach i generalnie kryzys ekonomiczny zwłaszcza w Europie.
Natomiast zobacz jak dziś wyglądają wzrosty na funduszach inwestycyjnych - mają po 30% rocznie zarobku. OFE nie można traktować krótkoterminowo. To miały być pieniądze składane co najmniej 20-30 lat i makroekonomiści zarządzający tymi funduszami inwestują w takie aktywa, które mają perspektywy długoterminowe.
Gdyby miały być krótkoterminowe to ich decyzje inwestorskie byłyby zupełnie inne - nastawione na krótkie wzrosty bez patrzenia w perspektywy 20 lat.

Nawet jeśli Rząd chciał zainterweniować w sprawie OFE to powinien zrobić w tej sprawie referendum lub zlecić OFE wypłaty środków na konta obywateli.
Tymczasem Rząd chciał po prostu zabrać kasę....tylko tym się kierowali. Widzieli tam potencjalne szanse na uratowanie budżetu i tyle.
Zabrali pieniądze do wirtualnej kasy - ZUS, typowej piramidy finansowej która utrzymywana jest przymusowo z pieniędzy podatnika.
Środki poszły w budżet i na obsługę długu zagranicznego po to by uratować ratingi w zadłużaniu państwa (dziś Ewa Kopacz chwali się tym przed wyborami).
Zabranie pieniędzy z OFE nie zwiększy przyszłych emerytur Polaków. nie wiem czy czytasz analizy ekonomistów, którzy mówią wprost:
Dzisiejsze pokolenie 30-40 latków otrzyma emerytury w wysokości ok 1000 PLN miesięcznie.
Możesz sobie łatwo wyobrazić jaka to będzie skala biedy w kraju.

Mołdawia - wersja 2.0
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
To były środki na tzw. fundusz dodatkowy....każdy miał indywidualne konto i miał prawo do dysponowania swoimi pieniędzmi.
No i miał prawo zostac w OFE lub nie. Przeciez nikt nikogo nie zabierał na siłe z OFE.
Więcej, klientem OFE zostawało sie na siłę, ale kto chciał mógł zostac tam a nie przechodzic do ZUS.



danielr9 napisał:
Wydajność OFE była słaba....a była tylko dlatego, że lata 2007-2011 to spadki na światowych giełdach i generalnie kryzys ekonomiczny zwłaszcza w Europie.
OFE dzialają na swiecie od dziesiątkow lat i zawsze miały słabą wydajnosc dla klienta.
W Chile gdzie zostaly po raz pierwszy wprowadzone panstwo musiało przejąc wyplacanie emerytur bo po prostu OFE stwierdziły że nie mają dosyc pieniedzy na wyplacanie emerytur do smierci.
Proponowaly to samo co w Polsce, zasilki przez kilka lat dla swoich klientow.



danielr9 napisał:
Nawet jeśli Rząd chciał zainterweniować w sprawie OFE to powinien zrobić w tej sprawie referendum lub zlecić OFE wypłaty środków na konta obywateli.
Sorry rzad nie bedzie robił tego co sobie życzy jakis fanatyk liberalny. Rząd odpowiada za naród .
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
w kraju, który jako pierwszy na dużą skalę wprowadził OFE, czyli Chile, mają się te OFE, wbrew głupotom wypisynanym przez pana Wosia (w dzienniku) oraz treści wywiadów prof. Oręziak, naprawdę nieźle
natomiast wyszło tam kilka patologii, których komuniści, po przejęciu władzy, jakoś wbrew zapowiedziom nie chcieli zlikwidować (wysokie prowizje operatorów, olewanie przez obywateli opłacania składek - dotyczy, tych, którym się one same nie potrącały z pensji, oraz samych wysokości składek - 10%. to naprawdę niewiele, u nas dużo wyżej, co po połączeniu spowodowało, że część osób miało niskie emerytury - znaczenie też miał "dół" na giełdach, który spowodował spadek zgromadzonych środków)
w naszym przypadku rząd skasował nasze pieniądze (zgodnie z treścią ustawy, to my byliśmy ich dysponentami, chociaż wiele ich nie było)
spłacił sobie rząd dług, naszym kosztem (który wcześniej głupio napompował)
Petru jest oczywiście zakładnikiem branży finansowej w jakiej od lat pracuje, więc grał, gra i będzie grał na banksterów... a naiwni którzy rozumieć to będą jako troskę o obywateli czy państwo, cóż...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Serwor jak możesz pisać że nikt nikomu nie kazał wychodzić z OFE skoro zabrano wszystkim kasę z kont. Dopiero później dali możliwość pozostania w OFE ale już nie zachowując starych składek. Poza tym dozwolone było tylko uczestnictwo symboliczne w OFE.

Tak czy inaczej było to działanie nastawione na zysk a nie na interes ubezpieczonych.
 
S

serwor

Guest
Brave napisał:
w kraju, który jako pierwszy na dużą skalę wprowadził OFE, czyli Chile, mają się te OFE, wbrew głupotom wypisynanym przez pana Wosia (w dzienniku) oraz treści wywiadów prof. Oręziak, naprawdę nieźle
Tak, 70% ludzi którzy odkładali tam na emerytury w Chile dostaje zapomogi dla ubogich.
Jesli to jest to nieżle to ja dziekuje.


danielr9 napisał:
Serwor jak możesz pisać że nikt nikomu nie kazał wychodzić z OFE skoro zabrano wszystkim kasę z kont. Dopiero później dali możliwość pozostania w OFE ale już nie zachowując starych składek.
Czlowieku, nie wstyd ci pisac o czyms o czym nie masz pojecia?!
A więc dowiedz sie że kazdy mógł zostac w OFE ze swoimi składkami!
Musiał tylko w ciągu trzech miesiecy złożyc oswiadczenie że chce zostac w OFE!

I nawet nie musiał nic sam pisac, OFE wysyłały swoim czlonkom gotowe oświadczenia, wystarczyło to podpisac i wysłac, koperty i oplata pocztowa była na koszt OFE.

Oczywiscie potem składka na OFE była zmniejszona, ale to co do tej pory było na koncie zostawała na nim.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
Czlowieku, nie wstyd ci pisac o czyms o czym nie masz pojecia?! A więc dowiedz sie że kazdy mógł zostac w OFE ze swoimi składkami! Musiał tylko w ciągu trzech miesiecy złożyc oswiadczenie że chce zostac w OFE! I nawet nie musiał nic sam pisac, OFE wysyłały swoim czlonkom gotowe oświadczenia, wystarczyło to podpisac i wysłac, koperty i oplata pocztowa była na koszt OFE. Oczywiscie potem składka na OFE była zmniejszona, ale to co do tej pory było na koncie zostawała na nim.
Serwor przestań się ośmieszać bo mnie płuca ze śmiechu bolą....
Gdzieś Ty człowieku żył jak Ci zapierdolili kilkanaście tysięcy złotych????????????????????????
Ty jesteś kosmitą!
nie wierzę, że można być takim idiotą.
Przetransferowano WSZYSTKIM składki z OFE do ZUS i pozostawiono niewielką (2,3% składek a nie 7,3% jak było) możliwość odkładania do OFE (dobrowolnie).
Kasę, którą ludzie zbierali po prostu zabrano - AMEN.
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
Ty jesteś kosmitą!
Niestety Daniel, ty jestes kosmitą, zupelnie nie orientujesz sie co dzieje sie w kraju i nie rozumiesz tego.
Nie wiem dlaczego, byc może dlatego że prawdopodobnie nie czytasz normalnych informacji tylko brednie liberalne.
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3387861,zus-czy-ofe-w-pytaniach-jak-wybrac-i-co-to-oznacza-dla-przyszlych-emerytow,id,t.html?cookie=1
http://www.szczecin.uw.gov.pl/systemfiles/articlefiles/3535/%2820131031.115624%29.reforma_systemu_ofe.pdf
Aha ja nie mogłem nic stracic poniewaz nigdy nie byłem taki głupi aby zapisac sie do OFE.
Cały czas jestem w ZUS i tylko tutaj.



danielr9 napisał:
Przetransferowano WSZYSTKIM składki z OFE do ZUS i pozostawiono niewielką (2,3% składek a nie 7,3% jak było) możliwość odkładania do OFE (dobrowolnie). Kasę, którą ludzie zbierali po prostu zabrano - AMEN.
Sorry do ZUS przeniesiono tylko obligacje rządowe, co to za róznica czy te obligacje leża w OFE czy ZUS ?
Fundusze z giełdy zostały w OFE i nic sie nie zmieniło.

http://samcik.blox.pl/2013/09/Dylemat-skazanca-zostac-przy-OFE-czy-przeniesc.html
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Nie rób z siebie większego idioty niż jesteś. Naprawdę.

Zabrali kasę? Zabrali....wiec po co pierdolisz ze ludzie mieli jakiś wybór. Ja jak się logowałem na konto OFE w ing banku to miałem 220% przyrost kapitału i ok 25 000 pln na indywidualnym koncie emerytalnym. Teraz tych pieniędzy nie mam. Wiec przestań chrzanic ze ludzie mieli jakiś wybór. ...tak zostałem w OFE ale te składki które miałem przepadły do kotła zusowskiego.
Po co więc wwpierdalasz do dyskusji skoro pojęcia nie masz?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ludziska, spokojnie pogadajmy o Panie Petru i jego kumplach z tej teatrzykowej kanapy politycznej
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
Zabrali kasę? Zabrali....wiec po co :cenzura: ze ludzie mieli jakiś wybór. Ja jak się logowałem na konto OFE w ing banku to miałem 220% przyrost kapitału i ok 25 000 pln na indywidualnym koncie emerytalnym. Teraz tych pieniędzy nie mam
Nie masz bo w OFE zostaly tylko aktywa z giełdy, ale wejdz do ZUS i tam tez masz konto i twoje pieniadze a w zasadzie obligacje rządowe są ,po porostu zostały przeniesione do ZUS.
Ale jaka to różnica czy obligacje rządowe sa na twoim koncie w OFE czy na twoim koncie w ZUS ? Tak że jedyna róznica że masz dwa konta, w zasadzie to nawet bezpieczniej.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczku nie da się z nim.
O jakim koncie ZUS ten człowiek pisze?
To jest jest juz urojenie psychiczne. Inaczej się tego nie da nazwać.
Nikt nie ma żadnego konta ZUS. To jest zwykła piramida finansowa utrzymywana z bieżących wpływów. Jak się wpływy kończą to sięgają do pieniędzy z budżetu lub zabierają gdzie się da...zżeby uratować ta piramidę i żeby ludzie widzieli ze jest wypłacana to zabrali kasę z OFE.
Teraz mają ok 150 mld PLN do czasu kiedy znów zabraknie na wypłaty emerytur. Wtedy podniosą wiek emerytalny do 80 lat i będą nam wmawiać ze dłużej żyjemy wiec pracujmy po 50 lat na to żeby przez 3-4 lata powegetowac na głodowej emeryturze.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
danielu są konta z wirtualnymi zapisami w ZUS, więc nie jest tak , że ich nie ma

swoją drogą pompa tłocząca w mediach na Petru, jakby się zacięła
 
S

serwor

Guest
Brave napisał:
danielu są konta z wirtualnymi zapisami w ZUS, więc nie jest tak , że ich nie ma
Pieniadz teraz wszedzie jest wirtualny, czy w OFE czy w ZUS.
Tyle że OFE to miedzynarodowych elit finansowych aby wydoić biednych emerytów a potem i tak nie dac im emerytury tylko jakis zasiłek przez 5-10 lat, to chceli zrobic w Polsce i to zrobili w Chile.
Wyrzucili ich w Argentynie, z Węgier, w Chile panstwo musi utrzymywac ludzi którzy oszczedzali w OFE.

A tutaj cos o Petru i jego formacji.
http://forsal.pl/artykuly/868007,osiecki-partia-petru-czyli-partia-pokolenia-ofe.html
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Zdecydowanie wolę Petru niż tych wszystkich Kaczyńskich, Macierewiczów, Kukizów czy Millerów i Palikotów. Ogarnięty gość, może zagłosuję (zależy kogo dał w moim okręgu)
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
danielr9 napisał:
To jest jest juz urojenie psychiczne. Inaczej się tego nie da nazwać.
Nikt nie ma żadnego konta ZUS. To jest zwykła piramida finansowa utrzymywana z bieżących wpływów. Jak się wpływy kończą to sięgają do pieniędzy z budżetu lub zabierają gdzie się da...zżeby uratować ta piramidę i żeby ludzie widzieli ze jest wypłacana to zabrali kasę z OFE.
Teraz mają ok 150 mld PLN do czasu kiedy znów zabraknie na wypłaty emerytur. Wtedy podniosą wiek emerytalny do 80 lat i będą nam wmawiać ze dłużej żyjemy wiec pracujmy po 50 lat na to żeby przez 3-4 lata powegetowac na głodowej emeryturze.
czyli jak będą ratować istnienie tej piramidy?
 
Do góry