Nowe auto do 40 000, jakie?

zcicha

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
siema, szukam jakiegos malego autka do jazdy po miescie.....zastanawiam sie albo nad grande Punto 1.4 poj. 77 KM albo nad corsa, corsa z tego co widzialem jest chyba nieco drozsza, ale sam nie wiem, ktory lepszy?
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
Corsa a Punto to w sumie to samo tylko sie budą różni. Z tego co czytalem w Auto Świecie jakis czas temu Opel ma bardzo bliską współprace z Fiatem wiec nawet jak popatrzysz na Fiata Bravo i Astre III to mają identyczne parametry i wiekszosc podzespołów takich samych. Wiec ja bym wybrał na Twoim miejscu samochod ktory bardziej sie podoba z wyglądu
 

zcicha

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
wlasnie gazdalem o tym z kumplem w weekend on mowi, jedzil i corsa i grande na dniach otwartych i podobno duzo lepiej jezdzi sie fiatem. poza tym cena jest bardziej zachecajaca wiec chyba wybiore tego. jakies sugestie odnosnie silnika bylyby mile widziane:)
 

Top Girl

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
ja bym brała 1.3 90KM TD (na multi wtrysku;)), ale jak chcesz, możesz też kupić wolnossaka 16V na StarJet'cie- 90źrebaczkó,zawsze lepsze od 77KM ale...no wiesz,rewelki nie ma;) mimo,że zmienne fazy rozrządu i 6ciobiegówka. Na pewno lepszy od Corsy i ciutkę bardziej ekonomiczny od Clio. Twoja decyzja...
jesli myślałbyś o przyszłościowym podkręcaniu mocy, to nie ma innej możliwości niż Turbo-klekot, jeśli zależy Ci na tańszym utrzymaniu bierz benzynkę 90KM. No chyba,ze chciałbyś zaszaleć,to T-Jet'a,czyli doładowaną benzynkę 1.4 120KM (ale to już jednak cenowo więcej wychodzi) , który jest też i w Grande i w 500tce w wersji Abarth (w mocniejszych wersjach oczyw;)); no i to to już takie super eko nie będzie;)
 

zcicha

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
a ktory z tych silnikow wedlug Ciebie jest najmniej awaryjny? czy ktorys wogole jest awaryjny? co do siniku to raczej nie bede chcial niczego tam podkrecac....widze ze masz dosc dobra wiedze w tym temacie, mozesz cos wiecej potlumaczyc albo podeslac jakiegos linka zebym nie czul sie jak........:)
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
peugeot 207 śliczny ;) tylko nie wiem czy ceno się zmieści.
 

blondyneczka125

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2009
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
Wuppertal
Grande Punto to bardzo fajne auto.Malo pali,jak na ten silnik ma dobre przyspieszenie.Jest bardzo wygodne a deska rozdzielcza jest funkcjonalna,wszystko jest pod reka.Podczas jazdy mozesz sobie sprawdzic spalanie i dostosowac predkosc do ilosci spalanego paliwa (dla oszczednych).W srodku jest duzo miejsca tylko problem jest ze wiekszosc tych aut jest przystosowanych do przewozu 4 osob i nie wszystkie wersje maja popielniczka (dla palaczy).Ma tez dobry skret,swietnie sie nim parkuje.Uwazam ze Punto Grande to bardzo dobry wybor.Polecam!
 

zcicha

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
nie no w moim samochodzie sie nie pali, tak na powaznie to nie za bardzo mi sie podoba jak ktos chce jesc w moim samochodzie, pozniej jest taki syf ze to az bol....:) A Ty od kiedy masz ten samochod? z jakim silnikiem? to ta nowa wersja?
 

edward33

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
W Grande Punto, co do silnikow to ta 1.4 77KM Estiva Blue&me calkiem dobrze wyglada. Jezdzilem tym na jazdach probnych. Daje rade, przyspieszenie w miare w porzadku. Mlody koleszka z salonu mowil o spalaniu na poziomie 6l w cylu mieszanym, z tego co widzialem to w tych samym pojemnosciach aut konkurencyjnych to spalanie jest na nieco wyzszym poziomie.
 
Do góry