Nowa Ustawa O Poborze Do Wojska

Status
Zamknięty.

MaReCkIwOjCiK

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2006
Posty
456
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
tu i uwdzie :)
Ja tam sie wojska nie boje :) ale nie chce do niego iść :) bo teraz jestem w trakcie studjow :). Jezeli mnie wezwa to co bede mogl zrobic :/ tylko zalatwic sobie kategorie :).

Ogolnie to mysle ze oni sobie przekminili tak :)

Stworzylismy Centralne Biuro Antykorupcyjne bo trzeba bylo czyms wyborcow uciszyc :) ale przeciez nie moze ono zajmowac sie nami chociaz jestesmy najgorzej skorumpowani :) wiec stworzymy sobie tarcze ochronna czyli masowy pobor do wojska i wtedy jakies 40% chlopa bedzie dawalo w lape lekarzom za zaswiadczenia lekarskie o nie zdolnosci odbycia sluzby wojskowej:) wiec CBA zajmie sie nimi :D i my mamy spokoj. Ot co Kaczory wymyslily :)
 

siasia_ck

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
1 268
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Kielce
Siasiu a ktokolwiek tutaj napisał że boi się wojska? Nam chodzi raczej o ów bezsens tak krótkiej służby. Przeczytałabyś cały temat zanim coś napiszesz.
Tak.Przeczytałam cały temat i słyszał juz o tym jakieś dwa tyg temu. Fakt może to, że się boicie nie było do tematu. Ale w moim otoczeniu są same takie tchórze, które boja sie pójść do woja. Tak krótka słuzba to jest naprawde niedorzeczność jakaś
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Bedzie luzik?Przecież jak beda tylko 4 miesiące służby to bedzie trzeba nauczyć rekrutów tyle ile uczyło sie kiedy było kilka miesiecy słuzby wiecej.Niewiem czy taki luzik beda mieli.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Teraz w tych 9 miesiącach było 2 mieschy zapierdalania a jak przyszli nowi to był luz. Tak przynajmniej to wygląda z bzpośrednich relacji :p
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ponieważ nowi charowali, a wyjadacze obijali się ich kosztem czy co? :D Bo poniekąd niedługo ja moge być takim "nowym" w woju :D.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Pewnie tak. Dowództwo brało na solidne przeszkolenie, mięso armatnie czy jak to tam nazwiecie rocznik, który właśnie przyszedł. A ci co siedzieli 2 miechy mieli luz.
Podobnie jest ze służbą na studiach. Kumpel był nie tak dawno, bodajże 2 miesiące czy 6 tyg jakoś tak, to mówił, że było tylko 2 tygodnie zapierdalania a później luz. Zresza wojsko nie jest takie złe, inny kumpel niedawno był na przepustce, wychodzi w grudniu i jak go widziałem to żyje i ma się dobrze :p :D
 

serfer

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
148
Punkty reakcji
0
Wiek
35
WOLE penisem WALIC W SOSNE NIZ DO WOJSKA ISC NA WIOSNE :p

Berials - bez przesady kolego :p.
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
serfer,czemu niechcesz isc do woja?Przeciez 4 miesiace to jest prawie nic.A może byś sie czegoś w tym czasie nauczyl co by ci sie przydalo w przyszlosci :D
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Nie ma co nikogo uszczęśliwiać na siłę. Jak ktoś nie chce do woja i się nim organicznie brzydzi, to nigdy nie będzie dobrym żołnierzem.
Z obserwacji własnych myślę że do woja najchętniej szli ci co już domu mieli koszary. Wydaało im się że paradoksalnie wojsko będzie ucieczką od ojca czy matki "kaprala".
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Bezsensem jest służba wojskowa.
Tylko strata czasu (i pieniędzy bo czas to pieniądz)
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Bezsensem jest służba wojskowa.
Tylko strata czasu (i pieniędzy bo czas to pieniądz)

Dla tych którzy czują powołanie (bo do tego trzeba mieć) wojsko nie będzie stratą czasu. Oby tylko nie trafili do jednostek gdzie kadrze nikt się nie chce. Bo wtedy szybko zmienia zdanie.
 

serfer

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
148
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Tak tylko napisalem z ta sosna bo uslyszalem to od qmpla. NIemysle zeby ta ustawa przeszla. To bedzie ich przeciez duzo kosztowalo, utrzymac nas 4 miech w woju, a juz teraz na amunicje niemaja. Niemowiac o wyposazeniu polskiego zolnierza w Iraq (tylko nas tam wysmiewaja, niewiem czy slyszeliscie ale polscy zolnierze jezdza do amerykanow po czesci z rozwalnego sprzetu i skladaja z tego cos dla siebie :( ).
Niemam nic do wojska, choc kazdy pewnie wie jak tam jest.
Zolnierza z CIebie nie zrobia ale moze chociaz mezczyzne :p


SORY za tego H :p
 

So_Sad

I luf ya : (
Dołączył
11 Sierpień 2006
Posty
1 234
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
z Serca
wiecie co? isc do wojska to nie jest zla rzecz!

Idziemy do woja, za darmo uczymy sie jezdzic samochodem... Dostajemy kasiorke za to ze tam bylismy (jesli nie pracujemy). Hmmm, jesli mieszkamy z rodzicami mozemy isc na studia i nie pracowac bo wkoncu kase dostajemy miesiecznie ok 600 zl. Takie male kieszonkowe, rodzice lpaca rachunki wiec... No to co w tym takiego zlego? przynajmniej nauczycie sie jezdzic samochodem, a pomyslcie ile by was wyniosla nauka jazdy za wasze pieniadze? Tak nie placicie nic.
 

Berbelo_HHF

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2006
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
40
a ja się tam nie wybieram nawet na jeden dzień mam inne plany zyciowe niz bezsensowne marnowanie czasu w wojsku powinna byc armia zawodowa bo z takich zołnierzy co idą tam z przymusu to i tak nic nie będzie
 

silvel2

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2005
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Te 4 miechy można lepiej wykorzystać. Po skończeniu szkoły lepiej odbyć staż, a nie jakiś śmieszny i bezsensowny obóz harcerski.
 

JAJKO^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
69
Punkty reakcji
0
Miasto
Gostyń
na dniach otrzymalem wezwanie na przedpobor ;/
wrr.. na sama mysl juz mi sie odechciewa :|
 
Status
Zamknięty.
Do góry