Nowa gra przeglądarkowa - poszukuję testerów

FrozenShade

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2013
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam,

Mam na imię Kamil, od 10 lat zajmuje się programowaniem, głównie dla biznesu i przemysłu. Pracowałem i nadal pracuje jako programista, ale to według mnie trochę za mało - dlatego rozpocząłem własny projekt.
Pomysł na grę narodził się jakieś dwa lata temu, kiedy z żoną klikaliśmy sobie w takiej dosyć znanej farmerskiej gierce. Sianie, zbieranie, handel.... Coś co wciąga i pozwala zabić czas. Aktualnie pracuję właśnie nad tego typu grą, po ponad pół roku pracy doszedłem do momentu, kiedy można się tym 'pochwalić' i jednocześnie potrzebna jest pomoc osób z zewnątrz.
O co konkretnie chodzi? O zalogowanie się do gry i próbę grania. Ocenę tego co zostało aktualnie zrobione, wytknięcie błędów, próbę popsucia czegoś. Kilka(naście) minut dziennie Waszego cennego czasu.

Ta gra jest czymś nowym, w takim sensie, że nie bazowałem na gotowych 'skryptach', silnikach i rozwiązaniach. Nie jest to żadna modyfikacja istniejącego kodu tylko coś co razem z małą grupą przyjaciół piszemy w sumie od zera. Na tym etapie brakuje jeszcze kilku elementów, część grafik to zwykłe szkice w ołówku lub paincie, ale ogólnie nadaje się to do prezentacji. Główne funkcje działają, obecna wersja jest w pełni grywalna, w niektórych miejscach można zobaczyć jakiej jakości grafiką będziemy ostatecznie dysponować.

Kilka screenów:

http://s21.postimg.org/su9f0c3vr/screen1.jpg
http://s23.postimg.org/c29uszikb/screen2.jpg
http://s8.postimg.org/ovi55nux1/screen3.jpg

Osoby zainteresowane pomocą w testach proszone są o odpowiedź w tym temacie, prywatną wiadomość na forum lub kontakt na email: game.pgr(at)gmail.com

Pozdrawiam.
 

FrozenShade

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2013
Posty
14
Punkty reakcji
0
Mam chyba zablokowane wysyłanie wiadomości prywatnych. Skontaktujcie sie ze mna na maila, tam podam Wam link do gry oraz login+hasło.

game.pgr(at)gmail.com
 

KubaOlszowski

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
25
Miasto
Moszczenica
Nasze przeżycia z twojej gry mamy tutaj pisać?

To co na pierwszy rzut oka, się pokazuje to po pierwsze brat tła.
Po drugie mapa, przypomina mi grę typu Plemiona. Jeśli coś, to pomyśł o zrobieniu jej jakiejś takie w stylu kreskówkowej.
No i jeszcze gospodarstwo. Podoba mi się te ołówkowe tło ( wystarczy je trochę dopracować i bedzie git) . Ale za to sklep z nasionami, troche nie bardzo wiem co przedstawia.Mogłbyś go tak samo zrobić ołówkiem, a tak to troche głupio wygląda .
A i jeszcze jak widać pomniejszoną mapę, to przydałoby się jeszcze jakieś rzeźby krajobrazu, i jakieś górki, doliny, czy coś.
I przydało by się FAQ.
I na tym bym skończył moja krytykę.Pora na pochwaly:D
Bardzo podobają mi sie okna z zadaniami i z kupowaniem np gospodarstwa. Fajna Grafika z tym Marianem.
Granie w twoja grę jest nawet, nawet. Wystarczy tylko poprawić grafikę i dodać jakieś odgłosy ze wsi.
A masz już jakiegoś grafika, czy sam robisz grafikę?
 

FrozenShade

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2013
Posty
14
Punkty reakcji
0
@worker272:

Co do grafik (mapy, postaci itp) to zdania są podzielone. Zrobimy to tak, jak umiemy najlepiej, kupowanie grafik nie wchodzi w grę.
Ołówkowe tło to szkic, będzie zastąpiony czymś normalnym, to samo z pustym tłem na polu uprawnym. Ja tam chyba muszę powstawiać wielkie czerwone napisy 'SZKIC', pomimo tego, że w pierwszym poście tutaj (i na innych forach) piszę o szkicach, to jednak ten temat ciągle wraca. Niektórzy nawet zarzucają mi, że gra jest kiepska, bo na gospodarstwie jest brzydka grafika....

FAQ będzie na głównej stronie gry lub na forum.
Oprócz Mariana będzie jeszcze kilka ciekawych postaci. Rysuje je moja siostrzenica, można powiedzieć, ze przyszły profesjonalny grafik, ponieważ studiuje w tym kierunku.

Ciesze się, że gra się podoba, opinie są równie ważne co wyszukiwanie błędów.

Pozdrawiam.
 

FrozenShade

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2013
Posty
14
Punkty reakcji
0
Umiał byś narysować coś w stylu obrazka równiny? Spróbuj wykonać widok lasu. wymiary 230x320, bez tej ramki z patyczków.
Co prawda mamy grafika w zespole, ale każda pomoc jest naprawdę mile widziana.
 

KubaOlszowski

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
25
Miasto
Moszczenica
Sprubuję, ale nie wiem jak to wyjdzie i czy ci sie spodoba.
Aha mam pytanie, ta grafika ma byc bardziej kreskowkowa czy realistyczna. Chodzi mi o kolory.

Aha i czy to ma byc taki obrazek jak Marian?Czy raczej takie kratki na mapie?
 

FrozenShade

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2013
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ma byc w takim stylu jak widok równiny. kliknij na równinę, zobacz opis i tam masz obrazek.
 

KubaOlszowski

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
25
Miasto
Moszczenica
Zrobiłem już ten mój obrazek. Mam ci go wysłać na maila?
Aha i ta praca to kompletna amatorszczyzna + mało czasu, wiec nie spodziewam się żeby ci się to spodobało.
Ale jakby ci się spodobało to pisz
 

FrozenShade

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2013
Posty
14
Punkty reakcji
0
Aktualizacja, nowe działające funkcje, nowy wygląd okna gry.

Temat cały czas aktualny.
 

Attachments

  • screen1_1.png
    screen1_1.png
    405,2 KB · Wyświetleń: 12
Do góry