Nowa działalność tylko przez internet

siemanko

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam

Ogólnie mam mówiać mam jeden wielki mętlik w głowie.

Mam 20 lat. Zajmuję się bukmacherką od dłuższego czasu . Posiadam wiele znajomych/informacji/ zródel z typami itp. Ale mniejsze z tym .

Od kilku tygodni odsprzedaje typy paru osobom. Placa mi narazie po 70 zł za miesiąc . I teraz pytanie ;

- To jest działalność gospodarcza?
- Czy ponoszę wszystkie koszty takiej działalności ? (jakie?)
- Jesli juz zacząłem a jej nie rejestrowałem to moge miec problemy ?
- z tego co się orientuje to nikt sie tym nie przejmuje... ja jednak chce miec wszystko na legalu
- planuje wieksza reklame , troche wiekszy zarobek na tym
- czy to jest firma ? przeciez nie posiadam zadnego budynku , nawet samochodu.. łatwa stronka z szablonu ..

Pomóżcie !!
 

Magdalena12

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
na mój gust to jak najbardziej działalnośc gospodarcza. Każdy dochód musi być jakoś rozliczony - albo jako dzialaność, albo jako umowa o dzielo itp.
 

BulgariBulgari

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2007
Posty
65
Punkty reakcji
1
- To jest działalność gospodarcza?
jak najbardziej

- Czy ponoszę wszystkie koszty takiej działalności ? (jakie?)
to zależy od formy opodatkowania, np. przy ryczałcie nie prowadzi się ewidencji kosztów
generalnie działalność wiąże się z odprowadzaniem podatku dochodowego, składek ZUS itp.

- Jesli juz zacząłem a jej nie rejestrowałem to moge miec problemy ?
- z tego co się orientuje to nikt sie tym nie przejmuje... ja jednak chce miec wszystko na legalu
nikt się nie przejmuje do czasu aż ktoś Cię nie podkabluje w urzędzie skarbowym

- czy to jest firma ? przeciez nie posiadam zadnego budynku , nawet samochodu.. łatwa stronka z szablonu ..
tak, nie musisz wynajmować biura, działalność usługową możesz prowadzić w miejscu zamieszkania, wydzialając do tego celu część domu lub mieszkania

poza tym:
jeśli twoimi klientami są osoby prywatne to na ich życzenie za wykonaną usługę musisz wystawić fakturę lub rachunek

nie musiałbyś prowadzić działalności jeśli twoimi klintami byłyby firmy, wtedy mogłyby podpisać z Tobą umowę zlecenia lub o dzieło, wówczas ta firma odprowadza za Ciebie podatek i składki zusowskie
 

siemanko

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
no ok dzięki , powiedzcie mi jeszcze

co to jest ten ryczałt? czym to się różni ? jak mi by było się najlepiej rozliczać ??
no a dowód zawarcia umowy to chyba tylko przelew ? no bo co innego? to są tylko typy.

Co mi grozi za to że prowadzę działalność (przyjmijmy 2 tyg) , co teraz co potem ? jak już zarejestruje ?

Ile mniej więcej czasu trzeba poświecić na taka prosta działalność??


Z góry dzięki za odpowiedź
 

BulgariBulgari

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2007
Posty
65
Punkty reakcji
1
- przy ryczałcie podstawą opodatkowania jest przychód niezależnie od tego jakie ponosisz koszty działalności
- ryczałtem możesz się rozliczać jeśli w roku poprzedzającym przychody z działalności były mniejsze niż 150.000 euro
- nie musisz tutaj prowadzić księgowości, wymaga się tylko ewidencjonowania przychodów
- płacisz pewien procent od przychodów (jest kilka stawek)
 

BulgariBulgari

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2007
Posty
65
Punkty reakcji
1
Co mi grozi za to że prowadzę działalność (przyjmijmy 2 tyg) ?

to musisz zapytać naczelnika Twojego urzędu skarbowego ;)

a tak poważnie to na Twoim mejscu bym się nie martwił,

zobacz jak się handluje np. na allegro, myslisz, że wszyscy ludzie tam sprzedający odprowadzają podatki...
 

siemanko

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
to musisz zapytać naczelnika Twojego urzędu skarbowego ;)

a tak poważnie to na Twoim mejscu bym się nie martwił,

zobacz jak się handluje np. na allegro, myslisz, że wszyscy ludzie tam sprzedający odprowadzają podatki...

ale mimo wszystko , chciałbym aby to było moje stale żrodło dochodu .

Tak wiec , dla mnie na poczatku najlepszy bylby ryczalt ? prostota , itp ponieważ nie znam sie na tym wszystkim

Z góry dzieki
 

Moka

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Na poczatku działalnosci nie musisz odprowadzac podatkow;) Wystarczy ze zglosisz sie z tym po roku, azeby uegulowac ta kwote .
 

Ubezpieczyciel

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Bądź uczciwy, a będziesz miał więcej możliwości. To jest zasada generalna, jak masz firmę otwierają Ci się wrota i masz mnóstwo kontaktów.
 

BulgariBulgari

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2007
Posty
65
Punkty reakcji
1
najlepiej mieć wszystko na legalu:
- podatki zapłacone,
- zus uregulowany,
- spać spokojnie,
- konto w banku,
- wódka w lodówce,
i można świat doganiać ;)
 

tarek

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
64
Punkty reakcji
0
witam,
niech się nie wypowiadają ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej.

"Możesz zarabiać, a po roku wszystko uregulować" - weź nie mów takich głupot, bo ktoś będzie miał przez Ciebie problemy.

Działalność gospodarcza jest to wszelka forma zarobku, którą wykonujemy w sposób ciągły...a więc, jak sam widzisz będzie to firma.

TUTAJ znajdziesz wszelkie informacje na temat otwarcia własnej firmy.

Twoja firma, jeśli dobrze rozumiem, będzie polegała na udzielaniu porad, a więc usługi. I bardzo fajnie, bo początkowych kosztów miał praktycznie nie będziesz, co najwyżej na reklamę.
Piszesz tutaj o lokalu, ale czy każda firma ma lokal? Ile ludzi ma firmę sprzedając na aukcjach czy tworząc strony internetowe z własnego domu?

Jeśli masz 18 lat to możesz zakładać firmę, a co do rozliczeń to biuro rachunkowe taką małą firmę będzie Ci rozliczać za 80zł, a przynajmniej będziesz pewny, że wszystko jest, jak potrzeba.

ZUS-u przez pierwsze 2 lata będziesz płacił ok. 230zł, a więc niewiele, skoro za typy bierzesz po 70:)
Życzę więc sukcesu, a jeśli typy się sprawdzają to i mi możesz podesłać czasem;)

---------------------------------------------------------------------
Otwórz własną firmę
Darmowe Systemy LOTTO
Wyszukaj najlepsze informacje w sieci
 

listwapodłogowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
W sprawie lokalu, ja prowadzę sklep internetowy i jeden pokój służy mi za mini magazyn. W moim przypadku jest to inny rodzaj działalności gospodarczej, jednak powiem szczerze:
plusy sa takie: że koszty są mniejsze, nie trzeba placić ogromnych cen za wynajem dodatkowego pomieszczenia, możesz sobie co nieco odciągnąc z podatków
ale czasem uciązliwe jest to wszystko, pokoj przydalby się na inne rozwiązania, poza tym praca w domu działa czasem strasznie demobilizująco, wiem to po sobie, ale na start nie ma innego wyjscia.

Co do platności składek ZUS i podatków, jest to konieczność, nie ważne czy masz młodą firmę czy długoletnią, ewentualnie przez pierwsze 2 lata masz ulgi podatkowe, ale nie 100%. Dlatego pamiętać trzeba też o fakturach, księgowaniu kosztów itp. Wydaje się to napewno trudne, ale przy prostej działalności można to spokojnie samemu ogarnąć, w necie masz mnóstwo porad jak to się robi, oraz programy do ksiegowosci co juz zupelnie ułatwi Ci sprawę (szybkafaktra.pl, faktura.pl, wfirma.pl, ifrima.pl, etc).

życze powodzenia :)
 
Do góry