No To Mamy Becikowe !

Status
Zamknięty.

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
lepiej pomogli by matkom jakby im urlop macierzyński przedłużyli, albo zrobili płatny urlop wychowawczy! Wtedy na pewno więcej kobiet by się decydowało! :)

A jaki pracodawca się na to zgodził? :mruga:
Wiesz nie ma szans na takie żądania, prędzej by chcieli zwolnić taką kobietę niż jej płacić za wychowywanie dziecka. :/
Wiem co mówie, znam się już troszkę na tym. :bag:

Pozdro!@!
Deras
 

Kaffcia

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2005
Posty
390
Punkty reakcji
0
Po pierwsze trzeba myśleć przed ,a nie po.
Jeżeli kobieta wie że nie będzie w stanie zapewnić dziecku dom, to po co do licha go sobie robi?
Patrząc na to że w XI wieku , dzieci mające 13 rodzą, to po prostu, świadczy przede wszystkim o rodzicach. Jak można nie być w stanie upilnować 13 letniej małolaty?
Nie wiem, po prostu tego nie rozumiem.
Z jednej strony, patrząc na te kobiety którym się to przytrafiło, to te becikowe jest OK. Ale, ja dalej pojąć nie potrafię, jest bieda, kobieta sama nie ma co jeść i jeszcze sobie dzidzię robi? Myśleć trzeba!
A z drugiej strony, to te becikowe to totalny bezsens!
Niech każdemu dadzą pracę i będzie OK. Polska schodzi na psy!
 

ULK@

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
:/ TOTALNA PORAŻKA TO BECIKOWE........A KWOTA-WIELKA-SZKODA GADAC!!DOBROWOLNIE ZRZEKAM SIE BECIKOWEGO!!!!!! :phi: :phi: :phi:
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
To i tak dużo więcej nizdaly Ci inne rządy ( wszystko jest o niczeogo większe) , a gdyby Premier mógł dażć wyszsze to by dał , on odziedziczył budrzet po SLD-owcach .
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Jak jush dają, to żeby z sensem dawali... jest wiele innych potrzeb bardziej palących.. ale to jest spełnienie kaprysu Romcia..no..
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Jak jush dają, to żeby z sensem dawali... jest wiele innych potrzeb bardziej palących.. ale to jest spełnienie kaprysu Romcia..no..
Spełnieniem Jego kaprysu jest to drugie becikowowe na które nie mam zdania. Ale to pierwsze dla najuboższych jest bardzo potrebne. To wielu osobom pomoże w podjęciu dezyzji o dziecku. A rząd pana Premiera ma również w planach inne pomoce dla najuboższyc, tak żeby tych dzieci nie zostaiwć na pastwę.
Nareszcie mamy rząd co dba o wszystko :)
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Ale to pierwsze dla najuboższych jest bardzo potrebne. To wielu osobom pomoże w podjęciu dezyzji o dziecku.

Nie sądzę. Jednorazowe wypłacenie pieniędzy to za mało. Nie wiem czy starczy nawet na dobry wózek spacerowy, nie mówiąc już o łóżeczku, odżywkach, papmersach itp. Nie sztuka urodzić dziecko, ale trzeba zapewnić mu też przynajmniej minimalny standard życia. Moim zdaniem najuboższym potrzeba przede wszystkim dobrej pracy.

A rząd pana Premiera ma również w planach inne pomoce dla najuboższyc, tak żeby tych dzieci nie zostaiwć na pastwę.
Nareszcie mamy rząd co dba o wszystko :)

Możesz mnie wtajemniczyć w te plany?
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Nie sądzę. Jednorazowe wypłacenie pieniędzy to za mało. Nie wiem czy starczy nawet na dobry wózek spacerowy, nie mówiąc już o łóżeczku, odżywkach, papmersach itp. Nie sztuka urodzić dziecko, ale trzeba zapewnić mu też przynajmniej minimalny standard życia. Moim zdaniem najuboższym potrzeba przede wszystkim dobrej pracy.
No i dlatego napisałem puźniej o innych planach :) ... między innymi tworzenie nowych miejsc pracy, ale przedewszystkim podwyższenie socjalnego, dopłaty do obiadów w szkolach, tańsze leczenie, i wogóel cały plan naprawy państwa opiera sie wlaśnie tym, jeżeli caly proces dekomunizacji przebiegnie sprawnie ( w co narazie można wątpić, ponieważ SLD-owcom czyli czerwonym o PO-wcom czyli Różowym wcale na tym nie zależy ), to i standart życia sie podniesie. Trzeba zacząć małymi kroczkami. " Z próżnego i Salomon nie naleje" a z takiej pustki jaką zostawili po sobie komuniści tym bardziej sie nieda odrazu wszystkiego, ale zaczeli i to jest najwarzniejsze :)
 

Nitrobolonus

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
132
Punkty reakcji
0
Miasto
Otwock
Bożżże... I czego sie tak podniecacie? Kaczyńskiego nie lubicie więc będziecie kwestionować wszystkie ustawy popronowanie przez Pis i lpr? A moze wolicie dopłacać za to że macie dzieci? Śmieszne z was maluchy... A Taboretixa to chyba na piwo zaproszę :D
 

silvel2

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2005
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Kod:
jeżeli caly proces dekomunizacji przebiegnie sprawnie, to i standart życia sie podniesie

możesz wytłumaczyć w jaki sposób, co jedno z drugim ma wspolnego?

Kod:
" Z próżnego i Salomon nie naleje"

Otóż to. Z czego mają dawać te zasiłki? Z 40 miliardowego deficytu? Zasiłki dla wszystkich, po co
pracowac!!!
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Taboretix, rząd Marcinkiewicza dał cokolwiek bo miał to w kasie po poprzednikach. SLD przejał po Krzaklewskim dziurę budżetową i dno dna. Cos jednak po sobie zostawił skoro PiS ma co rozdawać.
 

BeAtQa

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
177
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
BdG - 4DoN
Moim zdaniem becikowe to dobra sprawa.... chyba nalezy sie matkom coś na start.... szczególnie tym biedniejszym i samotnym... ok nie musi być dla wszystkich... ale czemu nie ma być go w ogóle...?? moja siostra urodziła dziecko 31.01.2006.... po pierwsze jest w luźnym związku z chłopakiem... są zaręczeni ale ślubu raczej nie będzie... on zarabia marne 1200 zł... czesc kasy daje swoim rodzicom na utrzymanie... moja sis bedzie od niego dostawała chyba 300 zł.... a becikowe... taki 1000 zł.... chociażby już jest na roczny zapas pieluch które pochłaniają mase pieniędzy... na samo mleko moja siostra bedzie wydawała ok. 100 zł miesięcznie bo niestety jej pokarm sie nie nadaje, bo ma go za mało... moim zdaniem becikowe to dobry pomysł... u mnie w domu np. sie nie przelewa... już przed maluszkiem było nam cięzko... a co dopiero teraz..?? oczywiście wiadomo,m że nie zostajemy z tym sami... na szczęście mamy dużą rodzine i chociaż o ubranka nie tzreba sie martwić po sis dostała pełno ciuszków od kuzynek ;) ... jakoś trzeba pomóc młodym matkom.... :]

A co do wypowiedzi niektórych osób, że jak nie stać na dziecko to nie ma sie na nie desydować... w przypadku mojej siostry jest akurat tak, że ona nie planowała tego dziecka..... i co miała usunąć....?? bo nie bedzie jej stać na wychowanie....?? pfff... bez sensu....
A poza nie można uogólniać, że "większość" wyda to becikowe na flaszki czy fajki... chyba jest troche rozsądnych ludzi w tym kraju jescze.....
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Roczny zapas pieluch :D? Czy ty wiesz po ile sa pieluchy kobieto :D?
Te nierozsądne 1000 zł nie wystarczy na nic rozsądnego
Popieram Tuxa - pracy nm trzeba a nie becikowego...
To jednorazowa zapomoga, jesli matki wiedziałyby, że moga po urodzeniu wrócić do prayc, mieć stabilne zatrudnienie częściej by się decydowały rodzić niz dla marnych 1000 zł
 

Ika202

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2006
Posty
138
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Bydgoszcz
Popieram to becikowe to super sprawa ja urodziła drugie dziecko 4.01.2006 za pierwsza córe dostałam 500 zł teraz aż 3000 zł a mój maż sobie żartuje że gdyby wiedział to by trojaczki strzelił i by było na super autko :p A tak poważnie to bardzo się ciesze bo moge zrobić remont w pokoiku dzieci :eek:k: pozdrawiam :papa:
 

BeAtQa

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
177
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
BdG - 4DoN
Roczny zapas pieluch :D? Czy ty wiesz po ile sa pieluchy kobieto :D?

wiem ile kosztuja pieluchy... a poza tym moja siostra też dostanie 3000 zł wiec jest juz coś konkretnego... jestem ciekawa czy jedna z przedmówczyń naprawde sie samowolnie zrzeknie becikowego jak urodzi... hmm.. jak daja to niby czemu nie brać...??
ja nie napisałam ze becikowe jest lepsze od pracy... ale co jesli ktoś tej prayc nie ma i nawet nie ma gdzie wrócić po porodzie...?? chyba nawet niech juz bedzie ten 1000 jakiś start jest....
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Odkopujemy! :D

Moim zdaniem becikowe jest dobre - dobra alternatywa dla stypendium ;) A wiadomo, że na studiach różne rzeczy się zdarzają i jak to zwykłem mówić znajomym:
Było stypendium, będzie becikowe. ;)
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
ta.. to jak się ma dużą rodzinę i duże grono znajomych to w jeden dzień.. :D jak sie bawić to sie bawić, drzwi wy*ebać - nowe wstawić.. :D
 

Maniac1910

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Widze większość uogólnia problem i pakuje wszystko do jednego wora... nie wszyscy są menelami i marginesem, dla ktorych przelicznikiem becikowego jest spirytus w litrach... dla wielu ludzi jest to zawsze jakaś pomoc, pod warunkiem ze zostanie dobrze spozytkowana. A co z ludźmi, którzy marzą o dziecku, nie są marginesem, dla których dziecko to wielkie szczęście i są w stanie wyrzec się wielu rzeczy by swoje wymarzone dziecko utrzymać, bo jak to mówią "groszem nie śmierdzą" i ledwo bo ledwo wiążą koniec z końcem ?? ale mimo wszystko są w stanie zapewnić mu godne warunki, kosztem swoich wyrzeczeń ?? Trzeba spojrzeć na sprawe obiektywnie i wypośrodkować wszystkie przypadki. Becikowe nie załatwi wszystkiego, ale w jakimś stopniu pomoże w pokryciu początkowych wydatków jakie są z pewnością nie małe...zapewnią im łatwiejszy i łagodniejszy start. Nie mówię o skrajnym ubustwie gdzie z góry wiadomo, że dziecka nie da się utrzymac i wychować w godnych warunkach, bo w takim przypadku jest to bzdura, ale wszędzie znajdzie się odsetek marginesu i to trzeba brać pod uwagę. Jak dla mnie becikowe tak, ale nie dla wszystkich! Bo niby dlaczego rząd ma pomagać ludziom, którzy tej pomocy nie potrzebują, bo ich zarobki pozwolą bez najmniejszego problemu zapewnić dziecku wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, dla których 1000zł to marne kieszonkowe... w tym wypadku pomysł mija się z celem i jest to bzdurne wydawanie pieniędzy, które możnaby było przeznaczyć na coś innego, a nie na siłe wciskac bogatemu w kieszeń...

W Niemczech becikowe jest z 3 razy większe niż w Polsce i jakoś Niemcy nie zmieniły się pod względem demograficznym w eurpoejskie Chiny... W Polsce obecnie mamy niż demograficzny więc miedzy innymi dlatego ruszyła polityka prorodzinna, a przeludnienie napewno nam nie grozi...

Pozdrawiam ( z góry przepraszam za ewentualne błędy w pisowni, usprawidliwie to faktem ze jest późno, a ja sam jestem po małym hauście... ;) )
 
Status
Zamknięty.
Do góry