Nlp?

Status
Zamknięty.

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Niby racja, tylko moim zdaniem takie NLP trzeba mieć już wrodzone. Nie wyuczy się czegoś takiego na żadnych krusach. Zresztą, po co Ci takie coś? Chcesz manipulować innymi ludźmi? To nieetyczne :/
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
Interesujące, aczkolwiek napewno trudne do osiągnięcia.
Ciekawa jestem jak wygląda taki kurs. Czy tam uczą odpowiedniej postawy, słownictwa, doboru argumentów w różnych sytuacjach...
Uważam podobnie jak Kataryna, ten dar jest wrodzony, wyuczyć pewnie się da, ale trzeba włożyć w to wiele wysiłku i serca.
Może służyć nie tylko do manipulowania ludźmi. Może poprawić relacje międzyludzkie czy choćby własną samoocenę.
Przydatne w życiu, ale zapewne trudne do osiągnięcia.
 

Śniący

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2006
Posty
515
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Z ciemnej krawędzi między snem a życiem
Powiem tak :]

"Ugryzłem tego ciasta" :]

NLP da się wyuczyć nawet z książek jest to bardzo proste do opanowania ale...

Samo NLP nie wystarczy trzeba mieć jeszcze zmysł psychologiczny i być w stanie dostrzeć ludzkie emocje :] jeżeli się to osiągnie jest się prawdziwym władcą marionetek :] nadodatek ludzkich :]

NLP opiera się na bardzo prostym systemie gestów oraz odpowiednim budowaniu zdań tak by pomiędzy słowami była ukryta sugestia która świadomość osoby która nas słucha nie odbiera ale...

Odbiera tą sugestie podświadomość co wpływa na zachowanie osoby która nas słucha :] jest to naprawde bardzo skuteczny system :] sam go testowałem :] i powiem że efekty są bardzo hmmm interesujące :] szczerze to ten system ma nieograniczone możliwości można go użyć do wszystkiego od zdobycia dobrej posady do wychowania dzieci :]


Osobiście dawno to stosowałem już :]
 

nextlevel

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
111
Punkty reakcji
0
Miasto
Pruszków
z Programowania Neurolingwistycznego pamiętam tyle, że moj znajomy prowadził i pomagał prowadzić takie kursy. Zainteresowało mnie kiedyś to, powoli zaczynałem się tego uczyć. Jak zazwyczaj u mnie wszystko urywa się niedokończone, przez co zazwyczaj mi trochę "odbija". Może tego nie okazuję ale odczuwam to na psychice. NLP ma także swoje zalety. Ucząc się tego, równie dobrze mozemy się uczyć przed tym bronić. Czyli dosłowniej przed psychomanipulacjami. Tak jak ktoś wspomniał w tym poście trzeba wiedzieć jak to odkryć, co mówić i w jakich sytuacjach.

Pozdrawiam, NL
 

nextlevel

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
111
Punkty reakcji
0
Miasto
Pruszków
Czasami jest to przydatne... zazwyczaj tylko z aktu złości do kogoś... wtedy najczęściej uruchamiamy nasze umiejętności, lub poprostu treningu. No właśnie kontrola ludźmi, nie na każdego to działa, ale czasami znajdzie się taki "kozeł" ofiarny, którego można wykończyć psychicznie.

Pozdrawiam, NL
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
Ooo tak...
Właśnie w ten sposób wykańcza mnie mój ojciec...
Czuje się tą wyższość psychiczną.
Kilkoma słowami potrafi mnie sprowadzić do poziomu zera.
Nie wiem jak wytrzymam z nim jeszcze 2 tygodnie.
Od zniszczy mnie, albo ja go zarżne. :/

~wracając do tematu.
nlp może służyć w celach czysto edukacyjnych. :)
np. nauczyciel, ktory nie potrafi wyłożyć swojego przedmiotu jak należy siłą perswazji przyswoi tą wiedzę uczniom, a przynajmniej zainteresuje by doczytali w domu.
 

nextlevel

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
111
Punkty reakcji
0
Miasto
Pruszków
Hmm... Szklista no nie wiem jaka jest Twoja sytuacja w stosunku do Twojego ojca, ale widocznie ma na Ciebie jakieś argumenty. Bo ciężko jest raczej coś zrobić osobie, której się nie zna... ale przypadki się zdarzają :)
 

Atreyu

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2006
Posty
322
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
MCE
NLP działa jak najbardziej i można się tego nauczyć.Wiem po własnym przykładzie bo sam dopiero nie dawno to "odkryłem" a teraz skutecznie wykorzystuję w pracy (pewne schematy).
Na początek polecam przeczytanie książki "Alchemia Manipulacji" Richarda Bandlera - da Wam to ogólne pojęcie o NLP jak również pokaże kilka "życiowych" przykładów...
 
Z

Zerek

Guest
Nie wiem czy NLP działa ale link do strony którą poleciłeś jest beznadziejny wszedłem w zakładkę "randki i miłość" i wiesz w żadnym stopniu nie poszerzyłem swoich choryzontów w tym kierunku....... ta strona to żenada <_<
 

nextlevel

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
111
Punkty reakcji
0
Miasto
Pruszków
Bo taka strona. Tego najlepiej jest się nauczyć na kursach (przecież widać, że ta strona nie jest cała o NLP tylko o mężczyznach)... lub poprostu od osób doświadczonych w tej dziedzinie. Niektórzy sprzedają to na płytach cd, jakieś kursy, cuda niewidy... ja jakoś do tego przekonania nie mam. Zresztą, sam nlp jako ja nie umiem :) albo nie jestem tego świadomy :p
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Ta strona to w ogóle tragedia :D Serwis dla facetów tworzony przez kobiety... Jeśli nie chcecie wyrosnąć na frajerów to trzymajcie się z daleka od tej stronki :D
 

nextlevel

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
111
Punkty reakcji
0
Miasto
Pruszków
@h3lix - dołączam się do Twojej propozycji... albo rozkazu xD. Hehe, taka prawda... jeśli nie chcecie wydawać dużo kasy na kursy to polecam czytać ksiązki na ten temat. A kto z Warszawy to możecie poszukać... klubnlp.fora.pl , tutaj macie spotkania na temat nlp. Nie są zbytnio drogie, robicie składkę na wynajęcie lokalu. Może komuś się przyda...

Pozdrawiam, NL
 

Marek32

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2006
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ta strona to w ogóle tragedia :D Serwis dla facetów tworzony przez kobiety... Jeśli nie chcecie wyrosnąć na frajerów to trzymajcie się z daleka od tej stronki :D


To jest jedna z moich ulubionych stronek, nie wiem co ci sie nie podoba ale wiesz o gustach sie nie dyskutuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry