Nienawidze...

spelnione-marzenia

poszybować chociaż raz ponad śmierć ponad czas ...
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
655
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
W tym przypadku keidys ie nienawidzi za błachy to moze to nie dokonca nienawiść? Zwykla uraza do kogoś po czasie przechodzi;p
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
jest takie b. mundre japonskie (zreszta) przyslowie :
"nie kochaj zbyt mocno bo zaczniesz nienawidziec
i nie nienawidz zbyt mocno bo zaczniesz kochac" :mruga:
ale czy letnia herbata smakuje? - mnie nie.. :D
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Nawet w kościele często słyszę, żeby chrześcijanin był albo gorący, albo zimny. Letni człowiek to nie chrześcijanin.
A życie w temperaturze pokojowej też nie smakuje dobrze, jak ta herbata :)
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
ekhem, więc może trochę teorii ...

Definicja
"Nienawiść to bardzo silne uczucie niechęci wobec kogoś lub czegoś, połączone z pragnieniem by obiekt nienawiści spotkało coś złego.
Nienawiść bywa przeciwstawiana miłości i opisywana jako męczące uczucie, następujące w wyniku bólu związanego z uczuciem zranienia i oszukania. Często powstaje z krzywdy zadanej przez innego człowieka.
Nienawiść przybiera czasem postać obsesyjną: chęć zemsty jest tak silna, iż osoba nią zawładnięta nie jest w stanie przestać o niej myśleć; wówczas nienawiść jest głównym motywem jej działań i bardzo silnym bodźcem wpływającym na percepcję rzeczywistości."

W praktyce wygląda to trochę inaczej, ale nie ma sensu się nad tym rozwodzić.


Emocje:
NEGATYWNE
cierpienie
gniew
lęk
nienawiść
nuda
poczucie krzywdy
poczucie winy
smutek
strach
zazdrość
złość
wstręt
żal
POZYTYWNE
miłość
radość
szczęście

Warto zauważyć jaką znaczącą przewagę mają negatywne uczucia nad pozytywnymi.
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
nie da sie wyzbyc nienawisci. niestety
bzdura...
nie ma rzeczy niemożliwych...

na potwierdzenie taką historyjkę wlepię:
Kiedyś do Buddy podszedł człowiek i napluł mu prosto w twarz.
Uczniowie Buddy chcieli pobić człowieka, który znieważył ich mistrza, ale Budda powiedział, że mają się uspokoić, bo w ten sposób bardziej go obrażają niż ten człowiek. "Ten człowiek po prostu usłyszał o mnie jakąś opinią i to właśnie na nią napluł, a nie na moją osobę". Facet był tak zdziwiony spokojem Buddy, że zmieszany odszedł. W nocy nie mógł spać. Wszystkich zazwyczaj poniżał, bił i udawało mu się to doskonale, a tu taki niepozrny Budda nie czuje nienawiści i zachowuje taki spokój. Rankiem poleciał prędko do Buddy, upadł na kolana i powiedział, że go przeprasza. Budda odpowiedział: "nie mogę przyjąć twoich przeprosin, ponieważ nie czuję do ciebie żalu. Minęły 24h - ja jestem innym człowiekim, ty jesteś już innym człowiekiem, przeszłość się nie liczy. "

nienawiść to uczucie, które można zlikwidować...
 
Do góry