Niebo

bahiri

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2005
Posty
415
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kraków
Hammerheart napisał:
Dla MNie niebo jest Gdy jestem blisko moje basi :] kocham ją bardoz a ona jest teraz na 2 końcu polski :(
[snapback]68607[/snapback]​


a właśnie,że już wróciłam :) dla mnie najwięlszym szczęściem jest mój Meduś i kiedy jestem z nim jestem w Niebie.A jak jest po śmierci? boję się tego co tam jest a pocięchą jest wiara w to,że jest coś cudownego,gdzie jak się będziemy bardzo starać możemy trafić.
 

flecistka1

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2005
Posty
23
Punkty reakcji
0
niebo jest dla mnie czymś pięknym ulice ze złota, zwierzęta (nie wiem czytam będą dinozaury :)) ale od naszego zycia na ziemi zależy jaką będziemy mieć tak szatę i korone korona ze słomy , złota to wszysto zależy czy uwierzymy
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Nie wiem dlaczego ale wierzę w reinkarnację w to, że człowiek powróci na ten świat w innej, danej mu przez Boga powłoce. W jakiej to już zależy od tego jakim był on za życia człowiekiem. :)
 

lapek

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2005
Posty
219
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Żagań
No mnie chyba tesh nie wpuszczą :( Ale jak Cie wywalają drzwiami to wchodz oknem :p
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Ma rewelację do oznajmienia. Nikogo z was nie wpuszczą :)

Wyjasnie...
Niebo jest miejscem zamieszkania Boga, jak podaje Biblia. Nie wyjaśnia ona, jak to niebo wygląda wewnątrz. Przedstawia tylko wiele wizji nieba, które pomagają nam uzmysłowić sobie, co się tam dzieje.
Ale niebo nie jest dla ludzi (zasadniczo)
Dla ludzi jest ziemia. Adam i Ewa mieli żyć wiecznie w raju na ziemi i Bóg nie roztoczył przed nimi ewantualności pójścia do nieba - nawet po śmierci.
Wszyscy zapewne dobrze znają słowa Boga skierowane do Adama, kiedy zgrzeszył:
"Z prochu powstałeś, do prochu wrócisz" - Rodzaju(1 Mojżeszowa) 3:19

Bóg nie powiedział: "Pójdziesz do piekła (czyśćca albo nieba)"
Bóg powiedział: "Pójdziesz do prochu"

Zgadza się to ze słowami ap. Pawła z Rzymian 6:23 - "Karą za grzech jest śmierć"

Inna sprawa, to nadzieja jaka jest dla umarłych, ale to może innym razem.
 

KateW

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Rzeszów
Ap 4, 2
Doznałem natychmiast zachwycenia: A oto w niebie stał tron i na tronie [ktoś]zasiadał.

Ap 7, 9
Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy.
(BT)

Skąd sie ten tłum w niebie wziął skoro nikogo tam nie wpuszczą Jamsen??
 

kaziula99

>*K-a-Z-i-U-l-K-a*
Dołączył
1 Lipiec 2005
Posty
418
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
gdzies ;P
ja nie boje sie smierci... to normalne! boje sie jedynie bolu ktory towarzyszy jej... a tak ogolnie to wogole jestem odwarzna :D
 

First_Sirius_Lady

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
765
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jestem stąd ... i dotąd
No cóż, jak uczy Kościół Katolicki, w Niebie znajdzie się każdy, kto nie jest przeciwko Panu Bogu.
Niektórych jednak po drodze czeka czyściec.
A w piekle znajdą się tylko ci, którzy nie będą chcieli z Panem Bogiem być w Niebie.
I Nieba lepiej sobie nie wyobrażać, bo "ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, co przygotował Pan Bóg tym, którzy Go miłują".
A skoro tak, to nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie tego wszystkiego i to jest najpiękniejsza rzecz, jaka mogła nam się przydarzyć ...
uwielbiam niespodzianki.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Mnie się zawsze wydaje że po śmierci trafię do czyśca :]. Ale nie jestem w 100 % pewny czy coś takiego istnieje, no bo w końcu życie na ziemi mamy tylko jedno, i szansę na poprawę mamy właśnie w nim.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Skąd sie ten tłum w niebie wziął skoro nikogo tam nie wpuszczą Jamsen??


po pierwsze: w niebie są miliony aniołów, których Bóg stworzył zanim stworzył wszechświat. Daniela 7:9,10
po drugie: to, że ktoś jest przed tronem Bozym, niekoniecznie musi byc w niebie. Wielka rzesz na którą sie powołałas z Obj.7:9 to ludzie miejszkający na ziemi, którzy wyszli z wielkiego ucisku. Nie poumierali - wyszli z wielkiego uciski żywi. Do nieba nie mogli zostać żywcem porwani, co wynika z 1 Koryntian 15:50
 

transcendentna

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wielkie Miasto W.
Ja to myślę, że Niebo gdzieś tam jest... Wierzę w Boga, więc wierzę również w Niebo... Ciekawa jestem jednak, jak tam jest... Wyobraźnia podpowiada mi, że jeśli bym się tam znalazła, mogłabym sobie latać nad Ziemią, ale sama nie wiem... Może jest tam tak samo, jak tutaj... Jak w domu...
 

First_Sirius_Lady

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
765
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jestem stąd ... i dotąd
Mnie się zawsze wydaje że po śmierci trafię do czyśca :]. Ale nie jestem w 100 % pewny czy coś takiego istnieje, no bo w końcu życie na ziemi mamy tylko jedno, i szansę na poprawę mamy właśnie w nim.


O istnieniu możliwości poprawy po śmierci mówił Jezus, kiedy wyjaśniał grzech przeciw Duchowi Świętemu.
Powiedział wtedy, że każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale kto zgrzeszy przeciw Duchowi Świętemu nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.
Czyli każdy po śmierci będzie również miał możliwość odpokutowania za swoje grzechy.
 
Do góry