Nazi i kapłani

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
A co to za temat z samym linkiem ? (patrz regulamin forum).



Postuluję o przyłączenie do innego lub zamknięcie.
 
N

Naxxramas

Guest
A co to za temat z samym linkiem ?
Nie z samym linkiem, z pytaniem o to co powiecie na braterstwo kościół - naziści ?

Nie widać ? :)

Postuluję o (...) przyłączenie do innego
Pewnie, nie rozmawia się o niewygdnych tematach. Po prostu przyjmuje sie swoją wersję prawdy a wszystko inne co jej zaprzecza odrzuca się i uważa za fałszerstwo. Tym właśnie jest fanatyzm, który zaprowadził i KK i Hitlera do wspólnego miejsca.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Nie ma niewygodnych tematów.

Są tylko pewni ludzi nieumiejętnie lub co gorsza niedbale zakładający tematy.
 
N

Naxxramas

Guest
Dobra Kaznodzieya nie wymiguj się tylko pisz co Twoi bracia robią z Hitlerem i dlaczego salutują Heil Hitler ?: )
 

Sarande

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2015
Posty
57
Punkty reakcji
8
Naxxramas napisał:
a te zdjęcia to też sfałszowane są ? :)
nie są sfałszowane ,to prawdziwi księża Hitlera , Hitler dla przypomnienia nie miał tylko ludzi w "narodzie" ,ale przyjmując że św Franciszek uznaje 3 % księzy za pedofili ,to może akurat zrobili im z nim zdjęcia.
A nawet gdyby to był Papież to musiał sie dostosować do obecnych warunków ,chyba nie myslisz że papież byłby na tyle głupi żeby potępiać władze hitlera i jego bożków (ludzi)? ludzie byli pochłonięci złem i złoscią przez niemożnośc normalnej egzystencji byli żądni wylewu krwi (z resztą do dzis ta grupa może jest i mniejsza ale istnieje),myslisz ze Papież w tamtych czasach miał potępiać hitlera? z dwojga złego lepiej było go trzymać na smyczy niż żeby miał zabijać papieży i dążyc do rozpadu kosciola katolickiego ,to były takie czasy że pewnie byś sie po**ał na sam widok hitlera ,co dopiero mówic o Twojej odwadze w dzisiejszych czasach żeby o tym pisać ,Papież i księza postępowali słusznie ,być może hitler nawet myslał że jest Aniołem apokalipsy lub samym antychrystem ,w tamtych czasach były nieco inne przekonania ,teraz ludzie myślą realnie a ewolucja poszła troche do przodu ,rozmawiałem z paroma Niemcami w realnym świecie i bardzo żałują decyzji ich dziadków i pradziadków ,praktycznie płaczą z tego powodu jacy byli ich dziadkowie i pradziadkowie ,więc chociażby z tego powodu nie warto się zbytnio rozpisywać.
Swoją drogą co Ty byś zrobił jakby taki hitler napisał list że każdego papieża czeka śmierc jesli nie bedzie z nim wspołpracował ,a bylbyś np Papieżem?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Tandetna prowokacja Nax.

Nie czuje się adwokatem księży, ale sądzę że zapewne tak samo pobłądzili kiedyś ja i ty błądzisz teraz.
 
N

Naxxramas

Guest
Tandetna prowokacja Nax

Prowokacja ? do czego ? pytam się czy te zdjęcia są prawdziwe czy sfałszowane bo jeśli prawdziwe to pięknie to wygląda: ) Kwintesencja tego co wam piszę. Jedno zdjęcie = 1000 postów xD


Swoją drogą co Ty byś zrobił jakby taki hitler napisał list że każdego papieża czeka śmierc jesli nie bedzie z nim wspołpracował ,a bylbyś np Papieżem?
Oczywiście, że bym odmówił. Każdy papież, który się brata z Hitlerem jest taki sam jak Hitler - i m.in katolicy panicznie boją się śmierci bo jej kompletnie nie rozumieją i wypisują takie pytania xD
 
N

Naxxramas

Guest
Nie pisałem o zdjęciach ale intencjach

Ujawniłem Twoich kolegów ? oj przepraszam xD ale myślałem, że oni służą światłu i w sumie służą tylko, że fałszywemu xD
 
N

Naxxramas

Guest
Jesteś fanatykiem. Tak właśnie wyglądają fanatycy. A jak im się pokaże dowody to cię zjadą z błotem i swoje złe cechy przypiszą tobie a twoje dobre cechy przypiszą sobie.

Strzeżcie się fanatyzmu - to prowadzi do morderstw a ci, którzy zabijają brata bliźniego swojego, którego należy miłować - schodzą do poziomu krokodyli i powinni być separowani. Nowoczesna Św. Inkwizycja ?
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Myślę, że to tania prowokacja z Twojej strony, ale ok. A co powiesz o braterstwie naziści-Polacy? Jeśli wrzucę tutaj kilka zdjęć z czasów IIWŚ, na których widać jak jakieś grupy Polaków mordują Żydów albo zdjęcia kilku szmalcowników i okraszę to tytułem "Polacy-naziści ponoszą winę za holocaust", to czy nie wyjdzie na to samo, co Ty chcesz udowodnić? Nie będzie to ta sama narracja?

Jasne jest i to nie jest żadną tajemnicą, że pewne kręgi kościelne, protestanckie i katolickie głównie w III Rzeszy ale i w krajach, które były z nią sprzymierzone np. bałkańskich, próbowały się dogadać. Na różne sposoby, jedni mieli dobre intencje, ba aby chronić swobodę wyznawania, nawet podpisano konkordat w 1933. Inni z kolei mniej chwalebne. Co oczywiście było doskonałym materiałem dla propagandy nazistowskiej, która miała tyle wspólnego z prawdziwym chrześcijaństwem co bolszewicy z prawdziwym ateizmem. Niektórzy duchowni z różnych pobudek poszli na współpracę, niektórzy dali się zwieść propagandzie jak wiwatujący zwykli obywatele III Rzeszy na przemówieniach Hitlera czy defiladach Wehrmachtu. Tam na zdjęciach można zauważyć Albanusa Schachleitera, duchownego, benedyktyna w marcu 1933 suspendowanego z funkcji kościelnych za poparcie Hitlera i angażowanie się w politykę nazistów. Mimo to Schachleiter dalej wspierał nazistów nazywając siebie "jedynym prawdziwym katolickim przyjacielem Hitlera". NSDAP chuchała i dmuchała na niego, zaopatrzyli go nawet w rentę z tej okazji. Po śmierci w 1937 roku dostał pogrzeb państwowy. Takich na których zadziałała silna propaganda nazistowska było sporo: Josef Roth, Ludwik Mueller, czy watykańskie wtyki jak Alois Hudal i Krunoslav Draganović.

Sutanna jest jedynie kawałkiem materiału, nie jest zaczarowaną różdżką, która nagle eliminuje wszystkie ludzkie słabości.
Z drugiej strony, rzeczywistość była o wiele bardziej tragiczna i mniej różowa niż na zdjęciach, wystarczy przejrzeć listy zamordowanych w KZ-ach, księży tam nie brakowało.
Nie jestem osobą wierzącą, ale obiektywizm to dobra rzecz. Pozwala zachować jasność umysłu.
 
N

Naxxramas

Guest
Pamiętajcie to ja jestem marnym prowokatorem a Kościół jest dobry mimo braterstwa z Hitlerem: ) bądźcie obiektywni - te zdjęcia na pewno są sfałszowane xD
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Greggxx ja też łudziłem się że choć na jakimś poziomie można potraktować Naxxa poważniej w dyskusji. Ale to żenada nie przyjmująca celowo lub nie rozumiejąca pewnych argumentów.


To To okopuje się w bunkrze i ostrzeliwuje wszytko co na drzewo nie ucieka sam czując się bezpieczny przez nie ujawnienie oraz wieloraką osobowość.
Jak mu brak zwierzyny do odstrzału rzuca temat zaczepny - prowokację i od początku nazad to samo.
 
N

Naxxramas

Guest
Active teraz wyszło, że to ja jestem ten zły a ci księża to są niewinni :)

Tak to właśnie działa xD nie widzisz jeszcze tego ? xD



Kaznodziya
wieloraką osobowość
No wytłumacz proszę co oznacza wieloraka osobowość u mnie ? bo to, że sprzecznie coś zrozumiesz nie oznacza wielu osobowości tylko np: zbyt niski poziom myślenia abstrakcyjnego - dlatego co tu ukrywać do dzisiaj nie wiesz dlaczego doniczka szybciej spadnie z dachu niż zapalniczka, no nie ? : ) - gdyby się je spuściło w tym samym czasie.
 
Do góry