NATO w obliczu tragedii pod Smoleńskiem

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Nie wiem czy ktoś o tym aspekcie ostatnich tragicznych wydarzeń pomyślał. Mianowicie Polska należy do NATO. Prezydent Polski jest NATOwskim Prezydentem, generałowie Wojska Polskiego są NATOwskimi generałami. I mamy sytuację w której samolot NATO z NATOwskimi dostojnikami na pokładzie rozbija się na teranie POZA NATO. Rosja, niebędąca członkiem NATO zajmuje się NATOwskim Prezydentem, generałami i samolotem. Gdzie jest NATO? Czy to możliwe, żeby organizacja, bądź co bądź, wojskowa tak sobie pozostawiła swoich ludzi na "obcym" terenie? Czy to możliwe, żeby ot tak wykluczyła zamach? A trzeba zauważyć, że ewentualny zamach na ten samolot, to zamach na całe NATO! Trochę się w tym gubię... Nie znam precyzyjnie procedur NATO, ale to jest dla mnie cokolwiek dziwne.
Czy ktoś może coś słyszał o działaniach NATO w związku z tą katastrofą? Bo może mi po prostu umknęło i jestem niedoinformowany.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
NATO to historia, niestety..
jeżeli planowaniem strategicznym zajmuje się tam, generał służb komunistycznych na Węgrzech, szkolony wielokrotnie w ZSSR, konfident tamtejszego GRU, i żadne tajemnice nie trzymają się z dala od Moskwy, to?
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Proszę bardzo - oto "zdecydowane" działania NATO, info prosto z ich strony internetowej:

"12 Apr. 2010

The North Atlantic Council (NAC) met today to honour the victims of the Polish tragedy. The Secretary General, Anders Fogh Rasmussen, the Dean of the Council, Ambassador Per Poulsen-Hansen, and the Chairman of the Military Committee, Admiral Giampaolo Di Paola, expressed their condolences to the Polish people on behalf of the NAC, the Military Committee and the entire NATO community. "

Uhonorowali ofiary i poszli na piwo.

Aha, jeszcze minutę ciszy zapodali.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Ale z drugiej strony Qon to na stronie internetowej nie pisze się informacji wywiadowczych...
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
ta i wystrzeli kontrolnie kilka patriotów w stronę Moskali .. chłopaki to że mnie już połowa ludzi w których pokładałem wiarę w ogólnie rozumowe podejście do życia załamała to proszę was nie dołączajcie się do tego grona :D
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Na stronie się nie pisze, ale jakby cokolwiek robili, to by zapewne było wiadomo. Nie chodzi też o strzelanie do Rosjan czy oskarżanie ich o zamach. No ale... Dla mnie to jest niebywałe, żeby organizacja miała w czterech literach swoich ludzi. Że co, zginęło nam paru generałów na terenie poza NATO i luzik? To po co jest ta organizacja? Żeby od Nas składki pobrać?
Jako, że to jest organizacja militarna, to powinni z automatu brać pod uwagę zamach i dążyć do wyjaśnienia wszystkich okoliczności. A tu co... kondolencje.
Od dawna padają głosy, że NATO "nie istnieje" i ta sytuacja była by całkiem konkretnym tego potwierdzeniem. Po co Nam to NATO w takim razie? -_-
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Co mówić o nato jeżeli nasz rząd sam pozwala na wszystko bolszewikom.
To co oni zbadają przekazują stroni polskiej, znajdzie się Rejtan?
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
"12 Apr. 2010

The North Atlantic Council (NAC) met today to honour the victims of the Polish tragedy. The Secretary General, Anders Fogh Rasmussen, the Dean of the Council, Ambassador Per Poulsen-Hansen, and the Chairman of the Military Committee, Admiral Giampaolo Di Paola, expressed their condolences to the Polish people on behalf of the NAC, the Military Committee and the entire NATO community. "

A czego więcej należało oczekiwać w tym momencie? Jak widać - erupcje teorii spiskowych są właściwością Polaków a nie całego NATO. 
Być może w dalszej kolejności ustalą, czy wsiadanie dowódców wojskowych wszystkich możliwych rodzajów sił zbrojnych jednego kraju członkowskiego do jednego samolotu wraz z prezydentem tego kraju, jest zgodne z obowiązującymi procedurami o ile takie istnieją, a jeśli nie, to przynajmniej ze zdrowym rozsądkiem i poczuciem odpowiedzialności.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Być może w dalszej kolejności ustalą, czy wsiadanie dowódców wojskowych wszystkich możliwych rodzajów sił zbrojnych jednego kraju członkowskiego do jednego samolotu wraz z prezydentem tego kraju, jest zgodne z obowiązującymi procedurami o ile takie istnieją, a jeśli nie, to przynajmniej ze zdrowym rozsądkiem i poczuciem odpowiedzialności.

Bo co powszechnie wiadomo w razie zejścia admirała zastąpi go lotnik.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
nato jak wiele innych instytucji "zachodnich" stało się kołchozem ... globalizacja postępuje a za nią upadają standardy gier politycznych ... to nie spiskowa teoria to suche fakty po "odsłonięciu" żelaznej kurtyny pozostało śmietnisko interesów teraz wszyscy z "wszystkimi" się dogadali nato jest pustą wydmuszką sterowną przez koncerny zbrojeniowe sprzedające wszystko i "wszystkim" !! Polski sztab został wykreślony z rejestru i wpisany zostanie nowy zakładam że "lepszy" ...
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
nato jak wiele innych instytucji "zachodnich" stało się kołchozem ... globalizacja postępuje a za nią upadają  standardy gier politycznych ... 

Całkowicie się z tym zgadzam. Wartość polityczno-obronna NATO nijak ma się do stanu sprzed np. 20-tu lat. Zmieniły się priorytety polityczne i militarne a dla nas obecna wartość obronna tego sojuszu jest raczej smętnym mirażem. Tym bardziej powinniśmy liczyć na własną, lokalną politykę, która nie powinna polegać na eskalacji podejrzliwości tam, gdzie nie wydaje się to uzasadnione. 
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
http://pctk.org/article/read/katastrofa-tu154-smolensk-ulepszone-poprawione-reworked
tu troche spiskowo (jakoweś strzały i inne takie)

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100418/KRAJSWIAT/77478782
a tutaj w niemieckiej państwowej telewizji, "uczczono" Kaczyńskiego
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ale nie chciałem robić nowego
a nie wiedziałem gdzie to upchać
jak masz lepsze miejsce, to nie widzę przeciwskazań
 

skoczek478

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2010
Posty
91
Punkty reakcji
7
Miasto
Zachodniopomorskie
Nie zamierzam bronić NATO, ale dziś nie ma podstaw do ataku.Jak w każdym innym pakcie, tak i tam obowiązują stosowne procedury.Konia z rzędem, temu z dyskutantów, który je zna!Dziś wiadomo, że natowskie procedury złamała Polska wysyłając jednym samolotem tylu ważnych ludzi!
 
Do góry