Nasze tricki na szybkie i skuteczne sprzątanie :)

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
Ja od pewnego czasu robię sobie listę zadań na dany dzień sprzątania i ustawiam je od najważniejszego do najmniej ważnego ;P Jak jestem zmęczona w połowie, to resztę zostawiam na inny dzień :)
 

gaja1

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
Witam,

postanowiłam założyć taki temat aby można było podzielić się między sobą naszymi trickami dotyczącycmi sprzątania lub czyszczenia, które mogą przydać się innym :)

Ja zaczynając napiszę tricki, które na tę chwilę przychodzą mi do głowy:

1) Jak wyczyścić plamy z butów zamszowych? Jak je odświeżyć? Żeby wyczyścić plamy wystarczy wytrzeć je, zwykłą gumką do ścierania ołówka, następnie delikatnie przetrzeć je zwilżoną miękką szczoteczką, a na końcu przytrzymać nad parą z każdej strony dzieki temu włosie buta ładnie się "postawi", a kolor będzie intensywniejszy.
Jeśli chce się tylko odświeżyć, wystarczy bez przecierania gumką delikatnie przetrzeć szczoteczką a następnie tak jak wyżej napisane nad parą.

Ja mam prasowacz parowy SteaMaster idealnie się sprawdza do odświeżania butów zamszowych, ale nie tylko, można nim ośświeżyć też obicia na krzesłach i kanapach a do tego prasowanie to już nie taki koszmarny obowiązek więc polecam ;)
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
O, a jak cenowo taki parowy prasowacz wychodzi? droga zabawa?
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
A ja zaczynam sprzątanie od kuchni :p Jako, że mam salon z aneksem kuchennym/barkiem to zawsze daje najlepszy efekt i zachęca do sprzątania dalej :p
 
Do góry