Naród Żydowski

hakuna_matata

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Co myślicie o tym, iż Żydzi nadal są prześladowani i nietolerowani. Np. w państwie polskim?
 
S

serwor

Guest
Mysle ze to Zydzi sa narodem ktory przesladuje europejczykow. Wprowadzaja do europy liberalne wzroce spoleczne ktorych sami u siebie nie stosuja,probuja siac niezgode miedzy narodami,rasami.
Do tego uwazaja sie za rase panow,ich panstwo Izrael to wrzód na mapie swiata,dopoki bedzie Izrael dopoki beda wasnie cywilizacji zachodniej z islamem.
Kiedy nie bylo Izraela to nikt nawet o tym nie myslal.

Swiat bez Zydow bylby o wiele piekniejszy.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
georgina, świat z prasy i telewizora, wygląda troszkę inaczej niż w rzeczywistości...

serwor, wybacz, ale to co napisałeś to gruba przesada

UWAGA GENERALNA, jak do tej pory to temat nadający się raczej do innego działu
czekam na rozwinięcie i nabranie przez tenże temat charakteru religinego, jeżeli to nie nastąpi przeniosę do odpowiedniego działu
 

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
Ee, nie wydaje mi się. W naszych czasach to raczej nurty tolerancji rasowej się szerzą. Inna sprawa, że są na tym świecie jeszcze pewne jednostki, które wyznają fanatyczne poglądy na temat negatywnego wpływu narodu Żydowskiego. :]
 

Adam Kias

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
110
Punkty reakcji
4
Wiek
34
witam
Tę kwestie można rozważać na 2 płaszczyznach.1)wierzący , 2) nie wierzący
Dla tych drógich sprawa ma podłoże czysto ludzkie: "W naszych czasach to raczej nurty tolerancji rasowej się szerzą. Inna sprawa, że są na tym świecie jeszcze pewne jednostki, które wyznają fanatyczne poglądy na temat negatywnego wpływu narodu Żydowskiego."(jumping Bean), Możemy tu mówić o rasiźmie, stereotypach czy prywatnych uprzedzeniach.
Jęśli chodzi o wierzących (chrześcijanie) to trzeba się cofnąć kilka tysięcy lat w wstecz kiedy to Bóg powołał naród izraelski jako swoją własność. Biblia wyraźnie podkreśla że łączyły ich ( Boga i żydów) bardzo mocne więzi. Z czasem jednak żydzi utracili tę cenną pozycję w oczach swego 'ojca'. Pamiętajmy że zabili mesjasza którego przecież wyczekiwali. W związku z tym dzisiaj żydzi nie mają takiego znaczenia biblijnego jak dawniej ale szatan dobrze pamięta o przeszłości i to on często podsyca ludzi do nieuzasadnionych ataków na tę grupe. Jest po prostu nadal ściekły na ludzi których 'praojcowie chodzili z Bogiem'
pozdrawiam
 

Testosteron

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
42
Punkty reakcji
1
Zaczerpnijmy nieco historii prześladowania Żydów. Wielu uważa, że najgorszym antysemitą był Hitler. Ciężko stwierdzić, ale prześladowania Żydów miały początek we wczesnym średniowieczu przez... chrześcijan. Palono synagogi, spychano Żydów do gett, nie godzono się na małżeństwa mieszane, oraz każdy Żyd musiał nosić wyróżniające się ubranie. Często karano Żydów śmiercią, lub banicją. Czasami dawno możliwość przejścia na "jedyną prawdziwą" wiarę. Hitler wiele metod prześladowania Żydów wziął właśnie z tamtego okresu.

Zastanówmy się jak Hitler doszedł do władzy. Miał pełne poparcie Piusa XII. Wysłał swojego człowieka, który miał rozeznać się w całej sytuacji w Niemczech i nawiązać kontakt z Hitlerem. W zamian za pełne poparcie papieża Hitler zobowiązał się do rozwiązania partii komunistycznej, oraz do współpracy z Watykanem. Wysłannik papieża, który stał się ambasadorem w Niemczech założył partię antysemicką (nazwy w tej chwili nie pamiętam), którą finansował sam Hitler.

W tych czasach żaden duchowny w Watykanie nie wyraził krytyki wobec Hitlera. Owszem. Było wiele artykułów, czy nawet książek na jego temat, ale pochwalały jego postępowanie, albo przynajmniej go tłumaczyły.


Pius XII został beatyfikowany przez Jana Pawła II co wywołało prawdziwą burzę wśród ludności Żydowskiej. Dziwicie się?


Do tej pory wśród katolików jest wielu antysemitów. W końcu w Biblii jest kilka wzmianek, które nawołują do niechęci wobec Żydów, np. w apokalipsie zostali nazwani synagogą szatana.


Tyle z mojej strony.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
testosteron, znowu offtop, temat dot. Hitlera i relgii już jest
nie mam zamiary walczyć z mitami w jakie święcie wierzysz
we wspomnianym temacie się z nimi ja (i nie tylko) zmierzyłem


Ee, nie wydaje mi się. W naszych czasach to raczej nurty tolerancji rasowej się szerzą. Inna sprawa, że są na tym świecie jeszcze pewne jednostki, które wyznają fanatyczne poglądy na temat negatywnego wpływu narodu Żydowskiego.
tolerancja oznacza tolerowanie kogoś, nie tolerancja dot. Żydów oznacza, że się toleruje ich istnienie, to co masz na myśli to filosemityzm elit
poglądy dotyczące takowego negatywnego wpływu mogą być racjonalne i histeryczne
prosty przykład: w aparacie bezpieczeństwa wczesnego PRL połowa wyższych funkcjonariuszy miała żydowskie korzenie, dla jednych będzie to żydowska opresja zastosowana na narodzie polskim, dla innych, połowę funkcjonariuszy stanowili polacy z dziada pradziada
dla innych znowu utworzenie FED było żydowskim spiskiem, dla innych uczestniczył w tym zawiązaniu jeden amerykanin angielskiego pochodzenia+inne osoby

z religijnego punktu widzenia, niechęć chrześcijan do Żydów wiązała się z akcją jaką wywołali Żydzi w połowie pierwszego wieku (jako samoobrona wewnątrzżydowska), później strony się już jedynie "nakręcały"
 

Testosteron

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
42
Punkty reakcji
1
testosteron, znowu offtop, temat dot. Hitlera i relgii już jest
nie mam zamiary walczyć z mitami w jakie święcie wierzysz
we wspomnianym temacie się z nimi ja (i nie tylko) zmierzyłem
To nie są mity tylko fakty historyczne. A może zaprzeczysz, że Watykan wspierał Mussoliniego? Może zaprzeczysz, że JP II klęczał przy grobie Stepinaca, uznał za męczennika i beatyfikował? Może zaprzeczysz, że Benedykt XVI już jako kardynał wydał CS chroniący pedofili? Mitem dla mnie jest bezgraniczna wiara w to, że świat został stworzony w 6 dni.

Powracając na chwilę do Hitlera, poczytaj sobie trochę o Samym Piusie XII, oraz człowieku który go reprezentował w rzeszy u Hitlera a potem został ambasadorem. Nazywał się Franz von Papen.

Ja na tym kończę dyskusję. Mamy tak różne poglądy, że na pewno do porozumienia nie dojdziemy a dyskusja przeradza się w kłótnię.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Naród wybrany... jednego im można pozazdrościć. Dumy z korzeni, poczucia wspólnoty, poczucia swojej wyjątkowości. Abstrahując od celu w jakim wybrał Bóg ten naród,
maja poczucie misji. Czując tą swoją wyjątkowość popadli chyba w pychę. No cóż, pycha rodzi pogardę dla innych a to z kolei powoduje niechęć pogardzanych..
I tak toczy się koło w czasie z większym lub mniejszym impetem
Bóg wybrał sobie naród do przekazywania wiedzy o Nim, naród który miał być przykładem Bożego prowadzenia. Naród który miał świadczyć o Bogu i Jego miłości.
Trochę kojarzy się z historia Józefa i jego braci. Może źle przekazane posłannictwo powoduje niechęć, nieświadomość misji i swojej drogi
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Żydom można jeszcze pozazdrościć ponad trzytysiącletniej historii.No i rzadkością jest,że jakaś nacja ma swoją religię narodową,jaką jest Judaizm.Czy Żydzi grzeszą pychą...?Tego nie wiem,nie miałem do czynienia z żadnym z nich.Podejrzewam,że na taki ich wizerunek duży wpływ miała właśnie ich religia,która była w ich życiu bardzo ważna i nie pozwalała sie im integrować z ludnością krajów do których zagnały ich dziejowe burze.
Wrogość do nich w Polsce nigdy nie była porównywalna z tą,którą już bardzo dawno okazywano im w innych krajach europejskich jak Niemcy,Rosja,Francja...I były to bardziej incydenty niż pogromy jak w tych krajach,po których właśnie u nas wielu z nich znalazło schronienie.
Nienawiść do Żydów zawsze miała podłoże społeczno-ekonomiczne i nigdy nie kierowano sie w niej argumentami racjonalnymi.Polacy nie mają sie czego wstydzić jeżeli chodzi o relacje z tym jeszcze bardziej od nas doświadczonym przez historie narodem.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Jakiś powód pan Hitler miał, skoro chciał ich wszystkich pozabijać. Jest to bardzo specyficzny naród, który trzeba trzymać ciągle za mordę!
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
"proxy92" 20 sierpnia 2011 roku napisał:
"Jakiś powód Hitler miał, skoro chciał wszystkich Żydów pozabijać?"



1.Powód Hitler miał stary jak świat, a mianowicie chodziło mu o zabranie całego majątku Żydom, aby mieć pieniądze na prowadzenie wojny i to do tego wojny światowej. Natomiast pozabijać ich musiał aby nie wzniecili mu w państwie rewolucji.

2.Taki znany podobny przykład pochodzi z Francji gdzie Filip IV Piękny król Francji zlikwidował zakon Templariuszy i odebrał im cały pokaźny majątek jaki posiadali.

3. Następny przykład to Święta Inkwizycja. Wystarczył zwykły Anonim aby nieszczęśnika skazać na stos i odebrać Mu cały majątek na rzecz kościoła. Jeśli natomiast dawca Anonimu poruszony cierpieniem oskarżonego wycofał swój Anonim, to dla Świętej Inkwizycji nie był to powód aby odstąpić od spalenia oskarżonego nieszczęśnika na stosie oraz zabrania mu majątku.
(napisał MD)
 

Han Pasado

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
142
Punkty reakcji
6
Powracając na chwilę do Hitlera, poczytaj sobie trochę o Samym Piusie XII, oraz człowieku który go reprezentował w rzeszy u Hitlera a potem został ambasadorem. Nazywał się Franz von Papen.
A o powołanej do ratowania żydów przez Piusa XII Raphael's Verein - "Stowarzyszenie św. Rafała" coś Pan słyszał??? Myślę że nie. Proponuje trochę poczytać, a dopiero potem nazywać antysemita kogoś kto uratował 15 tyś żydów.

3. Następny przykład to Święta Inkwizycja. Wystarczył zwykły Anonim aby nieszczęśnika skazać na stos i odebrać Mu cały majątek na rzecz kościoła.
Bzdura! Bzdura ! I jeszcze raz bzdura!!!
Co do samych Żydów to może podam kilka faktów gwoli przypomnienia, bo zapominając o tych faktach(czy raczej nie chcąc pamiętać) wychodzą później jakieś dziwaczne teorie o jakimś mitycznym antysemityźmie i zawsze niewinnych Żydach.
+rok 70 n.e. - rzeź chrześcijan oraz nie-żydów. Zamordowano około 20 000 ludzi.
+rzeź chrześcijan i innych nie-Żydów na Cyprze, w Cyrenie/Cyrenajce i Aleksandrii w roku 115 n.e. ,ok. 240.000 wymordowanych na Cyprze, 200.000 w Cyrenajce, 70.000+ w Aleksandrii. Dodam że w tamtych czasach liczba ludności na świecie była o wiele wiele niższa!!!
Natomiast bliżej naszych czasów
+ Hołodomor na Ukrainie (wywołany przez złożone z żydów władze) w 1933 r. - 6-7 milionów ofiar.
+ Katyń 1940, 30 000
+ PRL 1945-56,200.000 zamordowanych i 2 mln więzionych po roku 1945 przez zdominowane przez Żydów władze i aparat terroru, zwłaszcza prawie czysto żydowskie UB.
Myślę że nie muszę już przypominać o masowej kolaboracji ludności żydowskiej z Sowietami w 1920 roku i w 1939-41.

Sławni/znani żydzi oraz pół-żydzi, min:
+Karol Marks
+Julij Martow
+Karol Liebknecht - przywódca rewolucji bolszewickiej w Niemczech
+Róża Luksemburg - min.przywódczyni rewolucji bolszewickiej w Niemczech (wraz z K.Liebknechtem)
+Włodzimierz Lenin (pod jego rządami wymordowano co najmniej 7 milionów ludzi)
+Lew Trocki(Bronstein)
+Gienrich Jagoda - szef NKWD 1934-36
+Ławrientij Beria - odpowiedzialny za mord w Katyniu
+Helena Wolińska
+Salomon Morel - komendant obozu koncentracyjnego w Świętochowicach.Funkcjonariusz aparatu bezpieczeństwa w PRL, oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości.
+Józef Różański(wł.Goldberg) - prawnik, oficer NKWD i MBP.
+Stefan Szechter, kapitan Ludowego Wojska Polskiego, oskarżany o zbrodnie stalinowskie sędzia i adwokat, informator i rezydent Informacji , brat Adama Michnika red. Gazety Wyborczej.

Oczywiście warto zaznaczyć że trafiały się odosobnione przypadki Żydów będących po tej właściwej stronie, oraz o tym że na skutek terroru stosowanego przez Żydów ginęli czasami również Żydzi.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Prześladowani są napewno. Widać na ulicy, że ludzie dziwnie na nich patrzą.

Padłam :eek:k: :lol:
------------------------------------------------------------
Sama Biblia jest dowodem na to, jaki to naród (mam nadzieję,że wiadomo, o co chodzi, nie zamierzam kolejny raz klepać tego samego). Historia natomiast pokazuje natomiast właśnie to, co skrócie ujął powyżej Han Pasado. Naród, który wie, że czyni zło (można sobie jeszcze słynne kiedyś lichwiarstwo na przykład dopisać do listy zarzutów) wypracowuje pewien mechanizm, w wyniku działania którego tzw. "kat" staje się "ofiarą" (z tym,ze "ofiarą" w dokładnym tego słowa znaczeniu). Niestety świat jest podatniejszy na gderanie i narzekania, na lamenty, bolączki, awantury o to, co zabrano kiedyś przodkom (np. żydowskie kamienice), na coś, co okrzyknięto krzywdą, niż na to, jakie są fakty. I potem wykluwa się na świat taki np.Jan Tomasz Gross, specjalista od odwracania kota ogonem, pisze swe dyrdymały i mamy przedstawiciela wszelkich cech żydowskich w jednym. Full serwis, co kto chce. A łykaczy wygłodniałych rzesza stoi z otwartymi dziobami i nic innego do wiadomości nie przyjmuje.... Ech.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
To nie są mity tylko fakty historyczne. A może zaprzeczysz, że Watykan wspierał Mussoliniego? Może zaprzeczysz, że JP II klęczał przy grobie Stepinaca, uznał za męczennika i beatyfikował? Może zaprzeczysz, że Benedykt XVI już jako kardynał wydał CS chroniący pedofili? Mitem dla mnie jest bezgraniczna wiara w to, że świat został stworzony w 6 dni.

Powracając na chwilę do Hitlera, poczytaj sobie trochę o Samym Piusie XII, oraz człowieku który go reprezentował w rzeszy u Hitlera a potem został ambasadorem. Nazywał się Franz von Papen.

Ja na tym kończę dyskusję. Mamy tak różne poglądy, że na pewno do porozumienia nie dojdziemy a dyskusja przeradza się w kłótnię.
testosteron humanitarnie nie dam ci warna za offtop
zapraszam do odpowiedniego tematu gdzie możesz zdobyć wiedzę na ten temat
nie kłóciłem się, nie kłócę się i nie będę się kłócił, nie jest to w mej naturze
http://www.forumowisko.pl/topic/166599-religia-hitlera/
(to tak aby zamknąć offtop)


Naród wybrany... jednego im można pozazdrościć. Dumy z korzeni, poczucia wspólnoty, poczucia swojej wyjątkowości. Abstrahując od celu w jakim wybrał Bóg ten naród,
maja poczucie misji. Czując tą swoją wyjątkowość popadli chyba w pychę. No cóż, pycha rodzi pogardę dla innych a to z kolei powoduje niechęć pogardzanych..
I tak toczy się koło w czasie z większym lub mniejszym impetem
Bóg wybrał sobie naród do przekazywania wiedzy o Nim, naród który miał być przykładem Bożego prowadzenia. Naród który miał świadczyć o Bogu i Jego miłości.
Trochę kojarzy się z historia Józefa i jego braci. Może źle przekazane posłannictwo powoduje niechęć, nieświadomość misji i swojej drogi
brawo


3. Następny przykład to Święta Inkwizycja. Wystarczył zwykły Anonim aby nieszczęśnika skazać na stos i odebrać Mu cały majątek na rzecz kościoła. Jeśli natomiast dawca Anonimu poruszony cierpieniem oskarżonego wycofał swój Anonim, to dla Świętej Inkwizycji nie był to powód aby odstąpić od spalenia oskarżonego nieszczęśnika na stosie oraz zabrania mu majątku.
po 2 racjonalnych wierszach, taka mitologia..

+ Hołodomor na Ukrainie (wywołany przez złożone z żydów władze) w 1933 r. - 6-7 milionów ofiar.
+ Katyń 1940, 30 000
+ PRL 1945-56,200.000 zamordowanych i 2 mln więzionych po roku 1945 przez zdominowane przez Żydów władze i aparat terroru, zwłaszcza prawie czysto żydowskie UB.
Myślę że nie muszę już przypominać o masowej kolaboracji ludności żydowskiej z Sowietami w 1920 roku i w 1939-41.
głód na Ukrainie, był już w czasach kiedy Stalin wybił większość Żydów w swoim otoczeniu, Katyń patrz wyżej, nadreprezentacja Żydów, w aparacie represji jest faktem, ale oni występowali nie jako nacja, ale jako sowiecki aparat represji w Polsce

Prześladowani są napewno. Widać na ulicy, że ludzie dziwnie na nich patrzą.
oczywiście, najczęściej to jednak strzelają do nich
wzrokiem...

caliope zgrabnie

a teraz może coś na temat? Naród Żydowski, w kontekście religijnym?
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
nie ma czegoś takiego co można by było nazwać narodem jeżeli chodzi o żydów ... kiedyś coś tam napisałem poszykajta ;]
żydzi są grupą etniczną jak cyganie na przykład ... na pewno nie są jednorodnym organizmem są masą jednostkowych interesów które są silne siłą : my przeciw całemu światu .... jakież to semickie ...?
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Masz racje Dirk. Ale...
naród to wspólnota, te same korzenie, nie koniecznie muszą mieć między soba właściwe relacje , ale w momencie zagrożenia mają ideę ktroa skupia i jednoczy. Ta grupa zjednoczona religią, grupa dla której wiara jest wartościa nadrzędna , skupiona wokół swojej wiary i religii, która cementuje ich daje im prawo nazywac sie narodem, w jakis sposób.
To pozwoliło im przetrwac wieki w świadomości wspólnoty. Te jednostkowe interesy, o kórych wspominasz, słuzyły "narodowi" w scementowaniu go i dla jego chwały...
Wydaje mi sie ze w tym zwłaszcza dziale, mozna mówic o narodzie zydowskim, kóry posiada te cechy w sferze duchowej.
 
Do góry