Narkotyki a donoszeie

Martunia0704

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
277
Punkty reakcji
3
W mojej okolicy jest dyskoteka na ktorej cpaja wszyscy, wiem ze moi znajomi przez to wykorzystuja dziewczyny nieletnie, handluja tym swinstwem. Wiem ze tam tak jest bo mi to moi znajomi mowia i czy by bylo chamstwem to ze ja bym na poliocje o nich doniosla?? Tzn o calej dyskotece o ochriniarzach ktprzy gwalca dziewczyny i w ogole. A policja mogla by im powiedziec ze to ja donioslam?? Mogli by jakos sie dowiedziec ze to ja??
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
W mojej okolicy jest dyskoteka na ktorej cpaja wszyscy, wiem ze moi znajomi przez to wykorzystuja dziewczyny nieletnie, handluja tym swinstwem. Wiem ze tam tak jest bo mi to moi znajomi mowia i czy by bylo chamstwem to ze ja bym na poliocje o nich doniosla?? Tzn o calej dyskotece o ochriniarzach ktprzy gwalca dziewczyny i w ogole. A policja mogla by im powiedziec ze to ja donioslam?? Mogli by jakos sie dowiedziec ze to ja??
Sprzedają dzieciakom narkotyki i potem otumanione wykorzystują seksualnie. Tym powinna się zająć policja. W życiu bym nie doniósł na dorosłego człowieka, że ćpa, bo co mi do tego, ale Ty piszesz, o wykorzystywaniu głupoty osoby nieletniej. Jak dla mnie to gwałt. Te dziewczyny nie mają ojców i braci? Niech oni wezmą sprawy w swoje ręce. Granica 18 lat jest to tylko granica umowna. Myśle, że jeżeli opiekunowie tych dziewczyn uznają, że to co robia ci ochroniarze jest w porządku, to niech sobie robią. Jeżeli nie to powinni odpowiedzieć.
Co do policji to mam do nich słabe zaufanie. Znam osoby, które wykazały sie taką obywatelska troską jak zamierzasz i srogo pożałowały.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
W mojej okolicy jest dyskoteka na ktorej cpaja wszyscy, wiem ze moi znajomi przez to wykorzystuja dziewczyny nieletnie, handluja tym swinstwem. Wiem ze tam tak jest bo mi to moi znajomi mowia i czy by bylo chamstwem to ze ja bym na poliocje o nich doniosla?? Tzn o calej dyskotece o ochriniarzach ktprzy gwalca dziewczyny i w ogole. A policja mogla by im powiedziec ze to ja donioslam?? Mogli by jakos sie dowiedziec ze to ja??
Ja bym dał cynk rodzinie tej młodzieży, żeby się zainteresowali :) policji po dłuższym namyśle, jak pierwsza opcja nie wypali. Myślę mniej więcej jak Lobo, dorośli niech sobie sami dołki kopią, ale nieletnich szkoda.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
teoretycznie nie powinien się nikt dowiedzieć że to Ty. a jak w praktyce to kto wie... ;] nie no zawsze możesz anonima puścić... to i sumienie czyste bedzie i bezpiecznie będziesz mogła się czuć :)
 

Szop Pracz

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
842
Punkty reakcji
2
Kurcze chłopie .... masz przewalone. Jako człowiek to odpowiem Ci TAK. Trzeba z tym skończyć i "donieść". Jako rozsądny człowiek, odpowiem .... nie szukaj sobie kłopotów. Będziesz ciagany po komisariatach jako "świadek", konfrontacje z bandytami, sądy itp... i w konsekwencji, nie daj Ci Boże popływasz w .... jaka tam rzeka płynie w Twoim mieście? Moja rada? Napisz list do organów. Anonimowy anonim. I strzeż się tych miejsc jak śpiewał Lech Janerka....
 

Szop Pracz

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
842
Punkty reakcji
2
Bierze sie kartke pisze sie potem wkłada do koperty przykleja znaczek i wysyla z adresem "policja" ;)
PS: Ja tak mam że do każdego mówię "chłopie" więc bez obrazy koleżanki ;)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
a w jaki sposób sie to robi??
Poszukaj w swoim rejonie infolini do komendy, i zadzwoń z budki i opowiedz o wszystkim. Chodzi o to, żeby sprawa trafiła wyżej niż do pobliskiego komiasariatu, bo tam może się okazać, że pracują w niej koledzy tych ochroniarzy.

Przykro mi, że w taki sposób pisze o polskiej policji, ale niestety jestem realistą. Miałem okazje sie już troche dowiedzieć o świecie.
 

Martunia0704

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
277
Punkty reakcji
3
Dzieki. Akurat ja nikomu nie chce robić kłopotów ale żal mi 15 letnich dziewczynek ktore teraz zrobia siebie nic a pozniej beda żałować tego i na kogo wine zwalą
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
telefony jak dla mnie nie są anonimowe, ale to może paranoja, a jak list, to najlepiej wydrukuj, u nas są za tępi aby po laboratoriach badać drukarki podejrzanych, a i oczywiście błaha sprawa, na niej nie awansują, więc pewnie wyślą jakiegoś młodzika żeby czymś go zająć i tyle :)
 

Szop Pracz

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
842
Punkty reakcji
2
Nikt nie bedzie badal w laboratoriach, daj spokój... a dzwonić to najlepiej z budki, na pewno nie z komórki. a ja myślę że koleżanka chciała poruszyć też inny temat.... temat który poruszyła...
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
sląsk up!
wiesz ćpanie to jedno.Niech sobie ćpają!!
ale to że wykorzystują nieletnie laski to juz jest troszke większe przestępstwo .
Jestem przeciw konfidentom ale są sprawy które trzeba skonczyc a mysle ze powinnas cos z tym zrobic!!
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Według mnie najrozsądniejsza jest opcja z anonimem. Jeżeli nie chcesz się narażać, zeznawać i itp, ale to chyba oczywiste :]
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
W mojej okolicy jest dyskoteka na ktorej cpaja wszyscy, wiem ze moi znajomi przez to wykorzystuja dziewczyny nieletnie, handluja tym swinstwem. Wiem ze tam tak jest bo mi to moi znajomi mowia i czy by bylo chamstwem to ze ja bym na poliocje o nich doniosla?? Tzn o calej dyskotece o ochriniarzach ktprzy gwalca dziewczyny i w ogole. A policja mogla by im powiedziec ze to ja donioslam?? Mogli by jakos sie dowiedziec ze to ja??
Co do samych narkotyków i samych ćpunów, którzy ćpają swiadomie i z własnej woli to donoszenie na takich było by zwykłym świństwem. Chcą to niech ćpają. To ich życie, a ich życie to nie moja sprawa.

A co do dyskotek...... Nie ma sensu się tym interesować. Chciała taka małolata iść na dyskotekę to niech się pilnuje. W wieku przed 18 to powinna siedzieć w domu i uczyć się do jutrzejszej klasówki, albo gotowac obiad na następny dzień, a nie szlajać się po potańcówach. To samo ze starszymi dziewczynami po 18. Tyczy się to każdego kto idzie na dyskotekę. Skoro idzie to wie, że to nie jest najbezpieczniejsze miejsce i trzeba w nim być w miarę ostrożnym. Skoro idzie to po jaka cholerę mam się taką osobą interesować. Chce to niech idzie i uczy się na błędach. Takie jest życie.

A zresztą w wielu przypadkach dziewczyny same świadomie biorą i nie są zmuszane przez nikogo.

Dzieki. Akurat ja nikomu nie chce robić kłopotów ale żal mi 15 letnich dziewczynek ktore teraz zrobia siebie nic a pozniej beda żałować tego i na kogo wine zwalą

Głupie to niech uczą się na własnych błedach

Człowiek po to ma wolną wolę, ze może samemu podejmować decyzję i 50 razy przemyśleć swój najbliższy ruch


Według mnie najrozsądniejsza jest opcja z anonimem. Jeżeli nie chcesz się narażać, zeznawać i itp, ale to chyba oczywiste :]

I wtedy stajesz się zwykłą świnią, czy kablem :)

Najlepiej być neutralnym. Mogę zawiadomić policję, jeżeli ktoś kogoś napadł czy coś, ale nie jeżeli owieczka sama w pełni świadomie pcha się w paszcze wilka.
Takie jest prawo życia. Trzeba uczyć się myślenia od najmłodszych lat. Nie ma usprawiedliwienia na młody wiek. Po to są rodzice, ażeby w tym młodym wieku wychować w bezpieczeństwie. Jeżeli już taki ptaszek gniazdko opuszcza to znaczy, ze jest w pełni swiadom tego co robi. Wezmę porównam do życia zwierzęcia:
Takie słabsze zwierze już od najmłodszych lat musi myśleć racjonalnie, aby nie wpaść w paszczę lwa. Jeden głupi błąd i leży. Dla człowieka nie ma wyjątku.

I gratuluję dobranych znajomych. Zabawni są skoro mówią ci TAKIE rzeczy. Nie wiem czy ty sam/sama jesteś na takim poziomie, że się z nimi zadajesz.
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
spalić tą bude !! jak ja nie lubie takich imprez ;/
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Co do samych narkotyków i samych ćpunów, którzy ćpają swiadomie i z własnej woli to donoszenie na takich było by zwykłym świństwem. Chcą to niech ćpają. To ich życie, a ich życie to nie moja sprawa.

A co do dyskotek...... Nie ma sensu się tym interesować. Chciała taka małolata iść na dyskotekę to niech się pilnuje. W wieku przed 18 to powinna siedzieć w domu i uczyć się do jutrzejszej klasówki, albo gotowac obiad na następny dzień, a nie szlajać się po potańcówach. To samo ze starszymi dziewczynami po 18. Tyczy się to każdego kto idzie na dyskotekę. Skoro idzie to wie, że to nie jest najbezpieczniejsze miejsce i trzeba w nim być w miarę ostrożnym. Skoro idzie to po jaka cholerę mam się taką osobą interesować. Chce to niech idzie i uczy się na błędach. Takie jest życie.

A zresztą w wielu przypadkach dziewczyny same świadomie biorą i nie są zmuszane przez nikogo.



Głupie to niech uczą się na własnych błedach

Człowiek po to ma wolną wolę, ze może samemu podejmować decyzję i 50 razy przemyśleć swój najbliższy ruch




I wtedy stajesz się zwykłą świnią, czy kablem :)

Najlepiej być neutralnym. Mogę zawiadomić policję, jeżeli ktoś kogoś napadł czy coś, ale nie jeżeli owieczka sama w pełni świadomie pcha się w paszcze wilka.

I gratuluję dobranych znajomych. Zabawni są skoro mówią ci TAKIE rzeczy. Nie wiem czy ty sam/sama jesteś na takim poziomie, że się z nimi zadajesz.
jak się uznaje coś jak mówi glamowiec, że będzie się kablem...

spalić tą bude !! jak ja nie lubie takich imprez ;/
to kolega podał rozwiązanie :)
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
A co do dyskotek...... Nie ma sensu się tym interesować. Chciała taka małolata iść na dyskotekę to niech się pilnuje. W wieku przed 18 to powinna siedzieć w domu i uczyć się do jutrzejszej klasówki, albo gotowac obiad na następny dzień, a nie szlajać się po potańcówach. To samo ze starszymi dziewczynami po 18. Tyczy się to każdego kto idzie na dyskotekę. Skoro idzie to wie, że to nie jest najbezpieczniejsze miejsce i trzeba w nim być w miarę ostrożnym. Skoro idzie to po jaka cholerę mam się taką osobą interesować. Chce to niech idzie i uczy się na błędach. Takie jest życie.
Dokładnie wiedzą gdzie się pchają każdy idzie tam na własną odpowiedzialność.
 

Szop Pracz

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
842
Punkty reakcji
2
wiesz ćpanie to jedno.Niech sobie ćpają!!

Wiesz... ćpanie. Ćpanie jest choroba i trzeba nią leczyć. Choroba która przynosi wele szkody dla osoby która ćpa, jej bliskim i całemu otoczeniu. Nie można dawać pozwolenia na ćpanie w ten sposób jak mówisz. Mówisz nierozsądnie. Myślisz, że Ciebie to nie dotyczy?
Omijasz dyskoteki, nie bierzesz i nie bawisz się z rówieśnikami w pubach ? No tak siedzisz całymi wieczorami na necie i piszesz głupoty na forach.
Ale wyjdziesz wieczorem do kiosku ruchu i napadnie cię kilku ćpunów bo nie mają na prochy, do szkoły idziesz, a przejedzie cie na przejsciu jakis naćpany kierowca, będziesz odprowadzał do domu swoja dziewczynę, a zastąpi ci drogę trzech ćpunów, bo akurat spodobała im się twoja nowa kurtka. Ale, ty przeciez "nie masz nic przeciw nim" To powiedz im to i " siema, nara- przejdziesz bezpiecznie".... Niech sobie ćpają, ciebie to nie dotyczy. Tylko ci sie wydaje..Ale wierz mi, do czasu...

ale to że wykorzystują nieletnie laski to juz jest troszke większe przestępstwo .
Jestem przeciw konfidentom ale są sprawy które trzeba skonczyc a mysle ze powinnas cos z tym zrobic!!

A kto to jest konfident? Ten co zareaguje jak trzech gostków ciągnie do auta upitą czy zamroczona jakimś "cukierkiem" dziewczynę? Ona "krzyknie "zostawcie mnie", dajcie spokój", a ty? " nie jestem konfidentem - mam to w d***e" idziesz sobie dalej.
A rano dowiadujesz się, że to była siostra twojej dziewczyny.... No cóż , nie kablujesz nie twoja sprawa. Jesteś czysty jak łża i masz czyste sumienie... bo go nie używasz.

Co do samych narkotyków i samych ćpunów, którzy ćpają swiadomie i z własnej woli to donoszenie na takich było by zwykłym świństwem. Chcą to niech ćpają. To ich życie, a ich życie to nie moja sprawa.

Puki nie zacznie dotyczyć twojej osoby, albo twoich bliskich?

A co do dyskotek...... Nie ma sensu się tym interesować. Chciała taka małolata iść na dyskotekę to niech się pilnuje. W wieku przed 18 to powinna siedzieć w domu i uczyć się do jutrzejszej klasówki, albo gotowac obiad na następny dzień, a nie szlajać się po potańcówach. To samo ze starszymi dziewczynami po 18. Tyczy się to każdego kto idzie na dyskotekę. Skoro idzie to wie, że to nie jest najbezpieczniejsze miejsce i trzeba w nim być w miarę ostrożnym. Skoro idzie to po jaka cholerę mam się taką osobą interesować. Chce to niech idzie i uczy się na błędach. Takie jest życie.

Oj, życia to ty mało znasz? Ja "się szlajam" po "potańcówkach", pubach, sam i ze swoją lady. Bawię się, nie ćpam, nie łykam żadnych proszków. Posiędzę ze znajomymi, i jest OK. Dla mnie też spalisz dyskotekę, to gdzie mam pójść na to piwo, na ławkę? Do piwnicy Twojego bloku? U nas są dyskoteki, na które nie wpuszcza się małolatów, ale magiczny wiek "18" nie jest wykładnią samego rozsądku. Czasy jakie sa takie są, nie zmieni ich jednym postem. Ale nie słuchając rad kolegów którym ćpanie nie przeszkadzają i wszystko co ich nie dotyczy ( a z nienacka może ) należy:
- zawsze na dyskotekę iśc grupą i trzymać się razem
- nie zawierać nowych znajomości i nie pić alkoholu przez nich podawanego
- to, że nie brać żadnych prochów to nie trzeba mówić
- pilnować własnych kufli z piwem i szklanek z drinkami, ktoś może coś dosypać, nie zostawiać samego stolika samemu sobie.
- wracać zawsze razem, grupą, odżałowac te pare groszy na taxi, nie siadać z przygodnie poznanymi do samochodu
Jest wtedy szansa, że możemy się świetnie pobawić w gronie znajomych. I bezpiecznie.

A zresztą w wielu przypadkach dziewczyny same świadomie biorą i nie są zmuszane przez nikogo.
Człowiek po to ma wolną wolę, ze może samemu podejmować decyzję i 50 razy przemyśleć swój najbliższy ruch

Są "zmuszane" przez środowisko. "Nie bierzesz" jesteś gorsza/gorszy Trudno komuś wmówić, że "bierzesz" - to jesteś frajer.

I wtedy stajesz się zwykłą świnią, czy kablem
Jak ci zgwałca dziewczynę to też nic nie powiesz przecież nie jesteś "zwykłą świnią, czy kablem"

Najlepiej być neutralnym. Mogę zawiadomić policję, jeżeli ktoś kogoś napadł czy coś, ale nie jeżeli owieczka sama w pełni świadomie pcha się w paszcze wilka.

Zatem "owieczko" nie wychodź z domu bo zło czai się na każdym rogu, bzdury piszesz i robisz małolatom wodę z mózgu.

Takie jest prawo życia. Trzeba uczyć się myślenia od najmłodszych lat. Nie ma usprawiedliwienia na młody wiek. Po to są rodzice, ażeby w tym młodym wieku wychować w bezpieczeństwie.
Jeżeli już taki ptaszek gniazdko opuszcza to znaczy, ze jest w pełni swiadom tego co robi. Wezmę porównam do życia zwierzęcia:
No wybaczcie, nie da się tego skomentować...Ile masz lat człowieku?
To skąd te wszystkie małolaty po dyskotekach? Rodzice są źli?
Wiek wspaniałej młodzieży i rodziców do de....

Takie czasy
 
Do góry