Najważniejsze informację o psach,idealny czworonóg

unit61

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
Cały Kraj
Jakoże zajmuje się behawiorystyką psów czyli rozwiązuję wszelkie ich problemy oraz poznaję ich psychikę wraz z funkcjonowaniem chciałabym podzielić się z wami informacjami,które są tak ważne.Jeśli macie pytania dotyczące psów to ten temat jest dla was.Pytajcie.

~~Problemy zwierząt nie są przez zwierzęta,lecz przez ludzi,psy mają zdolność do wyczuwania ludzkiego nastroju,zachowania oraz energii,którą emanuje,będąc zdenerwowanym,zfrustrowanym czy też negatywnie nastawionym do zwierzęcia nie osiągniemy sukcesu~~

Zacznijmy od: KUPNO SZCZCENIAKA I INNE
-na samym początku wyznacz mu zasady i granice,nie uczłowieczaj go,większość ludzi popełnia ten błąd,w którym nadaje psom cechy ludzkie.
-podczas wyboru psa zastanów się jakie jesteś w stanie zapewnić mu warunki i dopasuj w ten sposób odpowiednią rasę(pamiętaj,że ogródek za domem nie oznacza,że będziesz go tylko wypuszczać do ogródka.Każdy pies potrzebuje RUCHU I SPACERU Z WŁAŚCICIELEM!To wzmacnia ich relacje oraz eliminuje psie problemy
-wybierz płeć-pamiętaj,że psy muszą kopuulować co pół roku,jeśli nie zapewnisz mu zaspokojenia pies będzie rozładowywać swoją frustrację na ludziach bądź innych zwierzętach,jeśli nie jesteś w stanie zapewnić mu suczki lub psa wykastruj/wysterelizuj zanim będzie mieć 8 miesięcy!Kastracja zapobiega problemom destrukcji
-Wybierz psa o odpowiedniej energii-jeśli jesteś spokojny wybierz psa o mniejszej bądź stałej energii(NIGDY WIĘKSZEJ OD CIEBIE!)
-Bardzo ważne jest pokazanie szczeniakowi od samego początku kto jest przywódcą.Psy są zwierzętami stadnymi i to Ty musisz być jego przywódcą Alfa inaczej pies będzie przejmował za Ciebie przywódctwo w celu przetrwania stada.Nie możesz być przywódcą tylko na pół dnia,bo reszte dnia wypełni za Ciebie zwierzak.100% przywódctwa!
Wskakiwanie na ludzi nie oznacza powitanie,lecz dominację.Lizanie nie oznacza "całowania" tylko czerpanie informacji oraz Twojego stanu.Wskakiwanie na meble bez Twojej zgody oznacza branie w posiadanie przedmiotu,który należy do człowieka przez psa.Musicie nauczyć psa tego,iż żeby cokolwiek dostać trzeba być spokojnym.Jeśli pies nasika na podłogę nie denerwuj się na niego,ponieważ on wyczuję to i będzie robił CI na złość,dokładnie ją wyczyść dobrym środkiem,ponieważ wsiąknięcie moczu w podłoge oznacza zaproszenie na kolejne "siku"
-nie wyciągaj psu zabawki z pyska ciągnąc ją,gdyż to oznacza rywalizację,walkę,można zrobić to poprzez "zwabienie" jedzeniem bądź włożeniem palców między szczękę,to od razu powoduje proces wypluwania
-jeśli Twój psiak zaczyna już podnosić łapę podczas "sikania" tzn,że dojrzewa seksualnie
-Nigdy nie ciągnij smyczy do tyłu-ciągnąc ją do tyłu pies odczuwa potrzebe jeszcze większego ciągnięcia do przodu,jeśli chcesz skorygować niechciane zachowanie (ciągnięcie) szarpnij smyczą w bok bądź do góry!nigdy do tyłu!Nie wolno być spiętym.
-gdy zakładasz psu obrożę-postaraj się ją umieścić na górze szyi,nie na dole.Obroża uniszczona nisko pomaga dominującemu psu przejąć kontrolę.
-patrząc prosto w oczy psu,którego nie znasz,który nie ma do CIebie zaufania a w szczególności silnej rasy rzucasz mu wyzwanie
-Nie oceniaj psa wdłg stereotypów,większość ludzi twierdzi,że American Stafordshire Terrier,Rotweiler i inne to rasy gorźne.Nie ma ras groźnych,jedynie ich zapotrzebowanie się zmienia oraz są o wiele silniejsze niż inne.Zazwyczaj takie psy posiadają wyższą energię od właścicieli dlatego wywołują tak dużo problemów-ale to wina właściciela a nie psa.Psy z natury nie są groźne,one reagują tylko na niektóre sytuacje.

Zastrzegam sobie prawo kopiowania powyżej wymienionych informacji.
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
jeśli Twój psiak zaczyna już podnosić łapę podczas "sikania" tzn,że dojrzewa seksualnie

:cry_smile: to mój niedawno stał się mężczyzną...wcale mnie to nie cieszy :cry_smile:

wybierz płeć-pamiętaj,że psy muszą kopuulować co pół roku,jeśli nie zapewnisz mu zaspokojenia pies będzie rozładowywać swoją frustrację na ludziach bądź innych zwierzętach,jeśli nie jesteś w stanie zapewnić mu suczki lub psa wykastruj/wysterelizuj zanim będzie mieć 8 miesięcy!
a czemu przed 8 miesiącem? To później już nie można?
 

unit61

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
Cały Kraj
:cry_smile: to mój niedawno stał się mężczyzną...wcale mnie to nie cieszy :cry_smile:


a czemu przed 8 miesiącem? To później już nie można?

Zanim osiągnie pełną dojrzałość jest lepiej,w celach profilaktycznych jak i humanitarnych oraz behawioralnych.
Można.Ale po co później?Później jest coraz więcej problemów jeśli człowiek nie potrafi ułożyć psa i nie zna jak on funkcjonuje.
 

J.J.

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
znienacka
Mam nadzieję, że nie zajmujesz się psami problemowymi profesjonalnie... Takich "behawiorystów" to z daleka omijać! Niektóre z Twoich rad to jakaś kompletna porażka i mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Wiesz, że z TD którą tak namiętnie rozpowszechniasz zrezygnował sam jej twórca? Ale fajnie, że umieściłeś, można się pośmiać z tego, jak głęboko zakorzeniają się bzdurne teorie i jak niektórzy w nie ślepo wierzą :)
 

unit61

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
Cały Kraj
Mam nadzieję, że nie zajmujesz się psami problemowymi profesjonalnie... Takich "behawiorystów" to z daleka omijać! Niektóre z Twoich rad to jakaś kompletna porażka i mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Wiesz, że z TD którą tak namiętnie rozpowszechniasz zrezygnował sam jej twórca? Ale fajnie, że umieściłeś, można się pośmiać z tego, jak głęboko zakorzeniają się bzdurne teorie i jak niektórzy w nie ślepo wierzą :)

Owszem,zajmuje się psami profesjonalnie,robię to co kocham.Na jakiej podstawie sądzisz,że trzeba ich omijać?Jakie masz ku temu podstawy?
Nie możesz mi zarzucić,że moje rady to kompletna porażka przynosząca szkody,ponieważ to co umieściłam wiem z doświadczenia i nie tylko ja.Wszystko co napisałam jest skuteczne i zdrowe dla psa.Jeśli nie znasz funkcjonowania świata psów i wilków to się nie udzielaj.Jestem ciekawa jaką Ty masz teorię.Pomogłam już naprawdę wielu ludziom i ich psom.Jeśli nie znasz się na zwierzętach nie oceniaj.Być może piszesz taki komentarz z zazdrości.Wiedz,że Twoje słowa kompletnie do mnie nie przemawiają,bo wiem co robię.Jeśli masz jakieś wątpliwości to porozmawiaj z profesjonalistą całego świata.Zobaczymy kto będzie miał rację :)
 

AneczkaOk

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej Unit61,
Mnie zastanowił ten wywód:
jeśli nie jesteś w stanie zapewnić mu suczki lub psa wykastruj/wysterelizuj
Pierwsze słyszę, że brak zaspokojenia potrzeb seksualnych Canis jest wystarczającym powodem do sterylizacji? Takie działanie wydaje mi się pochopne. Miałam już trochę psów i nigdy ich nie sterylizowałam, a miały większe przerwy w kontaktach seksualnych z innymi pieskami jak 6 m-cy. Nigdy nie dawały notorycznych sygnałów, odczuć, źle ukierunkowanych zachowań seksualnych. Myślę, że te bardziej narastają, gdy pies jest niewybiegany, brakuje mu zajęć, ruchu, jasnych reguł, właściwych emocji w kontakcie z właścicielem...
W tym miejscu znajdują się porady dla nowych właścicieli psów, ma to związek więc podepnę. Uważam, że wszelkie pozytywne nawyki, jak i negatywne należy maksymalnie kształtować u pieska, gdy jest jeszcze szczenięciem. Dlatego przez zakupem psa warto poczytać, aby wiedzieć jak postępować.
Pozdrawiam
 

unit61

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
Cały Kraj
Hej Unit61,
Mnie zastanowił ten wywód:

Pierwsze słyszę, że brak zaspokojenia potrzeb seksualnych Canis jest wystarczającym powodem do sterylizacji? Takie działanie wydaje mi się pochopne. Miałam już trochę psów i nigdy ich nie sterylizowałam, a miały większe przerwy w kontaktach seksualnych z innymi pieskami jak 6 m-cy. Nigdy nie dawały notorycznych sygnałów, odczuć, źle ukierunkowanych zachowań seksualnych. Myślę, że te bardziej narastają, gdy pies jest niewybiegany, brakuje mu zajęć, ruchu, jasnych reguł, właściwych emocji w kontakcie z właścicielem...
W tym miejscu znajdują się porady dla nowych właścicieli psów, ma to związek więc podepnę. Uważam, że wszelkie pozytywne nawyki, jak i negatywne należy maksymalnie kształtować u pieska, gdy jest jeszcze szczenięciem. Dlatego przez zakupem psa warto poczytać, aby wiedzieć jak postępować.
Pozdrawiam

Nie kazdy pies bedzie wykazywal swoj brak seksualnosci w ten sposob.Ale to prowadzi jednak to tego,ze pies zaczyna sie denerwowac i wcale nie ma co sie mu dziwic.Bo tak jak i inne stworzenia musi sie rozmnazac i kopoluowac.Oczywiscie,o wiele bardziej narastaja gdy jest niewybiegany i brak mu ruchu.:)
 
Do góry