najtańsza apteka

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
która apteka stacjonarna jest najtańsza? Jestem ciekawa gdzie wy kupujecie
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
88
Bardzo rzadko odwiedzam aptekę. Głównie wtedy, gdy akurat moje dziecko się rozchoruje. Wtedy idę do najbliższej po drodze. Nie mam rozeznania. Sama zażywam praktycznie tylko musującą Aspirynę, okazjonalnie. Kupuję ją najczęściej przy kasie w sklepie.
Uważam, że Polacy zdecydowanie za dużo faszerują się lekami. Zwłaszcza tymi bez recepty.
Niemcy, Szwajcarzy przyjeżdżający do Polski, są zszokowani ilością reklam farmaceutyków w tv. Zgadzam się z nimi. Nawet mi się zdarzyło kiedyś policzyć ilość reklamowanych ,,suplementów na wszystko''- 80-90% bloczku! Dla mnie to szok. Niedługo chyba tabletkę na nudę i na poranną ropę z oka będą ludziom wciskać... To biznes zakrawający na mafię. I dlatego jest wart krocie. Kosztem zdrowia wciskają ludziom niepotrzebne im sztuczne substancję.
Ja jestem zdania, że tylko dobry lekarz powinien zalecać, co pacjent ma przyjmować i tylko wtedy gdy naprawdę jest na coś chory, i rzeczywiście tego potrzebuje.. Z naciskiem na dobry(!) lekarz, bo niestety wielu w Polsce ma podpisane kontrakty z koncernami, by usilnie przepisywać pacjentom ich produkty. Ale nadal uczciwych lekarzy można znaleźć. Można ich rozpoznać m.in. po tym, że nie wciskają lekką ręką całego zestawu drogich leków na byle schorzenie.
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
Na pewno jest w tym trochę racji że Polacy bezsensownie kupują leki bez recepty
często na podstawie reklamy telewizyjnej w której to facet ubrany w biały kitel twierdzi że jeśli
kupimy bez recepty jeszcze ten lek to będziemy niemal nieśmiertelni.
Kupuje i zażywam Calperos, Omega 3 czy magnez ale wobec leków na receptę są to jakby „przystawki”.
Tyle że moje „bezreceptowce” są wskazane przez lekarzy a problemem jest to że niektórzy takie kupują jedynie w oparciu o takie reklamy bez wiedzy lekarzy.
Inną sprawą jest to że polska służba zdrowia jest niedofinansowana i nie chodzi tu o zarobki lekarzy
czy pielęgniarek ale o odpowiednie wyposażenie czy to przychodni czy szpitali.
Część lekarzy czy pielęgniarek opuszcza kraj nie tyle „za chlebem” ile mając dość zbierania krytyki za kogoś innego zaniedbania.

Te pieniądze często bezsensownie przez pacjentów wydawane mogłyby posłużyć też w inny sposób
jak np. jako ubezpieczenia zdrowotne.
Z jednej strony by więc trafiały do służby zdrowia z drugiej w niewielkim stopniu zapobiegało wyjazdom wykształconych pracowników jednak z trzeciej uważam że koszty ubezpieczenia powinny być odpisywane od dochodów innymi słowy obniżać podatek PIT.

Nasi politycy jednak są na razie na poziomie „babciowego” czy 800+ więc spokojnie można przypuszczać że jeszcze lata się to nie zmieni.

Ale kiedy popatrzy się na takie forum gdzie największe emocje wzbudza wojna na Ukrainie i gdzie każdy swoje bzdury musi napisać
to jak wziąć "za mordę" czy to rządzących czy opozycję żeby zaproponowali konieczne zmiany a nie zamiatali temat pod dywan obiecując wyżej wymienione?
Polityków trzeba zmieniać czy może...wyborców?
 

kasina_333

Zbanowany
Dołączył
4 Lipiec 2019
Posty
43
Punkty reakcji
1
Zdecydowanie najtaniej jest w doz, ja kupuję już tylko tam, wystarczy sobie porównać z innymi aptekami, różnice w cenach czasami są naprawdę spore.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
Tak przy okazji leki refundowane mają urzędowe(stałe) ceny bo nigdy się nad tym nie zastanawiałem?
Jeśli mamy na myśli: tanią aptekę to znaczy że kupimy tam taniej leki które:
  • nie są na receptę
  • nie są refundowane?
 

Gabba

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2023
Posty
5
Punkty reakcji
2
ja najczęściej kupuję w doz może nie jest super tanio ale można zamówić i bez kosztów dostawy odebrać w aptece, minus że po złożeniu zamówienia nie jest podany czas ile będzie się czekać na realizację zamówienia
 

imbirowska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2018
Posty
75
Punkty reakcji
3
ja też kupuję w DOZ, nawet w tych czasach gdzie inflacja szalała nie zauważyłam jakichś podwyżek cen
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
Też w dozie, mam aptekę praktycznie pod nosem, a ceny mają bardzo dobre.
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Zdecydowanie DOZ jest najtańszą apteką i to już od dłuższego czasu. Sporo taniej płacę za swoje leki u nich :)
 
Do góry