Najmocniejszy gaz pieprzowy

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
monaBETHA napisał:
Wyrzuty sumienia? Przecież używasz tego w samoobronie, czy ktoś na Ciebie napadł, zaatakował Cię. Ma mi być przykro z tego powodu?
tak, rozumiem ale wiesz jak działa umysł człowieka, zrobisz coś w samoobronie ale po jakimś czasie robi się ciężko i siada na psychikę, mimo że zrobiliśmy to w samoobronie
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
rabela napisał:
Wyrzuty sumienia? Przecież używasz tego w samoobronie, czy ktoś na Ciebie napadł, zaatakował Cię. Ma mi być przykro z tego powodu?
tak, rozumiem ale wiesz jak działa umysł człowieka, zrobisz coś w samoobronie ale po jakimś czasie robi się ciężko i siada na psychikę, mimo że zrobiliśmy to w samoobronie
Sorry, ale lepsze ewentualne późniejsze rozterki, niż samemu wylądowanie w szpitalu lub pod ziemią.
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
rabela napisał:
Wyrzuty sumienia? Przecież używasz tego w samoobronie, czy ktoś na Ciebie napadł, zaatakował Cię. Ma mi być przykro z tego powodu?
tak, rozumiem ale wiesz jak działa umysł człowieka, zrobisz coś w samoobronie ale po jakimś czasie robi się ciężko i siada na psychikę, mimo że zrobiliśmy to w samoobronie
Szkoda, że napastnik nie ma wyrzutów sumienia atakując swoją ofiarę.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
Sunray napisał:
Wyrzuty sumienia? Przecież używasz tego w samoobronie, czy ktoś na Ciebie napadł, zaatakował Cię. Ma mi być przykro z tego powodu?
tak, rozumiem ale wiesz jak działa umysł człowieka, zrobisz coś w samoobronie ale po jakimś czasie robi się ciężko i siada na psychikę, mimo że zrobiliśmy to w samoobronie
Sorry, ale lepsze ewentualne późniejsze rozterki, niż samemu wylądowanie w szpitalu lub pod ziemią.


tak tu się zgodzę :)

monaBETHA napisał:
Szkoda, że napastnik nie ma wyrzutów sumienia atakując swoją ofiarę.
raczej gdyby mieli to by takich rzeczy nie robili, ale wiesz to chodząca patologia - zaburzona ...
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
Hailie napisał:
Chcę się wyposażyć w taki gaz. Czy można go kupić gdzieś na miejscu, czy tylko w internecie? Jest może jakiś sklep w Lublinie?
prawo pozwala osobom pelnoletnim kupowac takie artykuly, nawet online
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
markgrzyb napisał:
co by nie mowic zakres obrony koniecznej jest w prawie opisany, i nieznajomosc prawa nie zwalnia z jego przestrzegania

polecam lekture

http://www.militaria...-koniecznej.xml
Może i jest opisany w prawie ale nie znaczy to, że jest to w pełni jasne i klarowne bo niestety często okazuje się, że ktoś broniąc się jest potem oskarżany o narażenie zdrowia.



monaBETHA napisał:
Szkoda, że napastnik nie ma wyrzutów sumienia atakując swoją ofiarę.
No tak ale nie możesz odpowiadać za czyjiś idiotyzm, musisz sobie radzić z tym, że ktoś pozbawiony mózgu może Cię zaatakować
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
golgi napisał:
Może i jest opisany w prawie ale nie znaczy to, że jest to w pełni jasne i klarowne bo niestety często okazuje się, że ktoś broniąc się jest potem oskarżany o narażenie zdrowia.
jak bez adwokata wystartujesz na oplacanego sowicie czyjegos dobrego adwokata to jest mozliwosc ze sie nieobronisz,
taka praca adwokatow, i ulomnosc prawa
w teorii wyglada tak jak w tych materialach co podrzucilem
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
oj jak by tak to rozpatrywać.... to można do świąt nie wyjść sprzed kompa. najważniejsze żeby umieć się bronić najpierw się, później przed sądem - a w więzieniu nie jest wcale tak źle, zjeść dadzą i to całkiem nieźle każda cela ma TV co druga konsole super ekstra nową ... można się uczyć można chodzić na siłkę, lekarz jest... :):)
 
C

compton_style

Guest
Widzę, że dyskusja zeszła trochę na boczne tory, a ja chciałbym zadać pytanie - co lepsze do obrony dla kobiety, gaz pieprzowy w rozpylaczu czy pistolet gazowy? Spotkałem się z opiniami, że pistolet ma jedynie przewagę w postaci efektu psychologicznego, a tak poza tym to lepiej zainwestować w gaz. Jeśli już to w jaki? Czy taki http://www.bron.pl/shopbron/product/ARTYKULY-OBRONNE/Gazy-obronne/Gaz-obronny-UMAREX-PERFECTA-110-40-ml/1334 za 19 złotych jest skuteczny? Z tego co widzę jest na bazie kapsaicyny, o ile się nie mylę, to substancja zawarta w papryce ostrej, np. w czuszce albo habanero. Na ile będzie w stanie oszołomić potencjalnego napastnika?
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
compton_style napisał:
Na ile będzie w stanie oszołomić potencjalnego napastnika?
O tym dyskusja się już toczyła i do consensusu ciężko dojść bo zdania są podzielone. aczkolwiek, wcześniej wspominano podobny gaz w podobnej cenie i raczej opinie o takich produktach są przeważająco na plus.

rabela napisał:
oj jak by tak to rozpatrywać.... to można do świąt nie wyjść sprzed kompa. najważniejsze żeby umieć się bronić najpierw się, później przed sądem - a w więzieniu nie jest wcale tak źle, zjeść dadzą i to całkiem nieźle każda cela ma TV co druga konsole super ekstra nową ... można się uczyć można chodzić na siłkę, lekarz jest... :):)
a nie to luz. to jak ktoś nas zaatakuje to śmiało utnijmy mu rękę, czyli nie gaz, nie pałka a maczeta :)
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
hahahahaha od razu tak brutalnie do tego podchodzisz ale... niektóre miecze (szpady) też są ładne tylko chyba po ulicy z nimi chodzić nie wolno :D
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
rabela napisał:
hahahahaha od razu tak brutalnie do tego podchodzisz ale... niektóre miecze (szpady) też są ładne tylko chyba po ulicy z nimi chodzić nie wolno :D
oczywiście, że nie wolno. Nie wolno chodzić z ostrzem większym niż 15 cm
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
a jesli masz szpade kolekcjonerska albo mieszcz samurajski i niesiesz go ze sklepu do domu, to w jaki sposob mozesz to zrobic, ? musi byc opakowany ?
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
może jest jakaś zasada że musi być w opakowaniu i musisz mieć paragon no nie wiem nie znam się ale pewnie w sklepie ci o tym powiedzą





rabela napisał:
hahahahaha od razu tak brutalnie do tego podchodzisz ale... niektóre miecze (szpady) też są ładne tylko chyba po ulicy z nimi chodzić nie wolno :D
oczywiście, że nie wolno. Nie wolno chodzić z ostrzem większym niż 15 cm



a skąd będą wiedzieć czy ma 15cm czy 14 cm , nie słyszałam żeby policjanta sprzęt obejmował centymetr
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
rabela napisał:
a skąd będą wiedzieć czy ma 15cm czy 14 cm , nie słyszałam żeby policjanta sprzęt obejmował centymetr
szczegolnie po tej ostatniej akcji niemieckiej policji na polakow, raczej o pozowlenie ani o pogode ich pytac przed łomotem nie mieli zamiaru
------------------------------------------

rabela napisał:
może jest jakaś zasada że musi być w opakowaniu i musisz mieć paragon no nie wiem nie znam się ale pewnie w sklepie ci o tym powiedzą
wiesz, na bron ktrorej na pewno nie powineniem transporotwac tez moge miec paragon, tylko ze i tak mnie w tym miejscu byc nie powinno,
niektore rzeczy chyba lepiej online zamowic z dostawa, najwyzej kurier bedzie mial nalot :)
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
Możesz przenosić szpadę i miecz samurajski, ale żeby nikt inny nie poczuł się zagrożony. Mniej więcej tak to jest zapisane w prawie. Nie musisz tego opakować w nic według prawa. Możesz nieść go normalnie, ale jak ktoś zadzwoni na policje, to wtedy masz kłopot. Jak nikt nie zadzwoni to okej. Także lepiej po prostu wsadzić w pudełko/tube i po problemie. :D


rabela napisał:
a skąd będą wiedzieć czy ma 15cm czy 14 cm , nie słyszałam żeby policjanta sprzęt obejmował centymetr
To już w innym temacie zostało wyjaśnione. Po za tym mniej związanym z gazem pieprzowym. Trochę z głównego tematu zboczyliśmy. ;)
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
rabela napisał:
raczej gdyby mieli to by takich rzeczy nie robili, ale wiesz to chodząca patologia - zaburzona ...
To był sarkazm, głupotą jest jak ktoś współczuje sprawcom.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
monaBETHA napisał:
raczej gdyby mieli to by takich rzeczy nie robili, ale wiesz to chodząca patologia - zaburzona ...
To był sarkazm, głupotą jest jak ktoś współczuje sprawcom.
niestety jednak się zdarza. to podobnie jak z psami. jeśli pies Cię atakuje a ty się obronisz krzywdząc psa to jest ci go żal czy nie? mi nie ale znam osoby którym jednak jest żal bo to jest stworzenie nie myślące itp...
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
rabela napisał:
Wyrzuty sumienia? Przecież używasz tego w samoobronie, czy ktoś na Ciebie napadł, zaatakował Cię. Ma mi być przykro z tego powodu?
tak, rozumiem ale wiesz jak działa umysł człowieka, zrobisz coś w samoobronie ale po jakimś czasie robi się ciężko i siada na psychikę, mimo że zrobiliśmy to w samoobronie
Ja na przykład nie rozumiem. Chcesz się martwić o osobę która chciała Cię skrzywdzić?
 
Do góry