Najlepsze Zakończenia Filmów

ksowa12

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
420
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Limanowa
Jakie są wasze ulubione początki i zakończenia filmów. Chodzi o takie, które są bardzo efektowne, ciekawe, dziwne, rozczarowujące, wstrząsające :) albo jakie zakończenia są otwarte czyli takie, które nie wyjaśniają wszystkiego do końca i informują o prawdopodobnej kontynuacji filmu jak np: Złoty Kompas.
?
 

celerity

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2008
Posty
185
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Dzikie rządze, pierwszy raz obejrzalem ten film bez napisow koncowych a tam bylo wszystko wytlumaczone co i jak : )
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
32
Miasto
Kaer Morhen
Hmm. Moim zdaniem śmieszne zakończenie miała 'Mgła'. No, może nie śmieszne, co żałosne. xD

W 'Oszukać przeznaczenie 3' i "Nieodebrane połączenie' zakończenia nie są do końca wyjaśnione, więc spodziewam sie kontynuacji. :)

Przypomina mi się jeszcze film 'Requiem dla snu' - film bez happy'endu, którego można by się spodziewać.
 

B3DNAR

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
599
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź, Głowno
Ja lubię zakończenia nietuzinkowe, trudne to przewidzenia...a nie tak że w połowie już wiem jak sie skończy. I zakończenie nie musi się dobrze kończyć, musi być zaskakujące i ciekawe
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Moje ulubione filmy ze świetnym zakończeniem to np.
Se7en, Labirynt Fauna, K- pax, Iluzjonista, Pokuta

Piła ma też zaskakujcą końcówkę :D

Ja lubię zakończenia nietuzinkowe, trudne to przewidzenia...a nie tak że w połowie już wiem jak sie skończy. I zakończenie nie musi się dobrze kończyć, musi być zaskakujące i ciekawe

Ja też się pod tym podpisuję ;)
 

ksowa12

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
420
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Limanowa
Co do Piły to każda część ma niespodziewane zakończenia bo zawsze wszystko idealnie...no prawie idealnie:p się łączy ale i tak nie ma jasnego końca.

Indiana Jones 4 ma ciekawe zakończenie. Nie chodzi tu o ślub ale o scene, w której młody Mutt chce założyć kapelusz Indiego. Możliwe, że jeśli byłaby kolejna część to główną rolę mógłby zagrać on. Możliwe też powstanie całkiem nowej serii.

Skarb Narodów 2- Niewyjaśniona sprawa strony 47.

Ciekawe też są zakończenia każdego odcinka Lost i Kyle.XY (To seriale).

Obcy vs Predator 2, Transformers( Dwójka już powstaje- Transformers: Revenge of the Fallen)

No i oczywiście zakończenie każdej części Star Wars ( Gwiezdne Wojny)

Ciekawe pole do popisu ma zapowiedziany telewizyjny Serial Star Wars bo ma on opowiadać o wydarzeniach między 3 a 4 częścią filmowego Star Wars. Część 4 rozpoczyna się 19 lat po zakończeniu trzeciej.
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
sląsk up!
Mgła miała nieoczekiwane zakończenie fakt że żałosne...
Pamiętam jak byłem w kinie na matrix reaktywacja.Przeczekaliśmy napisy i poleciało kilka wstawek i zapowiedź nastepnej,ostatniej czesci...
Ostatni resident evil też się ciekawie skończył ...Wynika z tego że będzie następna część.
 

Kryska13

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2007
Posty
188
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
z doliny muminków
Żeczywiście Mgła. Ale nie moge powiedziec ze to było żałose. Raczej ironiczne. A poza tym podobało mi sie zakończenie Leona Zawodowca. Zreszta lubie raczej złe zakończenia, a szczegolnie te z melodramatów (np. List w butelce).
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dwa najlepsze zakończenia mają:
Blair Witch Project-pobudza wyobraźnię.
Planeta Małp-oglądałem jako dzieciak. Robiło wrażenie.
 

kasissa

Krwiożerczy Kapeć
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
1 490
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz/Rumia
Planeta Małp - choć teraz już nie budzi we mnie zachwytu.
a co najważniejsze...
Dead Silence (!!!!!) - oh i ah! jeden z lepszych horrorów jakie widziałam,
K-Pax,
Labirynt Fauna (!!!!!) - arcydzieło,
Inni,
no i może Szósty Zmysł,
fajny też Sunshine był.

kocham filmy, które kończą się i n a c z e j niż to jest z góry założone.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
No to może Lynchowskie zakończenia? np Erasehead, Lost Highway, Inland Empire (a nawet mniej niezwykle Mulholland Drive czy choćby serial Twin Peaks)
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Najbardziej zaskakujące zakończenie jest w 9 Kompanii.
 

ksowa12

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
420
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Limanowa
zakończenie City of Ember-
jak poznali słońce i prawdziwie źródło światła
, przy okazji świetna muzyka
zakończenie 5 sezonu LOST- SPOJLER NIE CZYTAĆ JAK KTO NIE OGLĄDAŁ!!!
wybuch bomby wodorowej i koniec
.

Do spoilerów masz oddzielną opcję po prawej stronie. Radzę używać, bo zwykły tekst można przez przypadek przeczytać. Caleb
 

DoMisiaa

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Raj na ziemi ;-)
Jeżeli chodzi o fajne zaskakujące zakończenia to napewno:

Szósty zmysł
Prestiż
Siedem dusz
Leon Zawodowic
Piękny umysł
 

darusia96

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
84
Punkty reakcji
2
Wiek
27
Miasto
Wielkopolskie
Moim zdaniem są fajne eh, tzn ciekawe dwa zakończenia, po pierwsze to takie, w którym nie wiadomo co się do końca stało, takie żeby człowiek mógł trochę się zastanowić, żeby było zaskakujące, tajemnicze. A po drugie to napewno jakieś szczęśliwe zakończenie, romantyczne, albo inne tego typu ;)
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Mgła- ja już było napisane zakończenie żałosne jak cały film aloe zarazem śmieszne i oryginalne
Symetria - pokazanie właściwego wyboru... bo nie wszyscy mogą oddychać tym samym powietrzem...


ja mam słabą pamięć ale jakl mi jeszcze coś wpadnie do głowy to dopiszę
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Jeżeli chodzi o rozpoczęcia filmów, to na chwilę obecną powstrzymam się od głosu. Jednak okropnie imponują mi zakończenie w co poniektórych horrorach, które na pierwszy rzut oka mogą odnieść wrażenie absurdu, lecz po głębszych przemyśleniach wszystko nabiera sensu.

Od siebie zapodam:
Nienarodzonego, oraz Lustra.
 

błyskawica

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
A nalepsze zakończenie było w filmie Fucha "Moonlighting". Kiedy Nowak (Jeremy Irons) dostaje w ryja za całościowe swoje łgarstwo i bydlactwo..
 
Do góry