Najlepsza ksiazka fantasty

Ewelinaxxx

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2009
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Katowice
Witam :)

Chciałabym prosic o pomoc w wyborze ksiązki gdzie głównym watkiem jest fantastyka.
Szukam cos typu młodziezowego...Harry potter,Zmierzch itp
Lubie romanse,ale nie przepadam za romansidłami bo mdli mnie dosłownie jak to czytam.

Przygoda,miłosc i wiele nie realnych scen jak magia,smoki itp :)

Dziekuję z góry za pomoc :p
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Trylogia Czarnego Maga - fantastyka jest, nietypowy romans w drugiej części jest, bardziej konwencjonalny i mocno nakreślony w trzeciej. W pierwszej mało miłości, ale całą serię dość dobrze i szybko się czyta.

Saga o Wiedźminie - klasyka, miłości nie brak, choć czasem w perwersyjnym i sprośnym wręcz wydaniu :sexy:
Trylogia Husycka - główny bohater jest dość kochliwy, ma to ogromne znaczenie dla akcji.

W tych dwóch ostatnich pozycjach miłość zdecydowanie nie jest głównym wątkiem, chociaż jest obecna. Ale w żaden sposób nie można ich nazwać romansami.

Właściwie to jakiej książki fantasy byś nie wzięła do ręki, ktoś się tam w kimś zakocha. Więc masz szeroki wybór ;)
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
"Akademia wampirów" i "w szponach mrozu" Richelle Mead.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Bez przesady z tymi tematami o książkach fantastycznych. Ten to chyba 5.
 
A

Aulelia

Guest
Ja słyszałam, że "Oko jelenia" jest dość dobrą i wciągającą książką.
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Czytałam pierwszą część. Pomysł fajny, ale ogólnie nie porywa. Cóż ja jestem wytrwałym czytelnikiem, więc na czasie sięgnę po drugą część ;)
 
K

KeyO

Guest
Na początek polecam coś z książek Mercedes Lackey. Typowe fantastyczne powieścidełka. Sporo magii i przygód, zdarza się romans :)
No i polskich twórców, zwłaszcza Jacka Piekarę. Doskonały w alternative history ale można znaleźć coś fantasy - choćby serię o Mordimerze.

Witam :)

Chciałabym prosic o pomoc w wyborze ksiązki gdzie głównym watkiem jest fantastyka.
Szukam cos typu młodziezowego...Harry potter,Zmierzch itp
Lubie romanse,ale nie przepadam za romansidłami bo mdli mnie dosłownie jak to czytam.

Przygoda,miłosc i wiele nie realnych scen jak magia,smoki itp :)

Dziekuję z góry za pomoc :p

A jeśli chodzi o typowo młodzieżowe to polecam serię książek o przygodach Artemisa Fowl autorstwa Eoina Colfera. Bardzo w stylu Pottera a nawet ciekawsze. No i Lemony Snicketa "Seria niefortunnych zdarzeń".
 
Do góry