Mysql...pomocy!

Status
Zamknięty.

Robert_kaktus

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
84
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Żyrardów
Proszę was o pomoc, wiem że Mysql polega na zakładaniu baz, na której mogą się zapisywać np. klienci sklepów internetowych, użytkownicy stron. Poprostu jest to baza danych. Chcę taką bazę założyć na swojej stronie jednak nie znam języka do obsługi bazy mysql, nie wiem jak się ją zakłada ani jak stworzyć formularz po wypełnieniu, którego dane zapiszą się w bazie.
Chciałbym się tego nauczyć ale nie mam pojęcia od czego zacząć.

Proszę was o pomoc, może dacie jakieś linki do materiałów pomocniczych w necie czy coś...bo sam nie wiem już co robić :/
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Na stronce webcity jest całkiem niezły kurs. Sam prowadziłem ostatnio lekcję właśnie na ten temat to coś o tym wiem. Sprawdź czy serwer na której masz stronę ma panel phpmyadmin to by Ci znacznie ułatwiło życie.
 

Robert_kaktus

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
84
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Żyrardów
Mój serwer posiada panel php ale zaraz, aby korzystać z bazy mysql muszę znać php?? ja znam tylko htmla, podstawy delphi a php nie znam, chociaż mam książkę o tym języku to nie kręci mnie aby się uczyć tego
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Jeśli chcesz wykorzystać stronę internetową wykorzystującą bazę danych MySQL nie musisz oczywiście znać całego PHP od podstaw, ale przynajmniej musisz znać zasady umieszczania kodu PHP na stronie www, zasady łączenia się z bazą danych i przetwarzania informacji otrzymanych jako wynik zapytania przesłanego do MySQL. Sam HTML tu nie wystarczy niestety.
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Teoretycznie rzecz biorąc nie musisz znać php żeby korzystać z mysqla, ale nie wiem jak wtedy te wszystkie dane przenieśiesz na stronkę. W php jest mnóstwo predefiniowanych funkcji które wspomagają obsługę baz danych i nie tylko baz mysqla. Obawiam się że jeżeli będziesz chciał to wykorzystać będziesz musiał zajrzeć do tej książki. Mówiąc szczerze dziwne mi się wydaję to że chcesz wykorzytywać bazy danych a nie chcesz się nauczyć php. Jak już chcesz ulepszyć swoją stronkę to i php i mysql Ci się przydadzą, nawet jeżeli dobrze poznasz php to będziesz mógł stworzyć strony, które nie będą musiały koniecznie korzystać z baz danych tylko z np.plików tekstowych umieszczonych na serwerze, w których możesz umieszczać i zapisywać dzięki php dane. Podsumowując pierwsze php a później mysql, obie rzeczy nie są trudne, a jak będziesz mieć jakieś konkretne pytania, to możesz pisać na priv może będe w stanie pomóc.

Widzęże Tux mnie uprzedził ale cóż kolega Robert w takim razie dostanie dwie odpowiedzi.
 

Robert_kaktus

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
84
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Żyrardów
Spoko, dzieki bardzo ale tak mi się jakoś nie chce uczyć tego php...:/ Ta książka ma 560 stron! tragedia, no ale jak to z htmlem było...wszystko po trochu. Dzięki jeszcze raz bardzo i pozdro dla was.
 

imiglis

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Mikołajki
Zakladam ze masz juz baze MySql i stoi ona na jakims tam serwerze?? Jesli tak to napisz do mnie a ja wysle Ci programik ktory robi gotowe stronki ww technologi PHP, jest prosty w obsludze, oczywiscie nie jest idealny i nie jest to pelna wersja po malych przerobkach mozesz z powodzeniem tworzyc formularze!!! a ten programik nazywa sie "PHPrunner" imiglis@konto.pl

pozdrawiam!!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry