Muzyka dla przestrzeni...

jungle1234

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam! Wiem, iż tytuł tematu dziwnie brzmi, lecz niestety nie mogłem wymyślić niczego lepszego. W każdym razie to tu mam zamiar przybliżyć o co mi dokładnie chodzi.

Muzyki elektronicznej dopiero zaczynam słuchać, więc nie za dużo o niej wiem. Z uwagi na to, że widzę w tej muzyce wielki potencjał dźwiękowy itd., mam nadzieję na sukces w znalezieniu swojego gatunku, bądź chociaż pojedyńczego wykonawcy... No właśnie i o to bym chciał was prosić. O pomoc ( np. podanie nazw twórców, bądź gatunków). Błądzę po tym świecie już pewien czas, wpisując bez skutku różne nazwy jak np. techno, trance itd. itp. Lecz niestety nie zauważam niczego ciekawego. Jak na razie spodobał mi się psytrance, który jest bardzo ciekawą muzyką, lecz niestety na dłuższą metę nudzącą... Fajny jest też ambient, ale to pojedyćze produkcje, bardziej dynamiczne ( choć z uwagi na moje rozeznanie w muzyce to może się nie zwać "ambientem"). Niestety jakieś kawałki gdzie przez cały utwór słyszę tylko jakieś szumy bądź inne dźwięki, mnie nie rajcują. Lubię się rozpływać w dynamiczniejszej muzyce, ponieważ lubię jej słuchać na leżąco i nie chce po paru minutach zasnąć, z powodu braku rozwoju akcji ( jeżeli pozwolicie, że tak to ujmę). Ale starczy już tego. musze napisać konkrety. Szukam czegoś co jest klimatyczne. Chciałbym żeby muzyka w jakiś sposób oddawała przestrzeń (np. kosmos). Lubię klimaty związane z przyrodą, ludźmi, mrokiem, przestrzenią kosmiczną, ufo, nowymi technologiami itd. Lubię rzeczy melodyjne i dynamiczne ( mówiąc dynamiczny, chodzi mi o to, żeby utwór się jakoś rozwijał), ale nie pogardzę również czymś mniej melodyjnym niosącym ze sobą jakiś klimat. Oczywiście nie liczę też na rzeczy strasznie banalne... Ale trudno jest mi ująć co jest tak na prawdę banalne ;)

Byłbym bardzo wdzięczny za podanie czegoś, a jeżeli nie jest to możliwe o powiedzenie po prostu, że tego tu nie znajdę, i że chyba pomyliłem muzykę :p
 
Do góry