Może ktoś chce mi pomóc??/radujcie się!

Basieńka

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
4
Punkty reakcji
0
szukam radosnych cytatów z Pisma św. :rotfl: , gdyż będę bawić się z małymi dziećmi w Pollyannę i uważam, że to b. dobrz forma, by przybliżyć im przesłanie Biblii.
Liczę na pomoc!!! :D
 

spioh

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
442
Punkty reakcji
0
troche niebardzo kumam o co ci biegnie z ta radnoscia. one maja byc wprost mowiace o radowaniu sie czy wszelkie pocieszajece? :hyhy:
na poczatek dam po przykladzie do kazdego:

2 Kor 9:7
7. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg.
(BT)

Iz 41:12
12. Nie bój się, robaczku Jakubie, nieboraku Izraelu! Ja cię wspomagam - wyrocznia Pana - odkupicielem twoim - Święty Izraela.
(BT)
 

Martina

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
778
Punkty reakcji
0
jak jeszcze chodziłam do kościoła, to pamiętam taką piosenkę -
dzisiaj jest dzień, dzisiaj jest dzień którzy dał nam Pan,
weselmy się, weselmy się i radujmy się w nim
itd
 

Basieńka

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
4
Punkty reakcji
0
Re:

zdecydowanie chodzi o rodzaj pierwszy!!!:)
dzięki :)


spioh napisał:
troche niebardzo kumam o co ci biegnie z ta radnoscia. one maja byc wprost mowiace o radowaniu sie czy wszelkie pocieszajece? :hyhy:
na poczatek dam po przykladzie do kazdego:

2 Kor 9:7
7. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg.
(BT)

Iz 41:12
12. Nie bój się, robaczku Jakubie, nieboraku Izraelu! Ja cię wspomagam - wyrocznia Pana - odkupicielem twoim - Święty Izraela.
(BT)
 

kemot

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2005
Posty
8
Punkty reakcji
0
mam coś...

No to ja tutaj dam swój first post na tym Forum, bo temacik fajny ;)
"Nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją." (Ne 8, 10)
"Człowiek nie może otrzymać niczego, co by mu nie było dane z nieba." (J 3, 27)
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." (Rz 12, 21)
"Czemu jesteś zgnębiona, moja duszo, i czemu jęczysz we mnie? Ufaj Bogu, bo jeszcze Go będę wysławiać." (Ps 42, 6)
"Pan moja mocą i tarczą! Moje serce Jemu zaufało..." (Ps 28, 7)
"Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał..." (Ps 37, 5)
"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia." (Flp 4, 13)
"Zrzuć swą troskę na Pana, a On Cię podtrzyma" (Ps 55, 23)
"W Bogu dokonamy czynów pełnych mocy: i On podepcze naszych nieprzyjaciół." (Ps 60, 14)
"Szczęśliwi, których moc jest w Tobie, którzy zachowują ufność w swym sercu." (Ps 84, 6)
"Ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą." (Iz 40, 33)
no na razie tyle... ;) myślę, że coś sobie z tego wybierzesz... Pozdrawiam!
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
Hej, a może przydałoby się zrobić temat: "Cytaty z biblii" Co Wy na to? I wypisywać tam różne takie :p
 

munia_z

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
106
Punkty reakcji
0
Miasto
nie z tej ziemi
MOJA ULUBIONA PIOSENKA :

Raduje się dusza ma, wielbi Pana swego,
Będę Ci śpiewał z całej siły.
Chwalić Cię będę za Twe dzieła,
Będę Ci śpiewał z całej siły.
Błogosławić będę Twoje imię,
Jest miłosierny Pan zastępów,
Moc Jego ramienia nad swym ludem
Pan - mój Zbawca

:aniolek1:
 

Ania17

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
woj.slaskie
Nie znam tej zabawy, mam nadzieje, ze cos sie przyda(mam takie cytaty):
" Na to zas wszystko (przyobleczcie) milosc, ktora jest wiezia doskonalosci" <kol 3,14>
" Obleczcie sie w serdeczne milosierdzie, dobro, pokore, cichosc, cierpliwosc, znoszac jedni drugich wybaczajac sobie nawzajem" < Kol 3,12>
"Dazcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi" <Kol 3,11>
"Zapusccie w niego korzenie i na Nim dalej sie budujcie, i umacniajcie sie w wierze, jak was nauczono, pelni wdziecznosci" <Kol 2,7>
" W Nim wszystkie skarby madrosci i wiedzy sa ukryte" <Kol 2, 3>
"W kazdym polozeniu bierzcie wiare jako tarcze, dzieki ktorej zdolacie ugasic wszystkie rozzazone pociski zlego" <Ef 6, 16>
"Stancie wiec (do walki) przepasawszy biodra wasze prawda i obloklszy pancerz, ktorym jest sprawiedliwosc, a obuwszy nogi w gotowosc(gloszenia) dobrej nowiny o pokoju" <EF6, 14>
"Zbudz sie o spiacy i powstan z martwych, a zajasnieje ci chrystus"<Ef 5, 14>
" Przebaczajcie sobie tak jak Bog nam przebaczyl w Chrystusie" <Ef 4, 32>
 

munia_z

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
106
Punkty reakcji
0
Miasto
nie z tej ziemi
PRAWDZIWE SZCZĘŚCIE

"Oto dzień, który Pan uczynił: radujmy się nim i weselmy. " PSALM 118, 24
"Szczęśliwy, kto mądrość osiągnął, mąż, który nabył rozwagi, bo lepiej ją posiąść niż srebro, ją raczej nabyć niż złoto." KSIĘGA PRZYSŁÓW 3,13-14
"Głupota człowieka niszczy mu drogę, a serce na Pana się gniewa." KSIĘGA PRZYSŁÓW 19,3
"Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy osiągnęli mądrość serca." KSIĘGA HIOBA 28,18
"Perły przewyższa posiadanie mądrości." KSIĘGA HIOBA 28,18
"Dobre słowa sąplastrem miodu-słodyczą dla gardła, lekiem dla ciała." KSIĘGA PRZYSŁÓW 16,24
"Weselić się będę w Bogu, moim Zbawicielu." KSIĘGA HABAKUKA 3,18
"Kłótnię zaczynać to dać upust wodzie, nim spór wybuchnie-uciekaj!"KSIĘGA PRZYSŁÓW 17,14
"wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąś cnotą i czynem chwalebnym- to miejcie na mysli!"LIST ŚW. PAWŁA APOSTOŁA DO FILIPIAN 4,6
"Mocą moją i pieśnią moją jest Pan." KSIĘGA IZAJASZA 12,2
 

Adam Kias

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
110
Punkty reakcji
4
Wiek
34
witam
Mój ulubiony bo o nadzieji zmartwychwstania:Ty zawołasz, a ja ci odpowiem. Zatęsknisz za dziełem swych rąk.(Hioba 14:15)
pozdrawiam
 

Testosteron

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
42
Punkty reakcji
1
Ktokolwiek złorzeczy ojcu albo matce, będzie ukarany śmiercią: złorzeczył ojcu lub matce, ściągnął śmierć na siebie.
Kpł 20, 9
Mojżesz tak powiedział: Czcij ojca swego i matkę swoją oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmiercią zginie
MK 7, 9
Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny, ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta, i powiedzą starszym miasta: Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu. Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze. Usuniesz zło spośród siebie, a cały Izrael, słysząc o tym, ulęknie się.
Pwt 21, 18-21
Gdy Izraelici przebywali na pustyni, spotkali człowieka zbierającego drwa w dzień szabatu. Wtedy przyprowadzili go ci, którzy go spotkali przy zbieraniu drew, do Mojżesza, Aarona i całego zgromadzenia. Zatrzymali go pod strażą, bo jeszcze nie zapadło postanowienie, co z nim należy uczynić. Pan zaś rzekł do Mojżesza: Człowiek ten musi umrzeć - cała społeczność ma go poza obozem ukamienować. Wyprowadziło go więc całe zgromadzenie poza obóz i ukamienowało według rozkazu, jaki wydał Pan Mojżeszowi.
Lb 15, 32-36
Stamtąd poszedł do Betel. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku! On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci.
Z woli Bożej opanowali miasto i urządzili nieopisaną rzeź do tego stopnia, że leżące obok jezioro, szerokie na dwa stadia, wydawało się pełne krwi, która tam spłynęła.
2 Mch 12, 16

Cytaty są akurat dobre dla dzieci. Przynajmniej będą mogły się pośmiać. Później wystarczy, że powiesz im, ze Bóg ich kocha i będzie git.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
testosteronie zbierasz pkt na warn?
to co ukazujesz to pogarda dla inaczej myślących i offtop
to ostatni raz kiedy ostrzegam bez %
 
Do góry