moje doświadczenia w "pigułce" dla nowicjuszy

ishtar1985

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2008
Posty
94
Punkty reakcji
0
witam :)

jestem nowa na tym forum i czytalam tematy o tabletkach i odpowiedzialam ale postanowilam napisac cos od siebie :)

biore tabletki od 19 roku zycia... teraz mam 23 lata...w ciagu tych 4 lat brania tabletek Cilest zrobilam tylko jedną przerwe miesieczna w braniu tabletek a tak to biore normalnie (czasme robilam przerwy 7 dniowe czasme nie nawet 2 razy pod rząd chociaz nie lubilam nie robic tylu przerw bo czulam sie 15 kilogramow cięzsza :))
na poczatku mialam mdlosci ale bralam wieczorem wiec nie bylo tak zle nastepnego dnia...pozniej juz bylo ok...

czasem zapomnialam wziasc tabletki o 12 a nawet 24 godziny...nie robilam przerw, nie odstawialam ...po prostu bralam pominieta i ta kolejna i bylo ok :) stresik byl ale dzidziusia nie ma :)

mialam trądzik.. skora mi sie poprawila..nie mam nic na twarzy..przytylam 2 kilogramy, a moje libido niestety spadlo... po czym jestem tego pewna? po ostawieniu Cilest na miesiac (schudlam wtedy 2 kilogramy i skora zaczela mi sie psuć ale libido wzrosło niebezpiecznie:)) dlatego zaczelam brac dalej tabletki... i mimo to ze moje libido jest slabsze to wciaz mam ochote i wciaz bym mogla :)moze i lepiej ze jest slabsze ;P

tak serio... to jednego unikalam... zazywania produktow ktore zawierały dziurawiec... jak kupowalam tabletki ziolowe czy herbatki to czytalam dokladnie sklad... a i unikalam antybiotykow (na szczescie nie jestem chorowita;)) i staralam sie nie pić alkoholu do nieprzytomnosci gdy wiedzialam ze biore tabletki ( w ciagu 7 dni przewy mozna :p hehe ;)) no i nie jedlam swinstw zeby nie bylo wymiotow czy biegunek... przezorny zawsze zabezpieczony! (alkoholu nie pilam nie dlatego ze nie powinno sie podczas brania tabletek lecz zeby nie wymiotowac np pozniej po nim :))

jedyne co mnie martwi to cena Yasminelle na ktore teraz od dzis przeskakuje :( Cilest byl po 11 zl a te sa po 37 ;/ masakra ale pracuje wiec daje rade. ginekolog kazala mi wziasc pierwsza tabletke w pierwszy dzien krwawienia (w ciagu 7 dni od odstawienia Cilest'u) i tak tez zrobie i zobaczymy jak to bedzie... mam nadzieje ze wiele sie nie zmieni ani z moja skora ani waga ani libido..no moze fajnie by bylo gdybym schudla moze ;) czas pokaze... jesli bedzie zle to wroce do Cilest'u, ktory polecam poki co :)

a i pale papierosy... wiem ze nie powinam jak biore tabletki ale pale paczke na tydzien wiec chyba nie jest zle... obym kiedys tego nie zalowala... no na imprezach pale paczke na jednej imprezie... narazie czuje sie dobrze i modle sie aby kiedys mi sie to na zdrowiu nie odbilo...

nie ma co obawiac sie brania tabletek antykoncepcyjnych... i nie sluchac o tym ze pozniej w ciaze nie zajdziesz czy inne bzdury... ufam mojej pani ginekolog i wiem ze tabletki sa dobre jesli nie chcemy dzidziusia...

a i jak zaczelam brac tabletki 4 lata temu to kochalam sie na drugi dzien rano po zazyciu pierwszej tabletki z opakowania wieczor wczesniej ... od razu jestes chroniona! i wtedy mezczyzna skonczyl we mnie i jak widac na moim przykladzie tabletki na prawde dzialaja! :)

tez kiedys sie stresowalam wszytskim... dlatego mam nadzieje ze uspokoje ta wypowiedzią nowicjuszy ;)

i jeszcze jedno... chodze na solarium.. nie caly czas ale zima czasami i jak zaczelam brac tabletki i poszlam to balam sie odbarwien na skorze..i na zlosc wyskoczyla mi biala plama na tylku ktora nie schodzila przez 3 miesiace..po tych 3 miesiacach zeszla :) od tej pory chodzilam jeszcze na solarium i wiecej plamek nie zauwazylam wiec chyba solarium nie jest zle:)

dodam jeszcze oczywiscie ze kazdy jest inny...kazdy ma inny organizm i kazdy inaczej toleruje hormony... dlatego jesli widziecie jakies skutki uboczne to lepiej isc do lekarza i zapytac co i jak..ja zmienilam tabletki dlatego ze coraz czesciej mnie mdlilo, mialam krwawienia w czasie brania tabletek i mialam takie hustawki nastroju jak kobieta w ciazy...po 4 latach brania... teraz zobaczymy co Yasminelle zrobi ze mną... i w sumie za rok moze planuej dzidziusia i mam nadzieje ze wszytsko bedzie dobrze :)

i
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
hehehe az 3 razy o tym solarium :p gdzie Ty kupujesz Yasminelle po 37 zł?? ja płace 42!
 

ishtar1985

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2008
Posty
94
Punkty reakcji
0
hehehe az 3 razy o tym solarium :p gdzie Ty kupujesz Yasminelle po 37 zł?? ja płace 42!


racja :p juz sie poprawilam :) bo myslalam ze sie nie dodalo :/

w euro aptece kupilam... mowisz ze sa drozsze? niedobrze :mruga: moze wkoncu beda tansze... za cilest 4 lata temu tez placilam prawie 40 zł :)
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
nie wiem czy będą tańsze, bo jeszcze 2 miesiące temu w tej samej aptece płaciłam 38,50 a teraz jak zaszłam to prawie 42 :/
 

Madziarra18

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zach-Pom
Ja za cilest płacę 16.90 i nie mam zastrzeżen co do nich. Miewam humorki, czasem ostre ale czasami to jest dobre i dla mnie i dla partnera :) Ochota na seks się zwiększyła po tabletkach i to rzeczywiście jest niezbyt bezpieczne :D ale jeszcze nie jest tak strasznie. Schudłam już jakieś 2 kg a biore niedługo te tabletki (jestem w trakcie pierwszej 7-dniowej przerwy). Rano miewam mdłości, ale nie kończą sie one na szczęście wymiotami... Tak więc jak narazie polecam te tabletki, może biore je za krótko, aby stwierdzić czy sa dobre, póki co to jestem zadowolona :)
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Dam wam radę.
Kiedy bierzecie tabletki przez dłuższy czas, róbcie sobie przerwy przynajmniej raz w roku na dwa miesiące.
Wiele moich koleżanek (3 koło 30-stki i jedna 23 lata) brały tabletki dłuuugo. Nie robiły sobie przerw, kiedy planowały ciążę i odstawiły tabletki miały problemy z zajściem w ciążę. Dwie z nich starają się o dzidzie 2-3 lat, tej młodszej udało się po pół roku.
Jeżeli bierze się tabletki zbyt długo, mogą być poważne konsekwencje.
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
moja znajoma brała tabletki bez większych przerw 6 lat, odstawiła bo chcial;a dzidziusia no i trafiły się bliźniaki, właśnie przez tabletki
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
a ja sama nie wiem czy robić te przerwy czy nie. jak ma się tabletki z małą dawką hormonów to chyba nie trzeba.. zresztą nie wiem. dla mnie akurat brak dziecka nie byłby problemem.
 

shessej

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2008
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Zielona
a ja sama nie wiem czy robić te przerwy czy nie. jak ma się tabletki z małą dawką hormonów to chyba nie trzeba.. zresztą nie wiem. dla mnie akurat brak dziecka nie byłby problemem.
Tak mówisz teraz, a poczekaj kilka lat... :p Ja odstawiłam, bo bałam się żeby sobie kłopotów nie narobić, o jakich wspominała Arina. Co prawda, dziecko jeszcze sobie poczeka trochę, ale chcę je mieć, nie mniej niż mój Luby. On to się nakręca czasem. Ostatnio kupowaliśmy w prezencie takie tyci skarpetki i buciki, a on "Jakbym zobaczył taką moją maluśką stópkę, to bym mocno płakał" :D
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
może i mi sie odmieni ale wcale nie musi. Na razie nie widzę nic fajnego ani ładnego w małych dzieciach, wręcz przeciwnie.
 

zza

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
344
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
cieszyn
dziewczyny, ale to, ze teraz nie macie problemow to wcale nie oznacza ze w przyszlosci ich nie bedzie..potem bedziecie plakaly ze bylyscie takie glupie...trzeba robic przerwy...zreszta pomyslcie o waszej watrobie..przeciez branie non stop tabletek sie na niej odbija..i np za 10 lat, gdy bedziecie mialy te 30 i zycie bedzie sie ostro krecic, to okaze sie ze wasza watroba nie wytrzyma kolejnych tabletek... to glupie w tym wieku wracac do gumek, no nie? ja tez mysle o tabletkach ale odwlekam te chwila jak tylko moge.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
moja znajoma brała tabletki bez większych przerw 6 lat, odstawiła bo chcial;a dzidziusia no i trafiły się bliźniaki, właśnie przez tabletki

a dlatego iz po odstawieniu hormonow, organizm kobiety wariuje i "wytwarza" wiele komorek do zaplodnienia, jezeli chcemy uniknac takiej sytuacji po ok 3-4 mies od odstawienia tabletek planujemy ciaze!
a ja sama nie wiem czy robić te przerwy czy nie. jak ma się tabletki z małą dawką hormonów to chyba nie trzeba.. zresztą nie wiem. dla mnie akurat brak dziecka nie byłby problemem.
przy tabletkach nowej generacji np.yasminelle nie trzeba robic zadnej przerwy, wrecz przeciwnie powinnismy sie zdecydowac albo bierzemy tabletki albo zostawiamy, przez robienie takich 2 mies przerw nasz organizm "wariuje" i to zle wplywa na plodnosc kobiety.. w kazdej chwili mozemy zrezygnowac z tabletek a plodnosc naprawde szybko wraca
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja dziś wiem, że nie wróce już do żadnych tabletek
po 9 miesiącach z tabletkami mój organizm do tej pory nie wrócił do normy, albo raczej to co sie zaczeło dziać juz się nie odstanie
więc aż boje isę myslec jakie mogą byc skutki uboczne tych tabletek za kilka lub kilkanaście lat
przez miesiąc brałam Yasmin i okazały się tragiczne dla mnie bardziej niż poprzednie

dziewczyny zastanówce się czy warto, nie pisze tego zgryzliwie, ale na pewno kiedys skutki uboczne się ujawnią
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
poprostu nika hormony nie sa dla ciebie...ja po 3 latach brania yasminu czulam sie swietnie i zadnych skutkow ubocznych +wyleczylam nadzerke...teraz przezucialm sie na nuva ring
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ale uwierz mi że kiedyś możesz mieć ztego powodu problemy czego Ci nie życze
to czasem objawia się po latach
strasznie mnie denerwuje to, że niektórzy traktuja te tabletki jak cukierki

ja po wzięciu bodajże 4 tabletki Yasmin miałam tak nogi zdrętwiałe że ich nie czulam chyba z 3 godziny, a o naczynkach już nie wspomne :/
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
alez wiesz ja wiem jakie niepozadane skutki moga "przynies" hormony i nie biore hormonow ja cukierki!!! sluchaj zebym nie brala hormonow moglabym miec wielki problem, nigdy nie zajsc w ciaze.mialas zle dobrane tabletki, ja mialam wszystkie badania robione po pare razy,konsultacje z bardzo dobrymi ginekologami
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
wiem że zle dobrane
ale na prawde duzo lepirej czuje sie pod kazdym wzgledem jak ich nie biore

nie miałam na myśli Ciebie piszac o tych cukierkach tylko dziewczyny które "profilaktycznie" biorą takie tabletki np od 15 roku życia :]

co do ciązy to rozumiem, moja znajoma tak miała, że musiała ocalić komórki jajowe, żeby mogła zajśc w ciąże za jakiś czas
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
wiesz nika dobrze ze zostawilas hormony:)ja za jakis czas wogle odstawie i zaczne starac sie o dzidziusia:)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ooo już takie plany masz :) ładnie ja na razie mam tylko plany matrymonialne

wiem, że dobrze zrobiłam, przecież jak poszłam do mojej lekarki to się przeraziła :]
 
Do góry