mój problem

dawid2000x1

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
234
Punkty reakcji
1
Witam, otóż mam mianowicie taki pewien problem. Wydawać się może że nie jest to coś wielkiego, jednak męczy mnie od pewnego czasu. Mam 17 lat i jakoś nie wiem co chciałbym robić w życiu. Rodzice i inni członkowie rodziny dręczą pytaniami, gdzie na studia, co na maturze będe zdawał itp. Jednak ja kompletnie nie mam pojęcia. W niczym nie jestem jakoś specjalnie dobry. Jestem dosyć leniwy i bardzo ciężko mi się do czegoś konkretnie zabrać. Nie mam w sobie jakiejś takiej mobilizacji, zaparcia. Odczuwam w swoim życiu z tego powodu taką jakby pustkę. Zawsze jednak dręczą mnie myśli, że chce coś stworzyć, zostawić coś po sobie na tej ziemi. Chwytałem się już różnych rzeczy jednak nic mnie jakoś nie interesuje. Pisałem teksty( w stylu hip hop) jednak pisanie ich tylko sobie nie daje mi jakiejś frajdy, uczucia spełnienia. Chciałbym w przyszłości robić coś co będę lubił i co będzie dawało mi także korzyści materialne. Czy ktoś może mi pomóc, jakoś powiedzieć jak mogę znaleźć w swoim życiu coś co chcę robić?

zagmatfałem to wszystko ale to to co myśle i chce wiedzieć co o tym myślicie:)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Jak wynika z mojego nicku jestem Twoją rówieśniczką. Każda osoba w tym wieku ma problem z podjęciem tej ważnej decyzji w jakim kierunku iść tak aby czerpać z pracy chociaż trochę przyjemności oraz zarobić na utrzymanie rodziny. Mimo wszystko jest to zbyt wcześnie...
Poszperaj w internecie i pomyśl jaki zawód satysfakcjonowałby Cię, przyłóż się do nauki przedmiotów potrzebnych Ci do zdania matury na konkretny kierunek studiów (z tego co piszesz tak wywnioskowałam). Poza tym pisanie tekstów hip-hopowych traktowałabym raczej jako hobby niż coś z czego mógłbyś czerpać korzyści materialne
 

Klapaucjusz

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
samotnawsieci93 zgadzam się z tobą ale z tym hip-hopem to się nie zgadzam,można z tego mieć korzyści materialne jeśli jest się dobrym.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Można mieć korzyści, ale trzeba mieć nieprawdopodobne szczęście aby Twój tekst został dostrzeżony. Pamiętaj że pisać teksty mogą tysiące... spójrz na to realnie i oceń jakie masz szanse? Dlatego lepiej spróbować czegoś z czego pieniądze są pewne
 

Peronymous

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2010
Posty
129
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Warszawa
jestes strasznie młody, ja np. przekonalem się o swoim prawdziwym powołaniu dopiero w wieku 21 lat, więc nie ma na to reguły. Możesz i całe życie przejść na jednej wielkiej niewiedzy. Będą sytuacje zmuszające Cię do podjęcia decyzji, wybór studiów, lub zmiana planów gdzie mieszkać np.
Mimo wszystko nie daj się wsypać w rutynę, bo to Cię zje najzwyczajnie. Poza tym jak chcesz robić to co lubisz i mieć z tego pieniądze, to najpierw wykaż inicjatywę i zacznij coś w ogóle robić. Jesteś leniwy, a z opier****nia nie ma pieniędzy.
 

kmk07

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Musisz próbować się czymś zainteresować, wtedy znajdziesz odpowiedz na pytanie co będziesz robił w życiu :)
Wiem, że to nie jest proste, ale staraj się i walcz o przyszłość.
 

Tidus1234

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2007
Posty
49
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Ja mam to wiedzieć
Jak nie masz co robic to stwórz swojego mmorpg ale nie takie jak metin albo tibia tylko jak aion bo inaczej znajde cie i odbierdole ci wacka ale jak cie sie nie chce robic gry to zrob sobie dziecko i wtedy zostawisz cos po sobie i tak jestes jeszcze za mlody na :cenzura:anie xD a jak ci sie nudzi w domu to chyci sie lopaty i do roboty
 
Do góry