Modlitwa

Status
Zamknięty.

olenkat16

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
55
Punkty reakcji
0
Co uwazacie na temat modlitwy??Czy jest ona potrzebna?? czy ma jakis sens w zyciu kazdego człowieka??
Chetnie poznam wasze zdanie na ten temat. Bo w moim zyciu jak narazie modlitwa nie odgrywa czegos szczegolnego, a tak naprawde to w cale jej nie ma ;( :/ :oops:
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
W moim zyciu Bog i modlitwa odgrywaja bardzo wazna role.
Coz, niestety ja sie baaaardzo odsunelam od Boga modlitwy Kosciola :(
Nie lubie takich modlitw, ot tak aby wyklepac. W sumie oprocz Zdrowas Mario i Ojcze Nasz malo ktore znam :rumieniec: (oczywiscie kiedys je znalam zeby nie bylo ale teraz to nawet nie wiem czy je znam czy nie)
Modle sie wieczorem, przed snem i moja modliwa nie jest jakas wyuczona poprostu swoimi slowami dziekuje Panu Bogu za dzisiejszy dzien i o cos ewentualnie Go prosze i tyle.
Byc moze nie jest to calkiem dobrze ale jak juz napisalam, odsunelam sie od calych tych ceregieli i teraz pojmuje Boga tak bardziej na sposob indiwidualny. Nie zgadzam sie z wieloma rzeczami ktore sa w Kosciele.
Ale moim zdaniem najwazniejsze jest to co sie samemu czuje bo wtedy Pan Bog chyba najbardziej to doceni.
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Szczerze się przyznam, że w ciągu tygodnia zapominam o modlitwie. W niedzielę chodzę do kościoła( nie za ) i modlę się!
 

Reagle

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2005
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
Modlitwa to rozmowa z Bogiem,jest niezbędna jeżeli chcemy naszą wiarę rozwijać i pogłebiać.Co może lepiej zbliżyć do Boga niż rozmowa z nim?Modlitwy,,formółkowe''(nie wiem jak inaczej je nazwać) są pomocą w kontakcie z Nim, a to czy mówienie ich będzie klepaniem czy nie zależy wyłącznie od nas.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
"Modlitwa jest niepotrzebna, odciąga od działania."
A.S. LaVey
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Nie modle się od kilku lat i jakoś działam dobrze.
 

milenkaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2005
Posty
188
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
gdzieś tam...
modlitwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wręcz przeciwnie - przynosi pozytywne efekty...
nawet zaczynając od banalnego wyciszenia... po za tym pozwala inaczej trochę patrzeć na wszystko i kurcze jest w niej jakaś taka wielka siła którą ciężko opisać... poza tym jednoczy ludzi... a co najważniejsze jest to chwila kiedy się staje twarzą twarz z samym Bogiem...
takie są moje refleksje - o czymś dokładniejszym można by pisać i pisać bo to temacik rzeka...
poza tym nie wyobrażam sobie że mogłoby nie być modliwy każdego dnia...
 

grzes

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
57
Punkty reakcji
0
Nie modle się od kilku lat i jakoś działam dobrze.


Do czasu...

--

A co do modlitwy naprawde jest bardzo wazna.. Olenka modl sie nawet kiedy Ci sie nie chce a laski na Ciebie splyna i zobaczysz ze po czasie modlitwa bedzie dla Ciebie przyjemnoscia.Musisz odnalesc Jezusa w sobie ktory jest bardzo blisko.Kiedys tez zaniedbywalem modlitwe, a teraz modle sie codziennie i nie wyobrazam sobie zasniecia bez modlitwy.
 

olenkat16

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
55
Punkty reakcji
0
Do czasu...

--

A co do modlitwy naprawde jest bardzo wazna.. Olenka modl sie nawet kiedy Ci sie nie chce a laski na Ciebie splyna i zobaczysz ze po czasie modlitwa bedzie dla Ciebie przyjemnoscia.Musisz odnalesc Jezusa w sobie ktory jest bardzo blisko.Kiedys tez zaniedbywalem modlitwe, a teraz modle sie codziennie i nie wyobrazam sobie zasniecia bez modlitwy.


teraz chyba tak naprawde zaczynam rozumiec jak wazny w naszym zyciu jest Bóg
 

Piratomanka

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2006
Posty
53
Punkty reakcji
0
Miasto
Północ
A ja się nie modlę i modlić nie będę - nie mam do czego.
I dobrze mi się żyje.
Jeśli kiedyś strzeli we mnie piorun to was poinformuję.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Moim zdaniem modlitwa to nic innego jak MONOLOG wypowiedziany do obrazka, krzyżyka lub czegoś w tym rodzaju. Poza tym nie modlę się, bo uważam, że to nie am sensu. W celu wyciszenia wolę posłuchać muzyki klasycznej, lub iść na spacer, a o swoich problemach wolę porozmawiać z mamą, która zarazem jest moją rodzicielką i najlepszą przyjaciółką.
 

krokodyl

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
Modlitwa jest baedzo wazna dla czlowieka , lecz jest jeden warunek nalerzy ,wierzyc Bog nas slyszy , modlitwa to rozmowa z BOGIEM :)
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Ja się nie modlę. Poza tymi moentami gdy musze. Ale to nie jest w sumie modlitwa. To klepamie formułki, której się trzeba było nauczyc, zeby mieć 5 z religii. I nie czuję wewnętrzenej potrzeby rozmawiania z Bogiem. Kiedyś pamiętam, że codziennie wieczorem modliłam się. Tzn klepałam formułkę nie pamietając co przed chwilą powiedziałam i myśląc o tym co jutro dostanę za wypracowanie <_<
 

Anthrax

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Bezmyślne powtarzanie magicznych formułek, a im więcej tym lepiej. Co za bzdura. Jedyne na co coś takigo może wpłynąć to psychika wywołując religijne schizy.
 

syzyff

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2006
Posty
83
Punkty reakcji
0
Kiedyś pamiętam, że codziennie wieczorem modliłam się. Tzn klepałam formułkę nie pamietając co przed chwilą powiedziałam i myśląc o tym co jutro dostanę za wypracowanie

Zamiast klepać formułkę, lepiej powiedzieć Panu Bogu coś od siebie. Po prostu podziękuj Mu za nowy dzień, za fajnego kumpla, za świetny film. Pan Bóg nie wymaga od nas formułek. On chce czasem po ludzku sobie z nami pogadać albo zwyczajnie pobyć w milczeniu (kontemplacja) :) Modlitwą też jest czytanie duchowne, rozważanie. Samymi formułkami można się zamęczyć.
 

Sikstar

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2006
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
CK
Dla mnie modlitwa jest bardzo ważna :) Dzięki Niej codziennie uświadamiam sobie jak karzystnie wykożystać kolejny dzień. Nawet kiedy jestem w niepewnej sytuacji, modlitwa daje mi pewną siłę do działania, taką niepowtarzalną motywację, wiarę w to do czego dążę. Mam w niej bardzo duże wsparcie i to jest właśnie piękne.

Ps. Sorry za błędy, ale nie umiem pisać :p heh
 

nina2

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
wiesz tak sobie mysle ze to zalezy jesli wierzysz w boga wtedy modlitwa jest niezbedna ja wierze i uwazam go za mego przyjaciela czasem ciezko sie modlic ale zawsze lepiej po
 

e-skryba

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
54
A ja nie klepię ani żadnych paciorków, ani tez nie gadam z nim prosząc go o to czy dziękując za tamto. My rozumiemy sie bez słów, bo jego duch mieszka we mnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry