mma?

aadusia

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
łódź
moj chlopak planuje zapisac sie na mma. martwie sie troche bo dziwne rzeczy o tym slyszalam. do tych ktorzy wiedza na czym to dokladnie polega itp- czy to jest niebezpieczne? nie chce zeby cos mu sie stalo ;(
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
moj chlopak planuje zapisac sie na mma. martwie sie troche bo dziwne rzeczy o tym slyszalam. do tych ktorzy wiedza na czym to dokladnie polega itp- czy to jest niebezpieczne? nie chce zeby cos mu sie stalo ;(
Nauczy się czegoś, na złe mu to nie wyjdzie. Koleżanko, wygoogluj sobie temat ;).
 

Major92

Bywalec
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
227
Punkty reakcji
35
Miasto
Polska
czy to jest niebezpieczne?

Jeśli będzie trafi do dobrego klubu, sekcji czy co tam jeszcze jest obecnie związane z SW to nic się mu nie stanie. Nie powiedziałbym, że w tym sporcie robiąc wszystko wg rad trenerów (oczywiście dobrych) jest duże ryzyko kontuzji.. Te MMA to ostatnio jakiś pomysł wyszedł bo jak dotąd to ja się spotykałem tylko z możliwością trenowania w klubach pojedynczych stylów. Tego MMA się pojawia coraz więcej, a przynajmniej w rejonie mojego zamieszkania.
 
C

compton_style

Guest
Jeśli będzie wykonywał polecenia trenera, to nic mu się nie stanie. Inaczej to nawet ping pong może być niebezpieczny, jeśli nikt nam nie pokaże co i jak. Jednak MMA to sport walki, więc na jakieś kontuzje będzie narażony, ale myślę, że go nie zabiją przecież :)
 

pgrzelka

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
i nie złość się na niego jak będzie miał na szyi coś w stylu malinki, w mma jest sporo chwytów za szyje (duszenia, gilotyna, itp), więc łatwo obedrzeć szyje, a miałem już o takie obtarcia nieporozumienia z dziewczyna ;)
na otarcia na inne części ciała (kolana, łokcie) są dość tanie ochraniacze (ściągacze), w mma sporo jest walki w parterze, też łatwo się poobdzierać

pozatym ćwicząc od kilku miesięcy nie naraziłem się na żadne poważne obrażenia
 

sowa3991

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
212
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Lubicz
nie przejmuj się. Każdy sport jest w mniejszym lub większym stopniu niebezpieczny, ale skoro on chce się zapisać dopiero to może tylko zyskać. Życzyć mu wytrwałości tylko
 
C

compton_style

Guest
Racja, zranić można się nawet w szachach, przecież niektóre figury mają ostre czubki :D. Nie ma co się nakręcać, że wróci ze złamanym nosem, a łuki brwiowe będzie miał jak daszek od czapki.
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Na pewno będzie żył, facet powinien coś trenować i się ruszać, chyba byś nie chciała, żeby siedział z piwem przed tv albo non stop przed kompem, a te treningi są fajne, miałm okzaję być na czymś podobnym i nic nie umiejąc przeżyłam, więc facet tym bardziej.
 
Do góry