Młoda Husaria

sloniu

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2006
Posty
318
Punkty reakcji
0
@Odeon - A mnie ciekawi co odpowiesz DdD. Nikt sie nie obrazi, jezeli przyznasz sie do bledu. Nie wiem jak wyglada demokracja w FL, ale w Polsce rzadza Ci ktorych wybierze wiekszosc spoleczenstwa uczestniczaca w wyborach. Nie mowie tak ze wzgledu na partie rzadzaca bo przeciwko PiSowi jestem calym sercem. Powiedz - jak jest w FL i kto powinien rzadzic w Polsce.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Gdyby nie było komuny...ale była i gdybanie się na nic teraz nie zda.
Co ma ta odpowiedź do mojego postu?

A ci ludzie którzy na nich głosowali to nie społeczeństwo? Czy może jakaś inna jego odmiana?
To pytam po raz kolejny, jeśli rządy Pis nie mają prawa bytu, to kto wg ciebie powinien rządzić, skoro masz taką opinie o legalnie, demokratycznie wybranej władzy?

Ja pytam kto wg ciebie powinien rządzić, jeśli nie partia która wygrała wybory. A ty wyskakujesz z komuną...
 

ukson17

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Skądkolwiek zawsze z Polski...
To ja może sprostuje mój nick, to 88 to jest mój rocznik i dopoki nie przeczytałem tych postów nie wiedziałem żeto jets symbol związany z hitlerem.kropka.

A kto powinien rządzic jeśli nie partia która wygrał wybory?? partia komunoliberalna która miała najwięcej głosów. Dla lewaków są równi i równiejsi, najlepszy przykład protesty przeciww Giertychowi, na stołkach ajk siedzą komuchy to cisza, jak prawica odrzu biją dzwony, uruchamia sie mechanizm propagandy z hasłem demokracja jest zagrożona.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
A czy każdy mój post musi być odpowiedzią na twój?
Przyznać do błędu?
Żeby się przyznać, najpierw trzeba ten błąd popełnić.
A co do systemu demokracji w FL, są tylko dwie partie, więc któraś zdobywa przewagę i tworzy nowy rząd.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Czyli odpowiedzi się nie doczekałem. Standard :] Lepiej napisać coś w ogóle nie mającego związku z dyskujsą i się wymigać niż nie potrafić odpowiedzieć nie?

Sloniu wierzysz w to, że on się przyzna do błędu :lol:
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Żeby uzyskać odpowiedź, zdaje się że trzeba zadać pytanie.
Póki co odpowiedziałem na post slonia.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Nie wyskakuję z komuną, tylko udzielam odpowiedzi na inny post.
Kto powinien rządzi?
A skąd mam wiedzieć?
W każdym razie, napewno nie populiści lub inne skrajności (mówię tu nie tylko o prawicy, ale też o lewicy żeby nie było niedomówień!)
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Nie wyskakuję z komuną, tylko udzielam odpowiedzi na inny post.
Kto powinien rządzi?
A skąd mam wiedzieć?
W każdym razie, napewno nie populiści lub inne skrajności (mówię tu nie tylko o prawicy, ale też o lewicy żeby nie było niedomówień!)
No to skoro nie wiesz kto powinien rządzić to na jakiej podstawie twierdzisz ze ci czy tamci nie mogą rządzić? Skoro jedni nie moga bo cos tam, to drudzy powinni moc bo inne cos tam. Troche sprzecznosci jest w twoich odpowiedziach.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Nie...to ty ich nierozumiesz.
Obecnie na podstawie sondaży trudno powiedzieć kto powinien rządzić.
Najlepsze wg. mnie byłoby rozwiązanie z drugą turą.
Wtedy możnaby było stworzyć stabilny większościowy rząd.
Albo system dwupartyjny.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Tylko, że chyba w zadnym kraju w wyborach parlamentarnych nie ma czegoś takiego jak druga tura, więc jest to trochę życzenie utopijne.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Zawsze zostaje system dwupartyjny, lub demokracja bezpośrednia, co przy 38 mln mieszkańców jest trudne do zrealizowania.
 

krzysioPL

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2006
Posty
74
Punkty reakcji
0
Sory ze zabawilem sie w archeologa ale Odeon za przeproszeniem pieprz*** glupoty, nie powinni rzadzic bo nie maja 50% glosow, u nas sie jeszcze nie zdarzylo zeby ktoras partia miala ponad 50% glosow, nie liczac czasu komuny, i zawsze potrzebne byly koalicje, to tak troche historii, system dwupartyjny moim zdaniem dobry pomysl, tylko jakie 2 partie?? lewica i prawica, tylko kto jest po lewej kto po prawej stronie?? I ogolnie zes pisal pisal i nic madrego z tego nie wyszlo, niestety, taka prawda, pogubiles sie chyba troszke i tyle, Narod wybral taki rzad jaki wybral, wiec teraz nie mzona mowic ze to nie jest moj prezydent, czy ja ich nie wybralem, taka byla wiekszosc i to On jest prezydentem wszytkich polakow i koniec kropka nie chcecie zeby byl to przy okazji nastepnych wyborow idzicie glosowac a nie potem gadacie jakeis glupoty, a na wybory to sie isc nie chcialo. ehh zenada nie ktore posty :/ Troche pomyslunku, jesli juz cos piszecie to przynajmniej potrawcie to jakis konkretnym przykaldem porpzec, zeby te wypoweidzi mialy jakichs poziom.
Pozdrawiam
 

krzysioPL

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2006
Posty
74
Punkty reakcji
0

Przyganiał kocioł garnkowi?​

Nie kojarze?? ja tutaj sie nie chce klocic w tym temacie wyrazilem tylko swoja opinie bo przeczytalem caly temat i gdy Ciebie pytali to nie odpowiedziales, ja odnioslem sie do twojego pomyslu z system dwupartyjnym, tylko ciezko wybrac 2 partie z tych co sa, a i ciezko ja polaczyc tak zeby wyszly 2, a czemu to jzu napisalem,
a pomysl z 2 tura to jakas glupota bo na czym by to mialo polegac?? ktore partie by mialy sie znalezc w 2 turze?? 2 tura tak gdyby byl system 2 partyjny i by obydwie partie mialy po 50% :) ale 2 tura przy tylu partiach toc to jest paranoja i nie wiem czy na 100 turze by ktoras uzyskala ponad 50% no chyba ze za kazdym razem ta partia ktora ma najmniej % odpadala, i zostlay by na koncu tylko 2 partie, to chyba tylko wtedy :) ale ile by takie wybory kosztowaly :p
ja gdy juz zabieam glos na tym forum to staram sie pisac cos z sensem zawsze prznajmniej jakis przyklad podaje zeby pprzec to co mowie.
pozdrwaim
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
Witam !

Witajcie patrioci, mam do was jedno pytanko. ostatnio czytałem artykuł bodajże w Polityce, i według ankiety przeprowadzonej w naszym kraju 53% polaków uważa że jeżeli ktoś jest nie wierzący lub innego wyznania to nie zasługuje na miano Polaka.
Pytanie brzmi czy wy też tak uważacie ??

Ach no i cholernie mnie ciekawi gdzie i wśród kogo przeprowadzano ta ankiete.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
To jest jakaś głupota . Już przed wojną wyznanie nie warunkowało bycia Polakiem. Jako przykład mogę podać Otmara Wawrzkiewicza, Tatara i zażartego, polskiego nacjonalistę, który wszedł do 3 osobowego kierownictwa Organizacji Polskiej (podziemny ONR).
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
No wlaśnie.
Kocham ten kraj ale nie jestem wierzący, a nawet innego wyznania. A to ma tyle co piernik do wiatraka nie...



outremer ... co to za 14 słów ??
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Patryioci, kto wymyślił dla was taką nazwę??? Osoby zakładające ten temat, chyba działały pod wpływem jakiś silnych emocji. Wasze definicje patiotyzmu są słuszne, ale co wy macie z nimi wspólnego??? Patriota chce dobrze dla swojego kraju, a póki co dzisiejszy rzad go niszczy i dooprwadza do co raz większego zacofania (w wielu dziedzinach życia) jakbyśmy za mało odstawali od zachodu. Poza tym ten temat miał dotyczyć patryiotyzmu, a dotyczy polityki, więc co on wogóle tu robi? Takich tematów jest już mnóstwo!!!
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
:lol: Masz lepsze pomysły ??

jak na razie najwiekszym problemem tego kraju są politycy i ich decyzje ktore rujnują ten kraj...
Więc pasuje tu temat polityczny jak ulał

:papa:
 
Do góry