Mistrzowie Kryminałów

LaCiruela

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Ja czytałam z zapartym tchem :) :) :) Jak to twój pierwszy, to chyba najlepiej zaczęłaś :) Mnie sie bardzo podobał :)
Jak jesteś na świeżo, to mogę polecić ci konkurs z wiedzy o Mankellu :) Tak sobie neta przeglądałam i przy okazji zagrałam :)

http://www.facebook....102211803206998

Dzięki! Chętnie skożystam, bo nawet miałam sama iść na kurs tańca- wiadomo wakacje się zbliżają hihi :p

Szkoda, ze czas tylko do jutra. Trzeba się sprężyć!
 

Zyxxyks

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
77
Punkty reakcji
12
Współcześnie.
Oczywiście wymieniony już wcześniej M. Krajewski i jego Eberhard Mock.
Krajewski niezły jest także w duecie z M. Czubajem – postać Jarosława Patera jest naprawdę nietuzinkowa.

Do wymienionych w tym wątku mistrzów kryminałów dołączyłbym jeszcze niektóre pozycje z twórczości J. Chmielewskiej i W. Łysiaka.
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Z tych, które już zostały wymienione muszę się zgodzić, że Sheldon, Chandler i Mankell są naprawdę warci polecenia, jednak dla mnie na zawsze mistrzem kryminału zostanie JAMES HADLEY CHASE jeżeli lubiecie kryminały, a jego jeszcze nie czytaliście to polecam, choć raczej jak ktoś to lubi o nim akurat trudno nie słyszeć, mimo wszystko jest rewelacyjny, np "Bez forsy leżysz", "Tajemnicę weź do grobu" lub "Płatne śmiercią"... Joanna Chmielwska jest zdecydowanie najlepszą polska pisarką, rewelacyjny styl. Natomist wielu z Was chwali twórczość Christie, kiedyś coś jej czytałam, właśnie dlatego, że mówią, że jest dobra, mi osobiście nie odpowiada.
Jak ktoś lubi podobne klimaty to LUDLUM i HIGGINS.
 
J

Jotaro

Guest
Ostatnio bardzo dobrze czytało mi się kryminały Camilli Lackberg,
Trochę nietypowe, ale podobne do trylogii Larssona
 

koyote

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Uwielbiam Chmielewską. Do niektórych jej książek wracam namiętnie i wręcz nałogowo (Wszystko czerwone, Krokodyl z kraju Karoliny).
Poza nią - Marek Krajewski.
 

LordAranea

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2011
Posty
94
Punkty reakcji
5
Dla mnie osobiście, najlepsze kryminały piszą Harlan Coben oraz Agatha Christie. Mistrzowie w swym fachu:)
 

Kava

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
A dla fanów kryminału/thrilleru medycznego - polecam powieści Robina Cooka.
 

annika.k

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Coben i tylko Coben! :)
A z rodzimych twórców ostatnio Mariusz Czubaj mi podszedł :)
 

rivivanna

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Coben to wiadomo:) Z polskiego rynku, to najlepszy chyba rzeczywiście Krajewski. Od jakiegoś czasu mieszkam we Wrocławiu, więc tym bardziej cykl o Breslau mnie zafascynował. A ostatnio czytałam tak z innej beczki "Imię róży". Też ma w sobie kryminalne wątki i trzyma w napięciu. podobno Eco napisał jakąs nową szpiegowsko-kryminalną powieść - "Cmentarz w Pradze". Chyba pod koniec października ma być u nas premiera.
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
"Imię róży" to ogladałam film i juz książki bym nie przeczytała, zanudził mnie okropnie.
 

Chudaaa

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Ja za genialne uważam kryminały Agathy Christie. Chyba jednym z najlepszych jest " Dziesięciu murzynków"
Oprócz tego za świetny kryminał uważam :Imię Róży" Umberto Eco. Książka ma niesamowity klimat - ginący braciszkowie, XIV wiek, opactwo. No i nie bez znaczenia jest styl pisania i język, jakim posługuje się Eco. Polecam.
 

Nysha

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
Uwielbiam kryminały. Jeśli chodzi o numer jeden na mojej liście to zdecydowanie są to książki A.Christie i H. Cobena. Trylogię Larssona też pochłonęłam błyskawicznie i żałuję, że na nic więcej nie możemy liczyć.
 

toska91

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Szczerze polecam "Tajemnicę Edwina Drooda", dawno nie czytałam tak dobrej książki, nie mogłam się oderwać, dobrze że są wakacje:D a jak szukałam o niej więcej info, to natknęłam się na konkurs, czemu nie spróbować http://lubimyczytac.pl/skodawieszcodobre#book103936 :D
 

awap

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tarnów
widzę, że nie tylko ja uwielbiam Agathę Christie, jej książki są wspaniałe, w sumie jak wezmę jej książkę do ręki to potrafię całą przeczytać w jeden dzień
moją ulubioną bohaterką jest zdecydowanie Panna Marple
 

oddzis

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja do tej pory czytałam tylko Cobena (którego jak widzę, nie tylko ja doceniam:)) i oczywiście A. Christie. Cobena przeczytałam już praktycznie wszystko, do czego miałam dostęp (chyba z 12 tytułów). Ostatnio sięgnęłam po dosyć "nowego" autora w tym gatunku - Johna Verdona. Ktoś go tu w ogóle zna? Kończę właśnie jego "Wyliczankę", wiem, że niedawno ukazała się druga powieść. Ktoś chętny wymienić opinie? Moim zdaniem styl i boheter zupełnie inny niż u Cobena, początkowo ciężko się było przestawić ;) Po kilkuset stronach jednak polubiłam jego pomysł na kryminał :) Akcja rzeczywiście wymyślna;D
 

sole

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Uwielbiam Cobena, jego styl pisania jak najbardziej do mnie przemawia, ale jako że należy poszerzać horyzonty, czy ktoś mógłby polecić innych autorów stylem podobnych Cobenowi?
 
Do góry