Mistrzostwa Świata 2010 w RPA

arsene17

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
2
co sadzicie o grupach na ms 2010? jak myslicie kto z nich wyjdzie?ktora druzyna moze zosatac czarnym koniem rozgrywek?Komu bedziecie kibicowac?? Kto zdobedzie mistrzostwo??
 

Attachments

  • z7333060X.jpg
    z7333060X.jpg
    40,4 KB · Wyświetleń: 41

chester0512

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2009
Posty
211
Punkty reakcji
0
W grupie a myślę ze wyjdzie
- Francja
- Urugwaj

grupie B
- Argentyna
- Nigeria

grupie c
- Anglia
- Usa

grupie d
- Niemcy
- Usa

grupie e
- Holandia
- Kamerun

grupie f
- Włochy
- Paragwaj

grupie g
- Brazylia
- Wks

grupa h
- Hipszania
- Szwajcaria.
Sądzę że czarnym koniem mistrzostw może zostać Wks maja dobrą ekipę można powiedzieć że grają u siebie.

A mistrzostwo , jestem za Hiszpanią i mam nadzieję że je zdobędą.
 

gringo84

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
71
Punkty reakcji
7
Miasto
Śląsk
W grupie a myślę ze wyjdzie - Francja- Urugwajgrupie B- Argentyna- Nigeriagrupie c- Anglia- Usagrupie d- Niemcy- Usagrupie e- Holandia- Kamerungrupie f- Włochy- Paragwajgrupie g- Brazylia- Wksgrupa h- Hipszania- Szwajcaria.Sądzę że czarnym koniem mistrzostw może zostać Wks maja dobrą ekipę można powiedzieć że grają u siebie.A mistrzostwo , jestem za Hiszpanią i mam nadzieję że je zdobędą.


Niemcy nie maja w grupie USA ;)


Tak poza tym to nie bede oryginalny i powiem ze faworytami bedą Hiszpanie:p
Pozatym to tradycyjnie Brazylia i Niemcy ;).
Zespoł Anglii świetnie spisywał sie w eliminacjach i dopiero finały zweryfikują czy to tylko zasługa słabej dyspozycji rywali czy faktycznie mają zespoł mogący po 46 latach znów zagrac w finałe MŚ.
Jako czarnego konia tych mistrzostw wybrałbym nieobliczalny zespoł WKS ;)
Reprezentacje USA ,Hondurasu i RPA mają szanse na osiągnięcie dużo lepszych wyników niż możnaby przypuszczac przed startem f.MŚ.
Najsłabiej wyglądają zespoły Korei Północnej i Nowej Zelandii.
 

chester0512

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2009
Posty
211
Punkty reakcji
0
Niemcy nie maja w grupie USA ;)


Tak poza tym to nie bede oryginalny i powiem ze faworytami bedą Hiszpanie:p
Pozatym to tradycyjnie Brazylia i Niemcy ;).
Zespoł Anglii świetnie spisywał sie w eliminacjach i dopiero finały zweryfikują czy to tylko zasługa słabej dyspozycji rywali czy faktycznie mają zespoł mogący po 46 latach znów zagrac w finałe MŚ.
Jako czarnego konia tych mistrzostw wybrałbym nieobliczalny zespoł WKS ;)
Reprezentacje USA ,Hondurasu i RPA mają szanse na osiągnięcie dużo lepszych wyników niż możnaby przypuszczac przed startem f.MŚ.
Najsłabiej wyglądają zespoły Korei Północnej i Nowej Zelandii.


No to mi się pomyliło :p ale zresztą można powiedzieć że się zgadzamy :p Jeśli Drogba będzie miał formę jaką ma to naprawdę WKS może namieszać w tych mistrzostwach ;P.
 

Victor_

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2008
Posty
561
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Za Tobą ;)
Grupa G zdecydowanie najtrudniejsza, zwłaszcza dla Korei Północnej, mają tam Brazylię, Portugalię no i do tego WKS.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
A w grupie C - Anglia, USA i Słowenia które też sobie ostro poczynała w eliminacjach ;)
 

KapitanDupa

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Grupa A
Urugwaj i RPA
Grupa B
Nigeria i Argentyna
Grupa C
Anglia i Słowenia
Grupa D
Ghana i Niemcy
Grupa E
Holandia i Kamerun
Grupa F
Słowacja i Włochy
Grupa G
Brazylia i WKS
Grupa H
Hiszpania i Honduras
Czarnym koniem może okazać się Honduras albo Ghana.
Kibicować jak zawsze będe Holandi.
A mistrzostwo zdobędzie Holandia która w finale pokona Argentyne. ;)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Nawet po pierwszych meczach na mistrzostwach zazwyczaj nie sposób wskazać faworytów do medali. Forma w eliminacjach również nie jest żadnym wyznacznikiem (Hiszpania pierwszy raz od niepamiętnych czasów nie byłą wymieniana raczej w gronie faworytów ostatnich mistrzostw europy i ... wygrała, albo - Argentyna w Korei, która w eliminacjach wszystkich miażdżyła, czy też Francja 8 lat temu - faworyt i nie wyszli z grupy i 4 lata temu - skazywani na pożarcie, grali równie słabo jak teraz i doszli do finału (w grupie grali również bardzo słabo))

No ale można się pobawić:

A:
NIe wieże zupełnie w RPA, no chyba że sędziowie im pomogą.
Stawiam na:
Francja
Meksyk

Choć chodzi mi po głowie niespodzianka i odpadnięcie bardzo słabo grającej w eliminacjach francji kosztem Urugwaju, którego gra prezentowała się całkiem nieźle (mimo że znowu baraże)

B:
Nie zdziwił bym się jakby Maradona zdziałał cuda i Argentyna odpadłą już w grupie. Choć myśle, że przeciwnicy nie są aż tak wymagający żeby to się stało

Argentyna
I trudny wybór... Nigeria

C
Anglia
USA

D
Niemcy
Ghana (bym powiedział, że serbia, ale ostatecznie Afryka)

E
Holandia
Dania (wydaje się mieć dobry zespół tym razem)

F
Włochy
Paragwaj (Słowacja ma bardzo ciekawy zespół, ale myślę że jednak podzieli los Polski w wielkich turniejach, choć również czarnym koniem może być)

G
BRazylia
Portugalia

Z tego co widziałem do tej pory mecze WKS to z ich radosnym futbolem nie mają zbyt dużych szans z dobrymi rywalami, choć forma Portugalii jest wątpliwa...)

H
Hiszpania
Chile (choć szwajcaria teoretycznie powinna mieć większe szanse)


Kto wygra? Wszystko wskazuje na to, że skoro MŚ nie odbywają się w Europie, to europejskie drużyny radzą sobie dużo gorzej i jest więcej niespodzianek.

Ja stawiam na Brazylię.

Główni faworyci(w kolejności):
Brazylia
Niemcy
Anglia
Hiszpania (nie wierzę w kolejny sukces z tej ekipy)

No we Włoszech znowu jest Lippi, ale coś ich piłka nie jest w najlepszej kondycji ostatnio...


Komu będę kibicował?
Jak zawsze:
Paragwaj i Meksyk, a w dalszej kolejności inni latynosi (szczególnie Chile i Honduras)

Z europy, to: słowianie, w dalszej kolejności - Włosi, jeszcze dalej - Hiszpanie.

Choć jak zawsze będę raczej trzymać kciuki żeby jak największej liczbie potentatów powinęła się noga (szczególnie - Niemcom i Anglikom)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Rosja, Niemcy, Argentyna, Brazylia - to moi faworyci. Oczywiście może pojawić się jakaś inna drużyna która zdominuje pozostałe, ale takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko.
 

arsene17

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
2
Grupa A
francja
meksyk/urugwaj

Grupa B
argentyna
nigeria

Grupa C
Anglia
USA

Grupa D
niemcy
Ghana/serbia

Grupa E
holandia
dania

Grupa F
wlochy
paragwaj

Grupa G
brazylia
portugalia

Grupa H
hiszpania
chile

Co do afrykanskich drtuzyn to wiecej mozna bedzie powiedziec o ich szansach po pucharze narodow afryki.

1/8 finalu
francja-nigeria
anglia-ghana/serbia
niemcy-usa
argentyna-meksyk/urugwaj
holandia-paragwaj
brazylia-chile
wlochy-dania
hiszpania-portugalia

1/4 finalu
francja-anglia
niemcy-argentyna
holandia-brazylia
wlochy-hiszpania

1/2 finalu
anglia-niemcy
brazylia-hiszpania

jak widac hiszpania bedzie miala najtrudniejsza droge do finalu i dlatego watpie czy zdobedzie mistrzostwo
 

karolpro

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2009
Posty
472
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Katowice
ułożenie tabel po fazie grupowej moim zdaniem będzie wyglądać następująco:

GRUPA A
1. Urugwaj
2. Francja
3. RPA
4. Meksyk

GRUPA B
1. Argentyna
2. Grecja
3. Nigeria
4. Korea Pd.

GRUPA C
1. Anglia
2. USA
3. Słowenia
4. Algeria

GRUPA D
1. Niemcy
2. Ghana
3. Australia
4. Serbia

GRUPA E
1. Holandia
2. Kamerun
3. Dania
4. Japonia

GRUPA F:
1. Włochy
2. Słowacja
3. Paragwaj
4. Nowa Zelandia

GRUPA G:
1. Portugalia
2. Wybrzeże Kości Słoniowej
3. Brazylia
4. Korea Pn.

GRUPA F:
1. Hiszpania
2. Szwajcaria
3. Chile
4. Honduras

Czarnego konia warto poszukać wśród ekip mniej doświadczonych w tym turnieju.
Sądzę, że Kamerun, Ghana lub WKS - któraś z tych ekip zadziwi świat.

Sądzę, że warto kibicować naszym sąsiadom - Słoweńcom. Mają bardzo silną kadrę przez co nie pozostają bez szans.
Ta drużyna też ewentualnie może awansować. Świetnych wyników życzę najmniej doświadczonemu w całym zestawieniu - Hondurasowi.
Będę się też pewnie emocjonować meczami w grupie D, G i H.
Grupa H jest niby najsłabsza, ale przecież to właśnie takie drużyny mogą wkrótce walczyć o najwyższe cele.
Kto podczas Euro2008 spodziewał się, że nagle Rosja i Turcja będą mieć taką dobrą formę?

Chciałbym aby to była Hiszpania. Jednak być może będzie spoczywać na nich ogromna presja jako faworyt, więc mogą niespodziewanie odpaść w ćwierćfinale lub półfinale.
Jednak moim zdaniem Hiszpania powinna się uplasować conajmniej na miejscu 3ecim.
A pozatym przydałaby się nowa krew jako Mistrz Świata. Być może Portgualia odbuduje swoją potęgę, czego im bardzo życzę.
Moje typy na mistrza: Hiszpania i Portugalia

Dodam tak od siebie pytanie: Czego będzie mi brakować?
Ano na pewno naszej kadry narodowej, gdyby się udało awansować to być może bylibyśmy właśnie na miejscu Słoweńców i Słowaków.
Za niespodziankę można uznać brak Rosjan (którzy w barażach zostali wyeliminowani przez wyżej wymienionych Słoweńców) i Turków.

Tyle jak dla mnie. Pewnie przed jak i podczas będę jeszcze tu dużo komentować.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Oglądałęm jak do tej pory tylko 2 mecze PNA (WKS-Ghana i WKS-Algieria). Co powiem - WKS prezentuje się niezwykle słabo. No ale może wynika to z tego, że balują ostro w tej afryce, bo nie wiem czym wytłumaczyć ich fatalną kondycję fizyczną.
Algieria gra ładnie dla oka i nie jest to zespół przypadkowy. Choć wątpię, żeby przy takiej organizacji gry jaką to do tej pory oglądam zespoły europejskie miały z drużynami afrykańskimi większe kłopoty (no chyba, że się jakoś maksymalnie skoncentrują na MŚ).

Ghana również słabiuteńko wygląda. Szkoda, że nie będzie na mś Egiptu, bo wszystkie mecze jakie do tej pory widziałem tej drużyny były przyjemne dla oka, a i kultura gry zespołu - bliska europejskiej.
 

olivier01

gorzkniejacy romantyk
Dołączył
7 Czerwiec 2008
Posty
962
Punkty reakcji
109
Miasto
Lodz
Ja raczej nie szukalbym kandydatow do miana "czarnego konia" w zespolach z Afryki. W tym roku chyba nie zajda dalej niz druga runda. Niespodzianki dopatrywalbym sie u Dunczykow. Mysle, ze moga zajsc daleko, tak jak w 1998, kiedy byli o krok od sprawienia mega sensacji i pokonania Brazylii w cwiercfinale. Poza tym sa Serbowie z ciekawym skladem, a po cichu licze tez na Grekow.

Kibicowac bede raczej Hiszpanom. Wierze, ze sie w koncu przelamali i ze rola faworytow ich nie speszy. Bo w ostatnich turniejach regula bylo, ze faworyt zawodzil. Tak bylo od 98, kiedy murowanym kandydatem do zlota byla Brazylia z Ronaldo na czele, a niespodziewanie ulegli w finale Francji. 4 lata pozniej zelaznym faworytem byla z kolei Francja, ktora nie wyszla nawet z grupy, a tytul zdobyla niedoceniana Brazylia, ktora wydawalo sie, ze jest w glebokim kryzysie. W 2006 znow Brazylia uchodzila za glownego kandydata do tytulu i znow rozczarowala, niespodziewanie w finale spotkaly sie Wlochy i Francja. Teraz zobaczymy, czy Hiszpania podola tej roli. A moze znow odrodzi sie Brazylia ? Anglia wyglada na to, ze w koncu ma trenera z prawdziwego zdarzenia i w koncu moga gdzies zajsc. W sumie zycze im medalu, bo chcialbym, aby Beckham jakos ukoronowal swoja kariere. No ale teoretycznie najmocniejsza jest Hiszpania. Od dawna juz nie bylo takiej druzyny narodowej o tak szerokim i silnym skladzie. Nawet wsrod bramkarzy Del Bosque moze przebierac jak chce. Obrona rowniez swietna i w dodatku w zaleznosci od pomyslu - moze byc albo mloda albo doswiadczona. Druga linia wyglada niesamowicie. Wystarczy powiedziec, ze bedacy w genialnej formie Fabregas znow pewnie zadowolic sie bedzie musial wchodzeniem z lawki, choc licze na to, ze moze byc on bohaterem mundialu. Atak Hiszpanie chyba maja najlepszy na swiecie. Para napastnikow Torres - Villa to marzenie kazdego trenera. Wiec niemozliwym sie chyba wydaje, aby Hiszpanie wrocili z Afryki bez medalu. Poza tym tradycyjnie duzy potencjal ma Argentyna, ale z Boskim Diego jako szkoleniowcem obawiam sie, ze daleko nie zajda. Jesli beda sie im zdarzaly takie wpadki jak w eliminacjach (1-6 z Boliwia), to moga miec problem z wyjsciem z grupy. Ale kto wie, moze Maradona ma jednak ta charyzme i wciagu miesiaca przygotowan pod mistrzostwa, cos zmontuje z tej druzyny. Przede wszystkim musi zabrac ze soba Higuaina, bo podobno jest o cos obrazony na niego.

Nie chce mi sie sprawdzac teraz jak drabinka turniejowa wyglada, ale generalnie marzeniem moim jest, aby w polfinale graly zespoly Hiszpanii, Anglii, Brazylii i Argentyny. Ewentualnie moze jeszcze Holandia zamiast Brazylii. A final to Hiszpania kontra ktoras z tych dwoch druzyn poludniowo amerykanskich :)
 

derdelax2009

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Cały Puchar Narodów Afryki moim zdaniem tym razem się kiepsko prezentował. Chyba kiedyś lepiej się to oglądało, gdy drużyny afrykańskie nie miały obrony :)
 
Do góry