Minister Finansów Mateusz Morawiecki....za co i jak go Oceniasz?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
kafe napisał:
Nawet nie chce mi się wspominać że duża tego zasługa podatku vat którego dochody wzrosły o 30% niż rok temu co zapewne spowodowane jest większą konsumpcją, tylko z skąd ci ludzie mieli pieniądze żeby więcej konsumować? z czego wynika większa konsumpcja?
No właśnie ....konsumpcja czy ściągalność?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
A to że konsumpcja to dobrze czy źle bo jakoś tak patrze na te Wasze wpisy i zaczynam się w domysłach gubić.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bardzo dobrze że jest konsumpcja ale trzeba pamiętać jakie są jej podstawy, ogólnoświatowe prosperity to dobra podstawa ale wydawanie na kredyt już nie
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Galileusz wypierał się wiary w teorie Kopernika ale pod nosem mruczał: "A jednak się kręci". Ja tez na PiS nie głosowałem ale jak na razie im się udaje.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
poczekajmy jak się światowa koniunktura skończy, co wtedy ?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Przecież Mamy Morawieckiego.....to po co Nam jakaś.....koniunktura?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pokaże nam takie slajdy że poczujemy się jak w raju
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Jedynie dobrym pomysłem jest budowa pomiędzy Łodzią a Warszawą wielkiego lotniska.
Warszawie nie da się rozbudować lotniska.
Idealnie połączy te dwa miasta .
Lokalne lotniska są zbędne i żadnych zysków nie przynoszą .
Lokalne lotniska stworzony by sępić dotację i powodów propagandowych.
Budowa tego lotniska jest realna i jego budowa z całego planuje jest realna.
Jego plan prawdopodobnie nie przewiduje likwidacji OFE i zwrotu pieniędzy.
Po jego likwidacji i zwrocie pieniędzy PZU ma prawo
przejąć ich majątek i dzięki zdobędą kontrolę nad Gazetą Wyborczą .
To pozwoli ją zlikwidować bo przynosi straty i pozbędą się jadu nienawiści
i propagandy Żydowskiej.
zyskali szansę pozbycia się jadu nienawiści.
Majątek tej gazety powinien zostać rozdzielony pomiędzy Gazetę Polską , W Sieci ,
Do rzeczy i Radio Maryjo.
Te media jako jedyne broniły kraju przed sprowadzeniem hord Islamskich
a przeciwieństwie do Gazety Wyborczej która pomimo licznych zamachów
promuje sprowadzenie Islamu.
Osoby walczące o dobro kraju żyją w nędzy a donosiciele i
ród wróg Polski i wyznawców agresywnego Antypolonizmu który reprezentuje ród Michników
żyje w bogactwie.
Michnik wyssał z mlekiem matki jad nienawiści do Polski.
Za to był wynagradzany dotacjami i każdy utrzymywał jego gazetę .
Główną siedzibę Gazety Wyborczej powinien dostać Sakiewicz.
Był terroryzowany przez liczne procesy od tej gazety i zemsty robili im pseudo procesy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
za bardzo liberalnie podchodzisz do sprawy. Prokuratura powinna nakazać przeszukanie wszystkich domów w Polsce i jeśli znajdzie się w którymś egzemplarz Gazety Wyborczej to dom ma być skonfiskowany a pieniądze przeznaczone na 500+, w końcu każdy kto ma tą gazetę jest niegodny miana Polaka i należy pozbawić majątku. Nie ma większego przestępstwa niż niezgodność z jedyną słuszną partią rządzącą,
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ponoć GUS ogłosił wzrost PKB po trzech kwartałach o 4,9%. Jaki to oceniać? Z jednej strony niskie stopy procentowe i tani kredyt a z drugiej "magik" Morawiecki. Według nauki cykle związane ze zmianami inflacji, bezrobocia, inwestycji i konsumpcji trwają mniej więcej 8-10 lat. Komu ten wzrost zawdzięczać? Morawieckiemu czy dobrej koniunkturze w tej części Europy?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
podziękuj Ukraińcom że obejmują polskie etaty dzięki czemu presja płacowa nie jest jeszcze problemem

a też proszę o pamięć o tym co było 10 lat temu, koniunktura 2004-2008, a potem się załamało
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczek napisał:
a też proszę o pamięć o tym co było 10 lat temu, koniunktura 2004-2008, a potem się załamało
Raczej 2006-2007 i wtedy się załamało aby bodaj chyba w 2011 wykręcić coś około 5%. To potwierdza teorię że koniunktura pojawia się co 8-10 lat. To aż tak Morawieckiego nie Lubimy? Ale czy ,można łączyć a jeśli tak to w jakim stopniu koniunkturę ze wzrostem inflacji?
Bo Powiedzmy Jesteśmy ambitni i chcemy wzrostu 7% PKB. Czy to jednak nie oznacza wzrostu inflacji do 3-4%?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
inflacja już rośnie, normalne prawo rynku, obecny wzrost gospodarczy jest napędzany konsumpcją czyli sprzedający muszą podwyższać ceny bo takie sa prawa rynku, do tego mamy zawirowania związane z niektórymi towarami jak np. jajka i masło
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ale czy można inflację definiować jako jedną z przyczyn wzrostu gospodarczego czy też jako jeden ze skutków wzrostu gospodarczego czy może jako zupełnie czynnik niezależny? Wydaje mi się że jest ona jakoś powiązana ze wzrostem gospodarczym i jego przyśpieszenie
oznacza jednak wzrost także inflacji.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to jest skutek tego wzrostu, a szczególnie podstaw tego wzrostu
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
No jeśli podstaw to pewnie 500+ Masz na myśli. Tyle że szacuje się że ten program odpowiada jedynie za ok 1% wzrostu PKB. Ale tak się zastanawiam czy aktualnie a i może nie tylko aktualnie inflacja pozostaje w relacji do PKB jak 1:2? Wtedy 2,5% inflacji daje
5%PKB. To przy wzroście 7% PKB daje inflację 3,5%. No dobra ale jeszcze nie tak znowu dawno Mieliśmy deflację. Przykładając taka miarę Mielibyśmy...recesję. A jak wcześniej już napisałem efekt 500+ miał zdaniem ekonomistów dawać 1% PKB czyli przykładając wcześniej do tego moja teorię dawać inflację tylko 0,5% więc skąd tu 2,5%? Moja teoria jest zła? Szkoda że Kaguular sie na Nas wypiął
i Go nie ma bo może jaka teorię by rzucił.
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
Konsumpcja wzrosła tylko i wyłącznie dlatego, że zmniejszono stopy procentowe i ludzie wyciągnęli pieniądze ze "skarpet" bo tam topniały.
Ja zwykle kolega bredzi.
Konsumcja wzrosła bo biedne rodziny dostały te 500 zł.
Te pieniądze zostały wydane na produkty potrzebne zwykłym ludziom, Biedronka podała że wzrosły wpływy ze sprzedaży owoców itd.
Wzrósł popyt na zwykłe artykuły spożywcze, takie które nie są niezbędne dla życia ale atrakcyjne dla ludzi.

No i tak z ciekawosci ile kolega wyciągnął ze skarpety? I dlaczego trzymał w tej skarpecie? Bo oprocentowanie w bankach od lat są na minimalne.
Stał się cud i nagle wszyscy doznali olśnienia?!
 
Do góry