Miłośc na odległość

Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 545
Punkty reakcji
0
No co wkorza mnie zakladanie setnego tematu na taki sam temat skoro juz takie same wrecz istnieja :p
nie po to jest opcja szukaj, żeby zakladac taki sam temat.. :p
 
K

KaMa

Guest
Miłość na odległość jest baaardzo trudno.Byłam w takim związku i było naprawde bardzo cięzko.Byliśmy ze sobą 27 miesięcy i skończyło sie.I ja i on poznaliśmy kogos kto mieszka bliżej.Ale uważam że jeżeli uczucie jest naprawde prawdziwe to ma to sens i może przetrwać... ''Nic nas nie dzieli.Odległość nie dzieli prawdziwej miłości'' ;)
 

emilia15

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
104
Punkty reakcji
0
Wedlug mnie milosc na odleglosc nie przetrwa. Chyba ze bedziecie sie czesto widywac..
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Tematem dyskusyjnym jest miłość na odległość. Niektórzy zastanawiają się czy ona może w ogóle istnieć, a co dopiero czy ma szansę przetrwać.

Uważam, ze to miłość jak każda inna tyle, ze trudniejsza, wystawiona na próbę. Trudniejsza, ale może za to mocniejsza?

Każdy może ją doświadczyć. Nie wszyscy mają takie szczęście odnaleźć ją w jednym mieście czy na jednej klatce schodowej.

Dlaczego miałaby ona nie mieć szans? Przecież zaufanie to podstawa każdego związku. Wydaje mi sie, że gdy uczucie jest prawdziwe, to nie może nie przetrwać.
"Miłość bowiem wymaga bliskości osoby kochanej"

Paulo Coelho, Alchemik

A co Wy myślicie na temat takiego związku?​



Nie wierzę!
Ten temat był tu poruszany wiele razy i zawszę tak pisałam
Mocniejsza Miłość? Nie ma czegos takiego. Kocha się zawsze tak samo.
Też kiedyś bylam z kimś, kto mieszkał 300 km ode mnie... tak bardzo kochałam az sie skończyło. Wiele moich znajomych też miało kogos z innego miasta. Jeden związek skończył się po 2 latach inny zaś po pół. Dlatego przestałam wierzyć. Mam oczywiście kumpele która znalazła Faceta 2 miasta dalej ale zamieszkali ze sobą po 2 miesiącach i sa ze soba już 2 lata, ale co innego kiedy widujesz się z Nim 2 razy w miesiącu.
Ile taki związek musi wycierpieć... pożegnania, kiedy jest ci źle chciała bys się przytulić a nie możesz. Jest wiele tego.

Życzę powodzenia, może akurat wam wyjdzie.​
 

hint

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
36
IMO zależy jaka odległość i w jakim wieku.... bo jeżeli młodzi i ta odległość jest kolosalna to IMO szanse są marne, oczywiście są pary którym się udaje, ale to wyjątki, a wyjątki potwierdzają regułę
po pierwsze młodzi to chcą jeszcze zaszaleć
po drugie jedno znajdzie sobie kogoś bliżej i od razu jest z tą osobą większa więź, bo z nią można się spotkać częściej
a po trzecie finanse mogą wykończyć na wyjazdy do ukochanej osoby...

ja osobiście jestem w związku który można by nazwać pseudo na odległość, bo to tylko te 50km...
 

querubin

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2007
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
Ja uważam, że jak najbardziej może przetrwać! Miałam chłopaka chodziliśmy ze sobą ponad 2 lata (14 marca nam stuknęło 2) rok temu Bartek zmienił msc. zamieszkania. Przetrwaliśmy to... Jednak teraz kiedy przyjechał na wakacje zaczęły się kłopoty. Wczoraj chyba się rozstaliśmy (mówię chyba, bo mam jeszcze jakąś nadzieje) :(
 

IdeaL_Ask

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2007
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Kubilandia :P
z doświadczenia wiem że miłość na odległość może przetrwać :D
Byłam z moim facetem 2 lata i spotykaliśmy się tylko w weekendy,wakacje i inne wolne dni ...Rozstaliśmy się ale nie to nie odległość była przyczyną :p
 
M

Mia

Guest
"Rozłaka wzmaga wielkie uczucie ,a unicestwia nędzne, tak jak wiatr gasi iskrę a rozpala ogień;)"- parafraza ,bo nie pamiętam dokładnie:p
 

OlciaaaxD

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
Miasto
GdzieS DaLeKoo ;)
Jesli jest zaufanie moze przetrwac ale jesli go nie ma to nie ma to szans... :( Ja mialam taka sytuacje.. moj chlopak byl bardzo daleko i to nie przetrwalo... Na początku mu ufalam, ale z czaesem nie bylo tak jak kiedys... brak zaufania z obu stron i nie wyszlo nam :( :phi: Ale teraz juz mam osobe, ktorą kocham blisko siebie :D :p
 

Attachments

  • zakochane_pieski.gif
    zakochane_pieski.gif
    9,8 KB · Wyświetleń: 2

jakas_tam_17

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
653
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
:)
hmmm. to zalezy od osób. Myśle ze jeżeliby była to prawdziwa miłosc, to czemu nie.
 

Martunia005

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Moje zdanie na ten temat jest następujęce: Wierzę że tak miłość może istnieć lecz pomiędzy dwojgiem ludźmi, którzy mieszkają od siebie bardzo daleko nie masz szans przetrwania. Ponieważ nie ma takiej bliskości po między dwoma osobami. Spotkałam się nawet z taką miłością bo moja najlepsza przyajciółka taką właśnei miłość miała lecz im nie wyszło. Chociaż że wszyscy jej znajomi i ja również sądziliśmy że będą oni razem do końca życia, ale niestey się pomyliłyśmy...
 

neira

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
92
Punkty reakcji
0
Miasto
nevermind
każda miłość jest inna, bo każdy człowiek jest inny
nie ważne czy dalej się mieszka od siebie czy bliżej, czy się poznało na ulicy czy na imprezie
wszystko zależy od osobowości, wytrwałości, zaangażowania, właśnie zaufania itd. itp.
oczywiście najbardziej od tej siły miłości.
tak mi się wydaje.
 

Syssy

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
302
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Perlikolikowo
musicie być dzielni, wierni i prawdziwie zakochani, żeby się udało :)
życzę wszystkiego dobrego :*
 

GirlNextDoor

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2006
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Miasteczko Studenckie
Pewnie miłość na odległość jest możliwa, ale ja mam smutne doświadczenia. Z jednym chłopakiem byłam prawie 4 lata, mieszkaliśmy koło siebie przez 2 lata, a potem poszliśmy na studia i nasz związek na odległość wytrzymał półtora roku. Kiedy działo się coś przyjemnego to nie mogłam mu się rzucić na szyję bo nie było go obok. Potem kiedy byłam molestowana seksualnie przez chłopaka właścicielki mieszkania w którym mieszkałam, a potem przez nią wywalona na bruk mojego chłopaka nie było przy mnie. Przecież związki polegają na tym żeby być ze sobą w takich chwilach. Nasz związek się rozpadł, ale myślę że odległość była tylko jedną z przyczyn. Z moim obecnym chłopakiem w ostatnim roku mieszkaliśmy na odległość i było ciężko nam obojgu. W tym roku już nie chcemy żeby tak było i przenoszę się do niego , a ze studiami jakoś sobie poradzę. Moim zdaniem taki związek ma większe szanse przetrwać jeżeli taka odległość nie jest zbyt duża, poza tym jeżeli nie będzie to trwało zbyt długo, chociaż znam też parę która jest ze sobą na odległość już jakieś 5 lat.
 

Puma7

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2007
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
opolskie
Każdy związek oparty na prawdziwej i szczerej miłości zawsze przetrwa. Jeżeli dwoje ludzi łączy takie właśnie uczucie, to kilometry nie mają tu nic do powiedzenia:)
 

lily-yo

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Pyskowice
"Rozłaka wzmaga wielkie uczucie ,a unicestwia nędzne, tak jak wiatr gasi iskrę a rozpala ogień;)"- parafraza ,bo nie pamiętam dokładnie:p


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,
jak wiatr gasi świecę, a rozpala ogień."

François de la Rochefoucald

mi też bardzo podoba się to stwierdzenie. i wydaje mi się, że rozłaka to prawdziwy sprawdzian uczuć.

pozdrawiam
 
Do góry