mikro i makroekonomia zadania

kasia45

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Proszę o pomoc w zadaniu..
Proszę o wskazanie fałszywej lub prawdziwej opinii. Uzasadniając kilkoma zdaniami.

Zad. 1 Nie ma większego znaczenia, jaki poziom przyjmuje stopa wzrostu gospodarczego: 2,5% czy 3%, czy 4%. Ważne, żeby było to więcej od 0.
Zad. 2 Od lat 70. XX wieku postęp techniczny ma coraz mniejszy wpływ na wzrost gospodarczy.
Zad. 3 Jak będzie tak szybko zachodził postęp techniczny i robotyzacja, to ludzie nie będą mieli pracy i będą biedni.

Proszę o pomoc z takich rzeczy jestem mega cienka to jest moją strasznie słabą stroną, więc proszę o pomoc
icon_wink.gif
z góry dzięki jak ktoś będzie chciał mi pomóc :wink:
 

arock

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wg mnie to na te pytania bez wiedzy ekonomicznej można odpowiedzieć....
 

Alicja Adamek

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Bardzo proszę o pomoc...mam do rozwiązania takie trzy zadania. Z góry bardzo dziekuję

ZAD1
Jeżeli krzywa kosztów całkowitych mazaków zapisana jest wzorem TC=Q^3-8Q^2+40Q oblicz przy jakiej wielkości produkcji koszt przeciętny jest najmniejszy i ile wynosi.

ZAD 2
Krótkookresowa funkcja kosztów firmy „Wieczna młodość” produkująca krem wynosi
TC(Q) =Q^3-Q^2+25Q+60. Przy jakim poziomie produkcji koszty marginalne zrównają się z przeciętnymi kosztami zmiennymi?

ZAD 3
Wiedząc, że funkcja przeciętnych kosztów całkowitych wynosi ATC=120/Q+60+15Q-3Q^2
A) przedstaw w postaci analitycznej funkcję kosztów: FC, VC, TC, AFC, AVC, MC
B) zakładając że funkcja przychodu całkowitego ma postać TR=-3Q^3+10Q^2+120Q+160 oblicz wielkość sprzedaży przy której firma będzie maksymalizować zysk.
 
Do góry