Mieszczański system wartości-prezentacja maturalna

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Potrzebuję pomocy do prezentacji maturalnej. Temat mojej pracy "Literatura a etos mieszczański. Omów literackie reakcje na mieszczański system wartości, przywołując wybrane utwory literackie".

Literaturę podmiotu już mam(powiedzmy)
1. B. Prus Lalka
2. Gabriela Zapolska Moralność pani Dulskiej
3. Molier Świętoszek lub Mieszczanin szlachcicem (jeszcze nie rozstrzygnąłem)

zastanawiam się również czy nie zastąpić jednego dramatu jakąś powieścią, powiedzmy Przypadki Robinsona Cruzoe


potrzebuję literatury przedmiotu
do Lalki mam tylko cuś takiego Ewa Paczowska Lalka czyli rozpad świata (może znacie jakąś lepszą pracę, lub łatwiej dostępną), ale potrzebuję czegoś więcej.

Proszę o pomoc.
 

Krycho000

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Literatura podmiotu to wszystkie opracowania z kotorych korzystasz. moga byc encyklopedie, slowniki itd. na pewno musisz wyjasnic jakies hasla albo cos w tym rodzju, chocby termin etos, czy system wartosci . i juz masz wiecej bibliografii. A jesli masz wiecej watpliwosci to polecam swietny ebook - jak napisać i wyglosić prezentację maturalną. tani ale fajny, i nnajwazniejsze niedlugi, bo ja nie lubie dlugich :)na www.dobryebook.pl Tam tez jest o bibliografii i planie prezentacji
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Mieszczanski styl zycia "ten slodki rozplod w rozplodzie"

H. Hesse "Wilk Stepowy"

A co do pozytywnego przyjecia - broszurki partyjne chociazby. W powaznej literaturze nie znajdziesz poparcia dla tej glupoty :D.
 
Do góry